Buta a gyerekem?

Figyelt kérdés
10 hónapos és van egy torony építő játéka. Lényegében a színes karikákat kellene egymásra helyezni, ő meg csak agresszív és össze vissza dobálja őket... Ezt már kellene tudnia?

2020. nov. 23. 19:20
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Hát, nevetni fogsz de sokszor mondom neki hogy baby, I'm in the kitchen, es a számokat is elmondom angolul 1-től 10-ig minden nap. A fejlesztés nagyon fontos szerintem! És lássuk be, amikor azt mondják hogy jaj ez a Peti gyerek milyen ügyes, okos, akkor az nem azért van általában mert a gyerek rajott saját maga hogy hogyan kell formabedobozni, puszit küldeni, tornyot építeni stb hanem mert az anyja /apja nem egy lusta dög és foglalkozik a gyerekkel. Nálunk a családban én vagyok a kakkuktojas, apósom folyton csesztet hogy nekem csak 1 diplomám van, mindenkinek a családban legalább kettő... Aggódom hogy a gyerek le van maradva, és inkább az érdekelne hogy más gyereke tudott - e ilyesmit 10 honaposan vagy érdemes - e lenne orvoshoz fordulni, netán még többet foglalkozni a picivel.
2020. nov. 23. 20:26
 22/42 A kérdező kommentje:
20as köszönöm szépen a választ! Végre egy normális ember aki nem csak leolt!
2020. nov. 23. 20:27
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek az életük első pár évében pont hogy abból tanulnak a legtöbbet amit saját maguk tapasztalnak.Igen, jó ha sokat beszélsz hozzá a kezdetektől, mert az segítheti a beszédfejlődést.Játszol vele, nem fejlesztve szándékosan, hanem játékosan mindig beleadva valami új dolgot de ennyi.Nem, nem kell 1-2 évvel idősebb gyerekeknek való dolgokkal fárasztani az agyát.

Emellett általában az első évben, években vagy a mozgásfejlődés vagy a beszédfejlődés dominál.Szóval hiába akarsz zsenit nevelni belőle ez nem így működik.:D

2020. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Értem... Ezen el fogok gondolkodni!
2020. nov. 23. 20:36
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Ahh nekünk már a lakás minden pontján van azokból a karikákból. Egyébként mikor megveszek egy játékot, rá van írva, hány éveseknek ajánlják.
2020. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
89%
Nem lennék a gyereked.
2020. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Utána néztem, 6-12 hónap. Fisher Price egyik terméke
2020. nov. 23. 20:50
 28/42 anonim ***** válasza:
96%
Ebben mi a fejlesztés? Angolul beszélsz hozzá, miközben nem is az anyanyelved, a beszédindulását hátráltatod. Erőltetsz rá olyan dolgokat, amihez nem érett még. Kicsit olvass utána a dolgoknak és ha szereted a gyerekedet ne frusztráld légyszíves.
2020. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyformán fejlődnek a gyerekek, lehet hogy más már megépítette 10 hónaposan, van aki csak 1,5 éves kora után. Egy ilyen kis gyerektől ne várj még el csodákat, ne most kezzd még el zseninek nevelni, hanem ahogy az előző is mondja, játékosan próbáld rávezetni dolgokra, ne "erőszakosan" tanulással. Annál jobban fogja dobálni, minél jobban nem tetszik ez neked. Ezt minden gyerek csinálja, mindenkinek van egy dobálós időszaka, majd abbahagyja. Neki még játszania kell csak, rosszabb lesz ha már most erőltetsz sok mindent.

(Tipikus diplomás egyébként, mindit túl gondoljátok a dolgokat)

2020. nov. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Értem... De legalább elgondolkodok az építő kritikán. És ezt most komolyan gondolom!! Valószínűleg igazotok van és jobb lenne ha utána olvasnék a dolgoknak mielőtt a gyereket csesztetem egész nap.
2020. nov. 23. 20:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!