Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "szörnyűlködik" és...

Miért "szörnyűlködik" és "jaj, szegényezik" szinte mindenki, ha egy 1 év körüli gyereknek bölcsibe kell menni?

Figyelt kérdés
Lehet nálunk ez lesz a helyzet és szinte mindenkitől ezt kapom. Engem is furdal eléggé a lelkiismeret, de mindíg az vigasztal, hogy jó helye lesz. Erre épp, hogy lenyugszom találkozom valakivel és ezt kapom, mintha valami bűnt követnék el vagy jószántamból tenném, holott külföldön sincs az ami nálunk, az anyák sokkal hamarabb visszamennek dolgozni.
2010. aug. 10. 19:37
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Ne foglalkozz senkinek a véleményével.

A magyarok hozzáállása pont azért ilyen a bölcsire és a 2 éves gyes-re mert hozzá vannak szokva hogy 3 évig itthon lehetnek a gyerekkel.

Semmi baja nem lesz a gyereknek a bölcsiben.

2010. aug. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
62%

szia!


Régen kötelező volt fél év után visszamenni dolgozni. Ilyen szoptatási szüneteket kaptak, anyukám mesélte , hogy az ő anyjánál is ez volt.

Én azt mondom: A pénz számít ezekben az időkben, nem mindenki kap 150 ezret GYed-re.

Én is mielőbb visszamegyek dolizni, de nem csak a pénz miatt, hanem azért mert itthon kezdek bedepisedni. Nálunk nagyi fog vigyázni a gyerkőcre (ha összejön), de senkit nem ítélek el, mert nem tud a családnak miből főzni és kénytelen elmenni dolgozni....

2010. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
58%

Hagyd már,nincs abban semmi rossz,amit csinálsz.

Nem teheti meg mindenki,hogy 3 évig otthon üljön,mire vissza kell menni dolgozni,addigra meg már szüli is a következőt,hogy még 3 évig ne kelljen dolgozni és így tovább.......

Nem lesz semmi a baja a gyereknek,meg neked se.Legalább nem lesz időd otthon megpókhálósodni :)

2010. aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
54%

Ez valami reflex, hogy mindenki így áll hozzá. Sajnálják a gyereket, hogy nem tud anyuval lenni, amíg csak lehet...


Én is büszke voltam mindig magamra, hogy nem voltam bölcsis, de így, 1 éves babával már én is belátom, a bölcsi nem véletlenül van. Jó az, kell az, pénz is kell. A gyerek megy hazamegy, és ugyanúgy a szülei közt van. :)

2010. aug. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
43%
Aki azt mondja, hogy nem lesz semmi baja egy 1 évesnek a bölcsiben, az nem mond igazat, még a 3 éves is megsínyli. Nem fizikailag, hanem lelkileg. Gondold jó alaposan végig, nem neked fogja mondani az első szavait, nem te szoktatod bilire stb. Van olyan kisgyerek aki 1 évesen még nem jár. Majd meglátod hogy fog fájni a szíved otthagyni, amikor sír. Igen külföldön előbb visszamennek, de sok a részmunkaidős állás, vagy céges bölcsi, napközben is ránézhetnek a gyerekre, esetleg megszoptatják. Nem kb. 10 órára kell otthagynod valahol...Tudod amikor megszületik, és végigküzdöd vele az első évet, fizikailag rád szorul, napról-napra okosodik-ügyesedik, nyiladozik a kis értelme, biztosan másképp fogod majd gondolni, nem tudod majd másra bízni hogy a 20-ból 1 legyen csak és ne az egyetlen...neki ez jár. És nem fogsz bedepizni, pont amikor elmúlik 1 éves hirtelen könnyebb lesz minden, rengeteg programra el lehet vinni, nagyokat csavarogni, vásárolni, és közben mindez boldoggá teszi, mert veled lehet. Tesóméknak 2 éves korától lett bölcsis a gyerekük, attól-e vagy mástól, 4 évesen még nem beszél tisztán, nem szobatiszta estére, a sok betegségtől, megfázástól amit a bölcsiben összeszedett nem jó a hallása, gond van a manduláival. Tedd a mérleg serpenyőjébe...
2010. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
47%

utolsó,ez nem biztos,hogy a bölcsi miatt van

fogd fel,hogy valakinek nincs más lehetősége és nincs mit mérlegre tenni

nem kell beléhoznod a rossz érzést,nem ezt kérte

2010. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
58%
A tesóm egy évesen adta be a harmadik gyerkőcöt bölcsibe (pedig főállású anyának készült) mert gey rendkívül jó állásajánlatot kapott. A kislány már 10 éves, zökkenőmentesen kezdett beszélni, lett szobatiszta, sosem volt beteges, szóval abszolut semmiféle hátrány nem érte, hogy egyévesen bölcsis lett. Az enyém most másfél éves, én ism egyek vissza dolgozni, és meg sem hallom az úrinten, jézusom, mi lesz felkiálltásokat.
2010. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Az én fiam 16 hónapos lesz amikor bölcsibe szoktatom és nálunk is ugyanez a helyzet. Ne foglalkozz velük, a ti életetek, mindenki a sajátjában legyen okos.

Azzal nem értek egyet hogy a bölcsi mennyi egészség károsodást okozhat. Rendben hogy közösségben hamarabb elkap valamit a kicsi, de például hogy lehet azt kivédeni hogy a nagy tesó ne hozza haza az oviból-suliból?

2010. aug. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
60%
Semmi baja nem lesz, enyém is bölcsis lesz. Sajnos nem mindenki teheti meg, hogy 3 évig otthon üljön és 25000 ft-ból éljen. Ha muzsáj, hát muszáj. Tényleg sehol nincs ilyen külföldön, ált. max. 9 hónap, de az is ritka.
2010. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
24%

No,mit kellett oly gyorsan lepontozni?

Magadra ismertél? ;P

2010. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!