Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9hos baba beteg lehet, ha fel...

9hos baba beteg lehet, ha fel az emberi arcoktol, foleg, ha kozel vannak, sir?

Figyelt kérdés
Autizmus, ha fel mas emberektol? Es sokszor menekul, ha megolelem, puszilom:(
2011. jún. 9. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nem nem hiszem h beteg lenne akkor már lettek volna tünetek

semmi baj nincs csak most ezt a korszakát éli

most tanulja meg h anya el is mehet és akkor nem látom és félek is akkor és h nem minden ember egyforma

(van erre valami szakkifejezés is)

eddig minden emberrel barátságos volt gondolom

ez most változik leszek olyanok akikkel most is az lesz (nagyi papi rokonos sokszor látott ismerősök stb..)

de az idegenekkel nem most kezd el különbséget tenni

h ezek már nem csak arcok hanem emberek is


minden gyerek átesik ezen csak kérdés kinek mennyire változik meg a viselkedése

nekem pl a lányom eszement hiszit lett ha csak egy percre is elmentem és visított az idegenekkel

de a fiamnál max annyi volt h nem mosolygott rájuk


szóval ne aggódj élettani a dolog :-))

2011. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szeparációss szorongás. Most már tudja hogy anya és Ő nem egyek, és hogy vannak idegenek, ezért sír miattuk. Az hogy nem igényli mindig most már ölelésed, normális, átmeneti időszak.
2011. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, dehogy beteg!!Az én 8 hónaposom is ezt csinálja szó szerint.Fél az idegenektől, senkinek nem engedi magát ringatgatni, még anyósomnak sem.Számára ő is idegen, mert alig látja.Egy ekkora gyerek nem tudja, hogy mi az, hogy nagymama.Kézben csak nálam és az apjánál szeret, és olyan is volt, hogy már attól sírt, ha valaki hangosabban szólt hozzá, vagy megsimogatta.Amikor kisebb volt, kézről kézre járt, mindenkire mosolygott.A mosoly most is megvan, csak ne vegyék fel, és ne tapogassák.A 9 hónaposod már különbséget tesz arc és arc között, ami jelzi, hogy fejlődik az agya.Olvastam a fejlődésneurológia könyvemben, hogy a 8-9 hónaposok szorongása pozitív, mert azt jelzi, hogy megfelelően működik az agykéreg, és a szeparációs szorongás is benne van.Tehát akkor lenne gond, ha nem így reagálna!!Ezt ki fogják nőni!!Engem is sokszor cseszegetett ezzel a férjem családja, hogy nem tudod majd beszoktatni a bölcsibe blabla.Ők nyilván már elfelejtették, hogy ez egy ennyi idős csecsemő normális viselkedése.Szóval semmi okod aggódni!!Az autizmus egészen más dolog, és az nem itt kezdődik!!
2011. jún. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!