Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit rosszul csinálok?

Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
Úgy érzem egész nap egy mókuskerékben rohanok de semminek sem jutok a végére. Állandóan rendetlenség van, az egy évesem napok óta fél percig sem marad nyugton, csak ha mellette ülök. Semmi családi segítség nincs a a férjem orvos és rengeteget dolgozik. Ti mikor végzitek el a házimunkát? Mikor főztök?
2020. nov. 30. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Nekem ugyan 2 van, de amikor egy volt se volt sokkal jobb a helyzet.

Én a főzés dolgot elengedtem. Rendelem a kaját.

Takarítani akkor szoktam amikor alszanak, már ha sikerül hogy aludjon mindkettő.

De van hogy amikor alszanak, nem csinálok semmit, csak amihez kedvem van. Nincs sűrűn, de néha belefér, és kell is

2020. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Hasonló a helyzet mint nálatok, csak nekem egy 18 és egy 5 hónapos gyerekem van.

Az én napom így néz ki:

Kb fél 6-kor kelek. Fürdök, iszom egy kávét, és kigondolom, hogy mi lesz a reggeli, és berakok egy mosást.

Fel kelnem a kicsik olyan fél 7, 7 körül. Reggelizünk. Utána berakom őket a nappaliba játszani. Itt simán elfoglaltak egy 10 percig amíg rendet rakok (ha éppen nem, akkor bevonom a nagyot, a kicsit magamra kötöm).

Felöltözünk, és kimegyünk sétálni. A kicsi ilyenkor van hogy alszik. Haza érünk, lerakom a kicsit aludni, aztán együtt főzők a nagy lánnyal (vagy tegnap esti maradékot eszünk, esetleg mellé dobunk valamit ha nem elég). Megebédelünk. Utána elmegy a nagy lány aludni. Itt kb van fél órám. Leülök egy kicsit, teázom/kávézom. Ha mind a kettő felkelt, akkor vagy kimegyünk, vagy elmegyünk valahova, attól függ. Amikor haza érünk vacsit főzünk.

Este 7-kor vacsi, fürdés, fogmosás, esti mese, és alvás. 8-ra mindkettő alszik.

Ekkor van elpakolok magunk után. Kb ekkor jön meg a férjem. Vele vagy beszélgetünk, filmet nézünk...stb. 10 körül pedig elmegyünk aludni.

Így rend lesz reggel, és a vacsi maradékát eszük holnap ebédre.

2020. nov. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Főzni? Kb hetente 1-2szer, hétvégén. Takarítás kb ugyanígy, ott, ahol a babóm négykézlábazik, máshol kb még ennyit se. Este altatás után, 8-10 között néha előkészítek egy levest másnapra vagy főzök egy gyors kaját. Ha szerencsém van, du alszik 1 órát, akkor pihi vagy mosás-teregetés, mosogatás, valami gyors kaja.

Pedig csak 1o hónapos, akkor ezek szerint lesz ez még így se...

2020. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Amit tudok, megcsinálok, de olyan nincs, hogy mindig minden rendben legyen. Próbálok olyant főzni, ami hamar megvan, de megesik, hogy rendelni kell. Nekem sincs segítségem sajnos. Most várjuk a kistesót, így még nehezebb, és ha a lányom napközben alszik, nekem is pihennem kell. De amikor nem voltam terhes, általában akkor végeztem a dolgom, amikor aludt. Például akkor főztem.
2020. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Engem a pakolászás sosem zavart, csak hagyja hogy csináljam a dolgom és ha ennek az volt az ára hogy kipakolta a szekrényt én nem bántam. Egy évesen már tök ügyesen segített esténként rendet rakni.

És ami a jó hír számodra, hogy ha nehéz természet is a babád akkor is nő és egyre több mindenbe be tudod majd vonni. Élvezni is fogja és közben lassan ugyan de te is haladsz a dolgaiddal.


Az én gyerekem két éves. Bitang nehéz természet, elvárná hogy egész nap kizárólag csak vele foglalkozzak, és rögtön üvölt ha dolgom van. Viszont mivel már ennyi idős így nagyon sok mindenbe be tudom vonni és imádja is. Persze 5x annyi időbe kerül minden és sokszor kosszal is együtt jár, de legalább le van foglalva és haladunk.


A főzéssel egy éves korában én is bajban voltam, mert abba akkor még nem tudtam bevonni. Így akkor főztem ha a férjem itthon volt. Takarítást pedig úgy oldottam meg hogy magamra kötöttem. Kicsi a lakásunk, így elég gyorsan végzek vele ha nem láb alatt van.

De elsősorban engedtem az igényeimből. Elfogadtam, hogy nehéz természet, sok figyelmet igényel és hogy amíg nem lesz nagyobb addig nem lesz olyan patika rend mint korábban.

2020. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Este főzök és akkor végzem a többi házimunkát, miután 8,5 órát töltöttem a munkahelyemen, plusz 1 órát az oda-vissza utazással.
2020. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Derjaderja ***** válasza:
82%
6. És csecsemő vagy tipegő korú gyereked is van?
2020. nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Este 8-9 között elalszik, utána takarítok meg főzök. Ennyi a titkom. Mondjuk mostanában elkezdett kétszer másfél órát aludni napközben, eddig fél órákat aludt... Szóval mostmár még több időm van.
2020. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a fèrjem itthon van hètvègente takarìtok (plusz heti 2x felmosàs, porszìvò). Havi 1x nagytakarìtàs, takarìtò jön.

Fèlòràs kajàkat főzök több napra amikor a fèrjem itthon van. Vagy rendelünk.

Nàlunk is rendszeresen van kupi, olyan nincs, hogy mindenhol rend van :) de èn koràbban sem voltam jò hàziasszony. Nap vègèn összekapjuk a lakàst ès pihenünk.

A lànyom mellett konkrètan semmit nem lehet csinàlni.

2020. nov. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Reggel 6-7 között kelek, 10 hónapos a baba. Zuhany, dobok be egy mosást, el mosogatok és gyümölcsöt pucolok 10-ig akkor kel a fiam.

Tisztába teszem, felöltöztetem addigra az elő készített gyümölcsöt leturmixolom, hozzá adok egy kis tápszert és ameddig megissza a járókában össze dobom a nappalit.

Nekem a járókában alszik, a kiságyát rég össze szereltem. Kényelmesebb, és könnyebben hozzá szokott hogy nappal valamikor 10-30 percet bele teszem ameddig mást csinálok.


Miután kész, és minden baleset veszélyes vagy koszos el van rakva kiteszem játszani.Építő kockákat rág, kutyázik (4 éves pitbull szuka, imádnak együtt játszani.Labdát gurít, kutyus hozza,vagy mászik/támaszkodik rajta, simogatja.. :)), fiókokban turkál, távirányítóra vadászik..

Addig elő készítem az ebédet. Mindent megtisztítok ha kell, aprítóval pillanatok alatt leaprítom, felteszem főni vagy sülni és ránézek amikor kell.

Addigra mosás kb megint kész, ameddig teregetek a szennyeskosárban ül a ruhák közt.

Ha ez is kész elfáradt annyira, hogy elaltassam 1-2 óra körül leteszem aludni, és addig megint van fél óra-40 perc szünetem.

19:00-19:30 között fürdés,aztán vacsival 20:00-ra alszik is.

Nekem egyszer kel még mindig az biztos, 4-5 között eszik.

2020. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!