Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett anyukák nektek...

Baba mellett anyukák nektek hogy jut idő a háztartásra, magatokra?

Figyelt kérdés
5 hónapos lesz és első baba. Eddig ha kapkodva is de ki tudtam takarítani, mosni mikor elaludt, de magamra nem igazán jut idő nagyon. Mostanában viszont már enni se nagyon tudok úgy míg alszik, hiszen nehezen tudom elaltatni és kénytelen vagyok a hordozóba levinni. Így is kapkodás még az evés is. Félek hogy ez csak rosszabb lesz. Újszülött korában a hasfájással küzdöttünk de visszagondolva még mindig jobban el tudtam intézni dolgokat mint most. Anyósom szerint nem szabad egy percre se magára hagyni elvárja h egész nap foglalkozzak vele és ne mozduljak el onnan. De így még wcre se tudok elmenni. Attól még szerintem ugyanúgy el kell intéznem a háztartást . Ti hogy csináljátok anyukák ha egyedül vagytok?
2020. nov. 12. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egy szemléletváltás szükséges ehhez. Nem baj, ha kicsit sír, nem baj ha kicsit egyedül van, nem baj, ha megtalálja a módszert, hogy saját magát megnyugtassa. Ha ezt elfogadod amgadban, akkor már nem fog zavarni, ha sír egy 10 percet, amíg megcsinálod a reggeli rutinod.
2020. nov. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Előbb a gyerek szükséglete, utána a magam szükséglete, majd a gyerek kenyelme, a magam kenyelme volt a rendszer. Olyan, hogy nem eszek, mert sir a gyerek, hogy vegyem fel, nem fordult elő. Majd abbahagyja. Semmi baja nem lesz attól, ha 5 percig fekszik, ellenben én rosszul lehetek, ha nem eszek. Ezt a szemléletet követtem mindenben.
2020. nov. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Felrakom magamra hordozóban, ugy simán ki tudok teregetni pl, vagy összehajtogatni a ruhát. Egyéb egyszerűbb házimunkát is ellehet így végezni, hiszen ott a két szabad kezed. Még zöldséget is így szoktam pucolni a leveshez, vagy bármihez :D nem szoktam kínlódós ebédet csinálni, csak amit babával együtt megtudok oldani, vagy csak 5 perc alatt összarakom, s bedobom a sütőbe. Ha addig sír, vagy nyöszörög, az nem baj, semmi baja nem lesz ennyitől. Nem szabad azért minden apró kis nyöszörgésre felkapni. Nyugodtan menj el wc-re, addig biztonsaáos helyen hagyd. Ha eszek, az ölemben is elvan, vagy melletten egy pihenőszékben. A lényeg hogy lásson, és közben beszéljek hozzá. De, letudja magát foglalani a játszószőnyegen, nem olcsó (bár mi ajándékba kaptuk), de ha van rajta csörgő is, akkor jól eljátszik vele egyedül, de csak rövid ideig, de egy hajmosás addig belefér :)

Altatni ebéd után szoktam, akkor lemegyünk babakocsival, 2 órát is simán alszik benne. Délelött, délután cicin szundikál be, de ezek csak 20 perces alvások.

Meglehet oldani, ne stresszelj rá annyira, anyósnak csak bólogass hogy oké, de nem kell azt csinálni amit mondd. Csináld úgy, ahogy nektek kényelmes. Nekem is extra nyávogós a babám, de meg kell oldani.

2020. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Egyedül nevelem da 16 hónaposomat,de sosem volt gond ilyenekkel. Való igaz, sokszor nekiáll hisztizni amikor teregetek,hajat mosok,főzök,takarítok de úgyis abbahagyja és rájön, hogy most anya nem ér rá,megy kicsit játszani és tudja, hogy pár perc és ott leszek vele. Enni akkor eszem amikor ő is.
2020. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

"Anyósom szerint nem szabad egy percre se magára hagyni elvárja h egész nap foglalkozzak vele és ne mozduljak el onnan."

anyósod törődjön a saját dolgával. nem vagy rabszolga, kérdező!

2020. nov. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Ne aggódj, jobb lesz később, nem rosszabb. Ekkora korában én sem tudtam semmit megcsinálni, de ahogy nő, okosodik, picit jobban elvan magában. Az enyém elvan, ha lát, csak akkor nem, ha kimegyek. Bár nem sokáig, meg be kell vonni, különben nyöszörög.

Anyósoddal meg ne foglalkozz, az enyém állandóan kritizál meg bírál, sokat kesergek miatta, de leszarom mit mond, úgy csinálom, ahogy a picinek meg nekem jó.

2020. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Leírom egy napunk, hátha segít. Felkel reggel a gyerek jó esetben először a fektetés óta, rossz esetben 2. alkalommal.


