Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a 2,5 hós babám csak...

Baj ha a 2,5 hós babám csak az egyik oldalára akár fordulni?

Figyelt kérdés

Ha hasra rakom szépen tartja a fejét, többnyire az egyik karjára támaszkodik és arra az oldalára akarfordulni, vagyis inkább úgy mondom hogy arra próbál a hátára fordulni és már sikerült is neki nem egyszer.

Nem korai még ez? Illetve jelenthet ez valamit? Hogy mindenképpen csak az egyik oldal fele akár fordulni?

Vagy teljesen felesleges ezen parázni még?

(persze ezt úgyis jelzem a dokinak, csak oda még 2 hét múlva kell menni)



2020. nov. 6. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Korai. Okozhatja izommerevsèg, de egyébként az normális hogy először csak az egyik oldalra próbálkozik. De valóban picit fiatal még ehhez. Ettől persze nem jelenti hogy bármi gond van. Majd megnézi a doki.
2020. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd el Dévényeshez. Ő megnézi, és majd mondja, hogy van e gond vagy minden rendben. Egy alkalmat szerintem megér.
2020. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnő azt mondta, h.rakjam át a kiságyban a fejrészt, hogy ha hangokat hall, figyelget, akkor a kevésbé "használt" oldala felé forduljon. Illetve a játékokat is arra az oldalára rakosgassuk mellé a szőnyegen.
2020. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyébként már születése óta a bal oldala a dominánsabb, a kis fejét is sokáig nem volt hajlandó a jobb oldalra fordítani mikor aludt. Aztán elkezdtem neki forgatni és gondolom hogy azok az izomzatok is kezdtek neki lazúlni és mostmár mindkét oldalra fordítja a fejét álmában.

Lehetséges hogy egy kicsit segítenem kell ebben is. De majd akkor a doki megmondja ha sikerül eljutnunk. Azért köszönöm szépen a válaszokat! 🙂

2020. nov. 6. 20:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg Dévény. Nekem mind két gyerekkel ez volt. Izomtónus problémára utal. Én elmennék a helyedbe legalább egy alkalomra, ahol megnézik a kicsit.
2020. nov. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is! Azt mondta a védőnőnk hogy ennyi idősen ezek a forgások még véletlenül sikerednek, ne foglalkozzak vele. Rá hagytam.. Majd mikor 5 hónaposan és tudatosan! is csak az egyik oldalra forgott állandóan, úgy döntöttem felkeresek egy dévényest hogy nézze meg a babámat. Jól döntöttem, hiszen azon az oldalon amit nem szívesen "használt" nagyon levolt tapadva az izom a vállában. Majd a masszázs és torna hatására teljesen helyre jött. Olyannyira pozitívan hatott rá a dévény módszer, hogy felgyorsult a mozgás fejlődése és szemmel láthatóan megerősödött. 9,5 hónaposan elindult, most 10 hónaposan stabilan jár.

A lényeg, ha később is úgy látod, hogy nem szereti használni az egyik oldalát, ne hagyd rá szerintem.

2020. nov. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!