Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "szörnyűlködik" és...

Miért "szörnyűlködik" és "jaj, szegényezik" szinte mindenki, ha egy 1 év körüli gyereknek bölcsibe kell menni?

Figyelt kérdés
Lehet nálunk ez lesz a helyzet és szinte mindenkitől ezt kapom. Engem is furdal eléggé a lelkiismeret, de mindíg az vigasztal, hogy jó helye lesz. Erre épp, hogy lenyugszom találkozom valakivel és ezt kapom, mintha valami bűnt követnék el vagy jószántamból tenném, holott külföldön sincs az ami nálunk, az anyák sokkal hamarabb visszamennek dolgozni.
2010. aug. 10. 19:37
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
58%

húú, most lehet, hogy utálni fogtok, de egyszerűen összeszorul a gyomrom ,ha arra gondolok, hogy a gyereket bölcsibe kellene adni.Félre ne értsetek, mi is nagyon kevés pénzből kell, hogy kijöjjünk havonta:-(((

De közel 9 évet vártam, hogy végre megfoganjon és megszülethessen a Babám,így csak nagyon bízni merek abban, hogy nem kell bölcsibe adni Őt....csak ez a mai magyar valóság a szomorú.

2010. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%
ha az élet rávinne lehet beadnám, de így nem. van 2 kisfiunk: 2 éves 2 hónapos és egy 9 hónapos. itthon leszek míg a kicsi nem tölti a 3-at. mi jól kijövünk anyagilag és megtehetem hogy maradjak, de aki nem annak mennie kell dolgozni és akkor megértem. de pl. egy barátnőm beadta a kislányát és nem dolgozni ment hanem csavarogni... Na az ilyen nem is anya!! Nem a gyerekének volt szüksége társaságra hanem az nayjának...pf.
2010. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Igen, ha muszáj (de tényleg, csak ha NAGYON muszáj), add be, de alaposan nézz utána a bölcsinek!

Vezessenek körbe, érdeklődj olyanoktól, akik gyereke odajár!

Külfölddel azért ne hasonlistuk össze a mi viszonyainkat, nálunk nemigen van részmunkaidős állás, nincs pénz bébiszitterre, kevés az otthon végezhető munka stb., ez náluk természetes, persze, hogy bátran visszamennek dolgozni.

2010. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Ez egyébként gyerekfüggő is, hogy melyik hogy viseli az anyjától való elválást, az új környezetet. Nálam például nem volt semmi gond. Anyukám mesélte hogy mennyire aggódott hogy nem fog tudni majd otthagyni meg sírok utána, de sem bölcsiben sem oviban nem volt ilyen. Simán otthagyhatott, sőt nagyon szerettem ott lenni, oviból pl már haza sem lehetett szinte rángatni úgy szerettem a többi gyerekkel játszani, egyke gyerek lévén nem volt otthon gyerektársaságom. Nyitott voltam a világra, az új ingerekre és egyáltalán nem okozott semmi kárt a fejlődésemben, nem éreztem hogy kevesebb szeretet kapnék a szüleimtől vagy el lennék hanyagolva. De vannak olyan anyás, ragaszkodó gyerekek akiket nem lehetett otthagyni, hónapokig kellett szoktatni őket az elválásra és erre is tekintettel kell lenni.
2010. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk 1 évesen nem adnám be,hacsak az anyagiak nem befolyásolnának:(

És igen lehet hogy elég sok dologról lemarad az anya, de azt is állitom hogy ez az áállapot az anyát sokkal jobban megviseli mint a gyereket, akinek lesz 2 nehezebb hete amig beszokik.

Én lányom 2 évesen megy bölcsibe mert dolgoznom kell, de ha nem kéne és ha lenne arra lehetőségem hogy beadjam úgy a bölcsibe megtenném.

Nem azért mert nem akarok vele lenni,csak nagyon fejlett értelmes kislány akinek hiányzik már a gyerektársaság.

2010. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
67%
Figyelj! Teljesen jóindulatból kérdem: Azt írod, téged is eléggé furdal a lelkiismeret. Akkor miért csodálkozol rajta, ha más sajnálja, hogy a kicsid nem lehet még veled otthon 1-2 évet? Hidd el, nem rosszindulatból mondják. Szerintem te is tudod ezt...
2010. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
37%

Azért szörnyülködnek mert nem nekik kell megkeresni a kenyérre valót és a számlákra a pénzt!

Van,hogy nincs más választás sajnos de ez miatt neked ne legyen lelkiismeret furdalásod!

2010. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
33%

szülés előtt nem dolgoztál? nekem pl. a gyed és a csp. összeadva annyi, mint a fizum volt.

szerintem egy 1 éves baba még nem való bölcsibe. az anyagiakról meg csak annyit, hogy alaposan végig kell gondolni a helyzetet, mielőtt az ember gyermeket vállal.persze jöhetnek váratlan helyzetek,de gondolj csak bele, lehet nem leszel jelen, amikor kimondja az első szót -ez egy bölcsisnél valószínűleg nem az anya lesz-.

na mindegy,nem akarlak én bántani,ez csak az én véleményem, mindenki döntse el maga, hogy mi a gyermekének a legjobb.

És ha te már döntöttél, akkor felesleges ezen filózni, engedd el a füled mellett az ellenvéleményeket.

2010. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Ez jó nagy baromság hogy miért nem gondoltál erre amikor gyereket vállaltál??Mire?hogy nem számolta ki 2 évre előre hogy mennyiből kell majd gazdálkodni,hogy az esetlegesen felvett hitel a duplájára nő ezidő alatt,vagy egyedülálló lesz?Pff hiba ezekkel tényleg számolni kellett volna.

Nekem pl. a családi +gyes csak a fele a fizetésemnek,tehát jelentős az anyagi visszaesés.

És igen ha lehetőségem lenne beadnám a gyereket ANYAGI okok miatt a bölcsibe.De mivel nincs módom rá még valahogy ki kell birni a gyerek 2 éves koráig.És hangsúlyozom nem azért mert már unom a babám társaságát és munkamániás vagyok!

2010. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

utolsó!

hitelről szó sem volt.

a másik, ha dolgoztál, gyedet kapsz. és az nem 25.795ft

ha meg nem dolgoztál, akkor nem is volt anyagi biztonság.

2010. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!