Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 4hónapos...

Mit csináljak? 4hónapos kisfiam 3óránként eszik. Ha evés után nemtud elaludni (ez ritka, jó 40preceket azért minden evés után alszik) mire letellne a 3óra, olyan fáradt, hogy nagyon sír, alig ezik valamennyit és el is alszik.

Figyelt kérdés
szóval 3óra még nagyon sok neki, hogy ébren legyen elfárad.de hogy altassam el ha nem akar aludni?
2008. nov. 29. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is 4 hónapos, és igen ismerős a problémád! Mi 5-ször eszünk egy nap (7-10-13-16-19), de ős sem bírja ki a két etetési idő közötti 3 órát ébren.

Én azt csinálom, hogy ha már nagyon nyüglődik beteszem a kiságyba a hátára (amúgy éjszaka hason alszik) és cumisüvegből vizet adok neki. Ő első perctől vizet kapott, soha nem teát. Azért adom neki a kiságyba, mert így nekem hamarabb elalszik, mint ölben. De van mikor ölben itatom.

A lényeg: nem kaját kap, hanem vizet ilyenkor. Próbáltam ezt simán csak cumival, de ha rájön, hogy nem jön belőle semmi (3-4 szívás) kiköpi.

Remélem tudtam segíteni. Egy próbát megér. Jóegészséget és jó babázát.

2008. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A víz után is büfiztetni kell.
2008. nov. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A helyes sorrend az evés, ébrenlét, alvás. Nem szabad teli pocakkal altatni, mégha megszokta már, akkor is érdemes átállni, mert sajnos így teljesen rossz. A Suttogó titkai c. könyvben erről bővebben is olvashattok, de a gyakorlatban is igazolt. Többek között nálunk is.
2008. nov. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

előszőr evés után játszás volt.de ha nagyon felpörgeti magát akkor meg azért nem alszik.ha meg ébredés után kell enni akkor meg az evés nem megy.nem lehet egy kaptafára "nevelni" a gyerekeket, minden ember máshogy "működik".ezt a híres nevezetes suttogó írója is tudhatná.

köszönöm a válaszokat

2008. nov. 30. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy ritka ha evés után nem alszik, most meg azt hogy először evés után játék volt. A kisbaba csak a rendszerességre tud építni. A könyv mellesleg nem kaptafára nevel, csak segít megérteni a helyes utat, mert nem minden anyuka tudja, hogy azzal, ha a babát tele pocakkal altatja, azzal nem tesz neki jót. A rendszerességet érti a baba, mert okos, ha összevissza kisérletezel vele, mihez tartsa magát? Egyszer így egyszer úgy. Mellesleg a "híres nevezetes könyv" nálam már rég rendet tett, nálad meg még gondok vannak....
2008. nov. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi.

mint írtam ritka, hogy nem tud elaludni evés után,mert így szokta meg.kb.egy hét volt az evés utáni játszás,az evés utáni alvás jobban bejött.

szóval vagy a 12órai , vagy a 15órai etetés utáni alvást szeretné kihagyni mostanában, de nemtud fenn maradni 3órát.akkor az a vége hogy mire jönne a köv.etetés olyan álmos, hogy eszik vagy 50ml-t (150helyett) és bealszik.

nem kísérletezek ám vele, mióta itthon vagyunk (1hét kivételével)pontos napirendünk van,evés alvás ,séta, mindennek megvan az ideje.

nem akartam bántó lenni.

de kérdezhetek valamit?

esti etetés után,netán éjszakai etetés után is játszik a babád?

2008. dec. 1. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem akartam bántó lenni, csak segíteni, mert amikor hazavittem a babát a kórházból csak evett meg aludt. Aztán én is azt gondoltam, hogy altatni kell evés után, és azt hittem az én sikertelenségem, hogy hiába ringatom, nem akar aludni. elkeseredtem..., de beszéltem a kisgyermekes anyukákkal a városban mikor a védőnőnél összegyűltünk, és ők világosítottak fel, hogy nem altatni kell, hanem sok játékkal, beszélgetéssel lefárasztani, és hagyni hogy ő aludjon el. Mindenki a könyvet ajánlotta, lefénymásolták nekem és megváltozott az élet. Azóta olyan mint egy kis óramű. Amúgy igen, esti etetés után is játszunk, beszélgetünk, akkor már apa is otthon van, egy jóízűt fürdizünk, aztán elalszik. Olyan este 10 körül elalszik és 6kor kel. Akkor eszi és kezdődik minden előlről. A könyvből tudom, hogy 3 alvási szakasz van, 1 mikor ásítozni kezd, 2 mikor elmereng, néz a semmibe hosszan és 3 mikor lecsukja a kis szemét. Mikor az elsőt-másodikat ásítja tisztábateszem(nem evés előtt és nem közvetlen evés után) hogy ne zavarja a pisis pelus az álmát, aztán be a kiságyba, picit halkan még beszélek hozzá, aztán alszik. Én nagyon hálás vagyok minden jó tanácsért amit kaptam, és csak ezért ajánlom én is másoknak, mert nekem sokat segített! Bocs hogy ilyen hosszú voltam.
2008. dec. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi.

de nálunk tényleg nem működik a játszás utáni alvás.meg sokszor elalszik evés közben.szerencsére a végére, mikor mind megette.

és 6kor,9kor,18kor,21kor el is alszik egyedül evés után, csak 12órakor vagy 15órakor nem akar.az egyiket kihagyná.de 3órát meg nem bír ébren.

2008. dec. 1. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!