Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne számotokra az optimál...

Mi lenne számotokra az optimális napirend,1 év alatti babáknál?

Figyelt kérdés
Mikor ébredne, mikor aludna napközben, mikor fürödne, stb.
2010. szept. 27. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem optimális volt amikor a lányom még nem volt egy éves. 5kor cici utána szundi 9 ig. cici játék délben cici alvás. fél négyig aludt cici majd fél hat körül megint akkor fél óra szunya az ölemben. játék fürdés cici majd 8 körül alvás. Jó volt:-)
2010. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog, hogy amit a gyerek akar, te soha sem fogod tudni elöre meghatározni a napirendet. Nekem két gyerekem mindig reggel már 5 körül ébren volt, este viszont 9 után nyugton voltak, a másik kettö reggel ugyan elaludt 8-ig is, de este meg 11 után álltak le - egy éves koruk körül.

De eleinte majdnem hetente változott a napirend, mert ahogy fejlödtek úgy változott az igényük is, eleinte 3 óránként szoptak, a vége felé meg 5-ször. Az elsö hetekben majdnem egész nap aludtak, utána nappal 3-4-szer volt alvás, ez lassan lecsökkent egy eés korukra egy délutáni pihenöre.

2010. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a napirendünk tulajdonképpen majdnem ideális, 2 dolog lenne jobb, hogy kb. fél órával később kelne és délután stabilan aludna 2 órát.

egyébként a napirendünk 8 hónapos lányunkkal:

reggel fél7-7 között kel, tápszert reggelizik, majd játék van kb. 9-ig.

azt tudom, hogy nem marad ez így sokáig, nem fog ennyit aludni nappal, de azt szeretném, ha jó sokáig aludna délelőtt és délután is. utána, ha majd áttér az egy alvásra, remélhetőleg ebéd után fog aludni egy hosszút.

9 körül alszik kb 1 órát, utána tízóraizik, ha hajlandó enni, majd sétálunk ebédig. amíg alszik csinálok ebédet neki is, nekünk is, néha azért van segítségem, így tudok főzni reggeltől is.

ebéd kb 12- fél 1-kor van, majd kb 1 órától alszik ismét, másfél-két órát, de aludt már többet és kevesebbet is.

kb fél3-3 kor kel, ismét játék van, majd uzsonnázik kb fél4-kor. utána ha engedi az idő sétálunk, bevásárolunk, elmegyünk a nagyikhoz...stb.

alszik még egy fél órát 5-6 óra között.

fürdés fél8-kor, majd vacsi és alvás reggelig, némi cumivesztés éjszaka bejátszik, de nem mindig.

2010. szept. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is optimális napirendünk van,volt,11 hósak.Reggel 8 kor ébrednek,tápszert esznek,majd visszaalszanak 10 ig.Utána játék,anya közben a háztartásban robotol,majd ebéd kb 12-fél 1 körül,utána alvás másfél óra.Mikor felébredtek kaja,majd séta(nem minden nap),apa hazajön,játék vele,még egyszer kaja,alvás ez már csak fél óra olyan fél 6 tájékán.Fél 7 körül fürdés,este tápi,jóéjt simi-puszi.Éjszaka sosem kelnek fel.

A második alvást kb. 3 hete elhagyták.

2010. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a mostani tök jó. Szoktatás kérdése. Reggel 7:30-kor kel. 8:00 reggeli 10:30 tízórai 11:00 alvás. 13:30 ebéd, 17:00 uzsi, 20:00fürdés, 20:15 vacsi és már alszik is. Az evések között játék, levegőzés.
2010. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a baba határozza meg a napirendet. Nekem 8 hónapo a babám de minden héten kitalál valami újdonságot. A múlthéten még 4-5 órát is aludt napközben most meg épp, hogy csak megvan a két óra. Ma is pl 3-tól fent volt este 8-ig. Csodálkozok mert ezt még két hete el sem tudtam volna képzelni. De az etetés és a lefekvés ideje nálunk is állandó.
2010. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elméletre gondoltam, nem a gyakorlatra, tudom hogy a baba határozza meg.

Nálunk is korán kel 6 körül és én egy 8 órával lennék kibékülve. Rövideket alszik, egyszer alszik 1-1,5-t, hosszabbat nem alszik napközben, a többi csak fél óra. Szóval irígylem, akinek jut ideje a házimunkára.

2010. szept. 27. 22:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Az optimális napirend az lenne a babánál, hogy az anyuka is tudjon pihenni egy picit napközben amellett, hogy a házimunkátmár elvvégezte. Na náal ez még soha sem sikerült mindig hulla vagyok mire leteszem a kicsit. Nekem mondjuk ez lenne az optimális napirend:

Reggel nyolckor kelne reggeli majd olyan 10.30 körül tízórai aztán egy kis alvás mondjuk 1 órával kibékülnék. 13.00-kor ebéd, játék majd alvás 1.5-2 óra. olyan 16-17 óra körül uzsi. Játék majd 1930-kor fürcsi, vacsi és tente reggelig.Mindezt hiszti nélkül. És most felkeltem mert beleért a bilibe a kezem.

2010. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!