Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "szörnyűlködik" és...

Miért "szörnyűlködik" és "jaj, szegényezik" szinte mindenki, ha egy 1 év körüli gyereknek bölcsibe kell menni?

Figyelt kérdés
Lehet nálunk ez lesz a helyzet és szinte mindenkitől ezt kapom. Engem is furdal eléggé a lelkiismeret, de mindíg az vigasztal, hogy jó helye lesz. Erre épp, hogy lenyugszom találkozom valakivel és ezt kapom, mintha valami bűnt követnék el vagy jószántamból tenném, holott külföldön sincs az ami nálunk, az anyák sokkal hamarabb visszamennek dolgozni.
2010. aug. 10. 19:37
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Hm, ő is azt írta, hogy jó nagy baromság...az, hogy olyanok történtek az elmúlt években a gazdaságban, amikre egyáltalán nem számított az ember. Így kalkulálni sem lehetett vele.
2010. aug. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
42%

Miért pont 1 évesen? A pénz 2 éves korig ugyanannyi.

És nézz körül a bölcsikben. Ne azt képzeld el, hogy ott majd a dajkák játszanak vele, meg dajkálgatják. Beteszik egy járókába, kiveszik tisztába tenni, meg megetetni. 1-2 napig sír, aztán megszokja, zombi lesz. Ezt akarod?

Mellesleg tényleg beteges is lesz. Egy kolléganőm betette a gyerekét bölcsibe, havi 1 hetet minimum hiányzott, és azt mondta, hogy állítólag az ő gyereke a helyi csúcs. Elnézi a munkaadód, hogy annyit hiányzol? Anyut mindenhonnan kirúgták emiatt.

Szobatisztaság? Felejtsd el, a dajkák nem fogják kérdezgetni a gyereket, hogy kell-e pisilni, ráadják a pelust, azt kész. Akkor meg nem fogod tudni 3 évesen oviba sem vinni.

Na, és 1 évesen még beszélni sem tud, azt sem fogja tudni neked elmondani, ha bántották, vagy mi történt ott vele.

Szóval én is csatlakozom a jaj szegényezők táborához.

2010. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Szerintem külföldön (pl. UK) más a helyzet a bölcsi terén mint itthon. Mivel kb. 9 hónapig lehetnek otthon az anyák a bölcsödei szolgáltatást kötelező nyújtani. Itthon meg szinte protekció kell a bekerüléshez. (Ha jól tudom ott 4 évesen már az iskola kezdődik.)
2010. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Utolsó, most komolyan, miért kell baromságokat írni?
2010. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Ahh...21:19-nek szólt, nem gondoltam, hogy egy időben ír velem valaki.
2010. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

21:19esenek,akkor nagyon melléfogtatok a bölcsiválasztással.

Én 3 bölcsiben is jártam mielőtt döntöttem hogy hova irassam be a gyerekem, de egyikben sem volt még csak hasonló sem.Sőt, a kicsikre sztem még több figyelmet forditanak, ill az ellátás a foglalkozások minősége kifogásolhatattlan.Maximálisan meg vagyok elégedve, nyilván egy sintértelepre nem adnám a gyerekem, ez egyértelmű.

Én irtam a hiteles kommentet amit az utánam következő félreértett.Nem azt irtam hogy a kérdezőnek hitele van de elképzelhető.És ha igy van akkor az esetleges megnöveledett hiteltörlesztéssel nem számolhatott amikor gyereket vállalt.(erre értettem hogy baromság de nagyon,meg mi az hogy előre számolgassam hogy mire lesz elég a pénzem 2év múlva),

és tudom mennyi a gyes gyed csp. összege, de ez a szerencsésebbeknél csak töredéke a normál fizetésnek, igy igen elég nehéz kijönni a fenti csekély összegből,hát még ha erre rájönnek a váratlan kiadások.

De amúgy is ha semmi gondja nincs a kedves kérdezőnek csak vissza akar menni dolgozni akkor hát menjen,senkinek semmi köze hozzá.De kétlem hogy erről lenne szó..

2010. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem vagyok munkamániás, a hitelek és anyagi okok miatt kell mennem, mert így havi 40-50 ezerrel több bevételünk lesz.

2010. aug. 17. 08:24
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!