Megetetem, bepelenkázom, döglünk kicsit az ágyban, leteszem a szőnyegre pár játékkal, közben én megágyazok, összeszedem amit összekell, ha unja magát, vagy sírdogál, akkor játszok vele kicsit, megcsikizem, puszilgatom, és befejezem a dolgom.


Lemegyünk a földszintre, ott leteszem a játszószőnyegre. Elmosogatom az esti romokat, letörlöm a pultot, sütőt, sterilizálom a cumisüvegeket, rendbe rakom a nappalit, reggelizek. Közben a gyerek jatszik, ha hamarabb elunja magát, pihenőszékbe teszem, azzal el van 10-15 percig, aztán vissza a szőnyegre, de nem hason hanem háton stb. Tehát változtatom a pozícióját, hogy ne unja el, de közben sen is haladok, ha lassan is.

Közben lassan megint álmos, szóval csatos hordozóba kerül, és folytatom a dolgaim kevésbé zajosan, de annál nagyobb lépésekkel, hogy így ringatózzon. Felmegyek az emeletre, leteszem aludni a kiságyában. Változó mennyit alszik 30 perctől 2 órán át bármi lehet.


Ilyenkor van egy kis énidőm, van hogy alszok, van hogy kockulok kicsit, vagy olvasok, bármi.


Aludni azért alszok ritkán ilyenkor mert fél óra nekem nem elég, és ha szerencsétlen nap van akkor annyi a délelőtti alvás. Felkel a gyerek, ha annyi az idő, akkor eszik, én is bekapok pár falat valamit, illetve játék megint vagy az emeleten vagy a nappaliban, pelenkacsere, átöltözés nappali ruhába.

Ilyenkor van időm többet foglalkozni vele, amit néha megszakítok egy kis ezzel azzal, pl ha este hús lesz, bepácolom, vagy a salátának valót felvagdosom és behűtöm, vagy a húsgolyókat meggyúrom stb. Tehát előkészítem a vacsit.

Jön az ebéd mindkettőnknek, amíg én eszek, addig pihenőszékben hintáztatja magát. Ebéd után elmegyünk setálni és a férjem elé a munkahelyre, hogy együtt jöjjünk haza, ekkor is alszik egy rövidet.


Hazajövünk, férjem elszalad a boltba ha esetleg valami kell neki és nem vettem, itt van tőlünk 3 percre gyalog.


Aztán kicsit babázik, csinálok neki is gyors valami ebédet. Kicsit elpakolok, megint mosogatok, ő addig leteszi a babát aki valamiért a szundival tarkított sétától mindig elfárad. Leül kicsit pihenni, pihizek vele, beszélgetünk stb.

Felkel a gyerek, lemegyünk a konyhába, én elkezdek főzni, a férjem meg ha nagyon nyűgös a gyerek, akkor addig szórakoztatja, ha nem, akkor néz valamit.

Megvacsizunk, baba a pihenőszékben nevetgél, de lassan fáradt lesz, beteszem a mosogatóba a romokat, elpakolom a vacsi maradványait (ugye reggel takarítok) és felmegyünk, megfürdetjük együtt az ártatlant, pizsibe kerül, megetetem, és a férjem lefekteti, amíg én lezuhanyzok.


8-ra legkésőbb ágyban van, mi meg együtt töltjük az estét. Ha kel vagy nyugtalan az estéje, akkor én kelek az esetek 95%-ban.


A pelenkázást nem írtam oda mindenhova, értelemszerűen 3 óránként kb.


Ha estis műszakja van akkor meg kb fordított a nap, de az esti műszak ritkább.

5.5 hónapos baba.

2020. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Miért is akarsz anyósod elvárásainak megfelelni??
2020. nov. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

"Anyósom szerint nem szabad egy percre se magára hagyni elvárja h egész nap foglalkozzak vele és ne mozduljak el onnan."


Tipikus anyóst szidó kamu kérdés. Ezt a kérdezőt mar kilóméterekről fel lehet ismerni.


Ja, amúgy azt kihagytad, hogy az anyós kötelez rá téged hogy a gyerek etetése közben tilos lélegezned, és csak angyalka ruhában babázhatsz.

2020. nov. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nézz szét itt a gyakorin, rengeteg hasonló kérdéseket tesznek fel mostanság amiket nem igazán tudok hova tenni.

Csak ismételni tudom magam: majd eszel ha éhes/szomjas vagy, igen egy anya is elmehet wc-re, zuhanyozni, nem nem lesz ettől sérült a gyerek hisz nem órákig hagyod bömbölni. Hordozd ha úgy jobb, vagy tedd le a kiságyba ha elaludt, nem kell folyton kézben lennie.

De továbbra sem értem ha valaki egyetlen gyerek mellett nem tudja magát ellátni, minimálisan a gépesített háztartást is rendben tartani (hisz nem kell patika rendnek lennie) akkor mi lesz később ha több gyerek lesz?!

2020. nov. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!