Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiúk mennyi idősen...

A kisfiúk mennyi idősen játszanak pl. a labdával, építőkockával, kisautóval, stb?

Figyelt kérdés
6 hós múlt a kisfiunk. Mit ajánlotok 1 éves koráig, mit szeretnek? Ősszel lesz a nevenapja, mit kérjünk neki ajándékba?
2010. aug. 11. 21:11
 1/7 margoz ***** válasza:
100%
Ha oda adod neki a kis autot,de megmutatod neki hogy kell vele játszani-elöre hátra huzod és közben mondod hogy brrr.akkor szinte azonnal utánad csinálja,na persze egy párszor meg is izleli.Ebben a korban ami gurul,hangot ad,azt mindet szereti,és ha biztonságos,mert ugye a fogzása miatt is mindent a szájába vesz.
2010. aug. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam kb. 13 hós korától autózik és labdát gurít. 15 hós lehetett amikor már dobta is, és innentől kockázik.
2010. aug. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint csak azzal játszanak,ami éppen érdekli őket. Mindennel,ami egymásba rakható,szétdobálható,szétszedhető,összeütögethető,vagy zajt lehet vele csinálni. Ez lehet tejfölösdoboz vagy széttéphető újságpapír,vagy éppen egy kulcssomó.

Csak olyan játékot ne vegvél,aminek apró alkatrészei vannak,mert sztészedi,megrágja és lenyelheti.

2010. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Még más is írjon légyszi tapasztalatokat!

2010. aug. 11. 21:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Most egy nagy, zöld, műanyag pohár a kedvence. Rágja, elgurul a pohár, utána mászik.
2010. aug. 11. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom mit szoktak, de leírom az én kisfiamnál hogy alakult. :) Neki akkor tetszett meg a labda, amikor megtanult menni 10 hónaposan, akkor végig a labdát rugdosta az úton. Igazán autózni, hogy gurítsa kb. 1 évesen kezdett, akkor kezdett hozzá brümmögni. Építőkockával tornyot építeni akkor kezdett, mikor megtanult ülni, 8-9 hónaposan, addig nem érte fel. Ezek egyébként szerintem alap fiús játékok, bármikor megkaphatja. Ha nem is rendeltetésszerűen fogja használni, azért ismerkedik a formákkal, színekkel, anyagokkal. Mi a Tesco-ban vettünk fakockákat (egy kis gurulós kocsin), amin figurák és számok voltak, csak sajna angol. De így is nagyon szereti. Piciként előszeretettel rágicsálta, aztán tornyot épített, aztán elkezdte a figurák felismerni rajta. Lassan 2 éves, még mindig előveszi játszani! Egyébként minden baba másban találja meg a boldogságát... A mienk megőrült az ugrálóhintájáért, amíg meg nem tanult menni ( [link] bár nem tudom mennyit szántok rá, mi 20.000,- Ft-ért vettük. Jó ötlet még a tolókaros tricikli. Egyébként ha apróságot szeretnétek, csak menjetek el egy játékboltba és ott fel tudjátok mérni a terepet, hogy mik vannak. A mienk egyébként mindig annak örült a legkevésbé, amiről azt hittük hogy meg fog érte őrülni. :D Egy egyszerű üres palackkal meg eljátszott akár fél órát...
2010. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz nekem kislányom van, de ő is labdázik, sőt játszik az unokatestvére autóival. 1 évesen kezdett a labdával játszani, gurigatta nekünk. Szerintem ebben a korban még nincs nagy különbség a fiú és a lány játékok között, persze babát nem kell egy kisfiúnak venni, de nyugodtan vehetsz neki zenélős játékokat, amiket nyomogatni kell, azt nagyon szeretik.
2010. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!