Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos a babám. Nappali...

11 hónapos a babám. Nappali alváspróblémára ötleteket, tanácsokat várok. Mit csináljak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Olyan fél 8-8 körül ébred fel reggel. Játszok vele, megittatom lefekvés előtt. Általában fél 11-11 között teszem a kiságyba, amikor láttom rajta, hogy már álmos. De még így is ordít, hisztizik, feláll állandóan. Többször bemegyek hozzá, odabújok, akkor nincs semmi baja, ha kijövök megint ordít. Ezt játszuk kb. fél-3/4 óráig mire sírva elalszik. Jobb esetben 1 órát rosszabb esetben fél órát alszik, és ált. mindig sírva ébred. Utána eszünk. Majd 4ig ismét játszunk, lemegyünk. 16 órás uzsi után ismét játszunk kicsit, majd megint menne az ágyba, de ekkor megint ordít....

Este szerencsére kis játék után magától elalszik, de volt már olyan amikor úgyanezt csinálta mint nappal. Éjszaka már nem ébred fel.

Már nincs ötletem! Mit csináljak?

Köszönöm!


2010. aug. 11. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy kegyetlenül hangzik, de vidd be búcsúz el, és gyere ki, azért sír, mert tudja, hogy akkor Te oda mész. Az én fiam is 11 hónapos 11-kor sötétítőt behúzom, beteszem az ágyába, puszi és kijövök. A délutáni alvást már nem erőltettem, csak ha nem aludt min 2 órát:-)
2010. aug. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy éjszaka alszik. Az én fiam is ilyen volt, napközben szinte semmit nem aludt. De így hogy a tied reggel 8-ig alszik és éjszaka is jól alszik szerintem ne ess kétségbe hogy nappal rossz alvó. A kislányom nappal elég jókat alszik, de már van hogy 5-kor fönt van, és nyúz folyamatosan, úgyhogy inkább veled cserélnék. Én is ilyen rossz alvó voltam, még most is emlékszek rá hogy még az oviban sem tudtam soha aludni, mindig valamivel lefoglaltak az óvónők. De lehet hogy az is a baj, hogy nem fárad el eléggé ahhoz hogy nappal aludjon. Az én fiam egy időben se nappal, se éjjel nem aluidt szinte semmit, olyan voltam pár nap után mint egy zombi... Valamivel üssétek el az időt napközben, ha aktívabb lesz és jobban le lesz strapálva lesz olyan hogy egyszer csak eldől és elalszik egyik pillanatról a másikra. Addig is örülj a nyugodt éjszakáknak, mert az a legfontosabb!
2010. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az én fiam is 11 hónapos,és ugyanúgy fél8-8 körül kel fel.De én nem teszem le aludni csak 11.45-12 körül, mert ő már csak egyszer alszik egy nap 2-3 órát.Este nyolctól alszik, ő sem kel fel éjszaka.Csak akkor próbálom délután letenni még egyszer aludni, ha nem aludt két órát, ugyanúgy,ahogy előttem is írta valaki.Lehet,hogy még nem fáradt el annyira fél 11-re,próbáld később lefektetni.
2010. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam még csak 10 hónapos múlt, de ő is 8 körül kel reggel (van, hogy fél 9 lesz belőle). Én délig szoktam vele játszani, akkor teszem le megint, most pl. fél órát szenvedett, mire elaludt. Pár napja ezt játszuk. Áll a kiságyban, ordít, visít, sikít, hogy vegyem ki. Ha kiveszem, akkor ráborul a vállamra, dörzsöli a szemét, szopizza a hüvelykujját, bügyürgézi az alvós kutyiját, tehát álmos. Úgyhogy max. egyszer megyek be hozzá megsimogatni, letenni ismét, aztán kijövök, és hagyom, hogy magától elaludjon. Kiabál, hát kiabáljon, elfárad úgyis, és bealszik végül. Lehet, hogy kegyetlenségnek tűnik, de így alszik két, két és fél órát.

Délután már nem szoktam letenni aludni, ha látom 6 óra körül, hogy álmos, gyorsan elmegyünk sétálni, hogy más legyen a környezet, kicsit kifáradjon de azért kikapcsolódjon, aztán 7-kor fürcsi, kaja és alvás reggelig.

Szóval jó ideje már csak egyszer alszik napközben.

2010. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, azt még lehagytam, hogy be van sötétítve a szobájában. Kb. 5 hónapos korában vettem észre, hogy kint a nappaliban, világosban csak 20-30 perceket aludt, így viszont a szobájában, sötétben simán alszik több órát.
2010. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
11 hónapos a kisfiam. Alvásidő tekintetében ugyanaz volt a menetrend mint nálatok. cirkusz már csak az utóbbi volt és csak délután, nem akart csak nagy sírás árán aludni. rájöttem, h sok neki a két alvás. délelőtt így már nem teszem le aludni. hamarabb ebédelünk, fél12-í1 között. aztán várok egy kicsit, h hátha lesz kaki (ált. szokott), h ne arra ébredjen fel. fél 1 felé megy aludni, 2 körül szokott kelni, és fürcsiig ébren van. az esti lefekvési időn nem változtattam, 8kor megy fürdeni, kb 3/4 9re már ágyban is van. ebéd után és vacsi után is szó szerint kidől, egy percig nem kell vele bent lennem. reggel alszik 8ig!
2010. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!