Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan méritek babátok lázát...

Hogyan méritek babátok lázát éjjel, amikor alszik? Felkeltitek? Milyen időközönként teszitek? Esetleg valami jó módszer? (3 hósak vagyunk)

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Én fülhőmérővel mérem. Észre sem veszi.
2010. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szintén fülhőmérő.
2010. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kézzel megnézem, hogy meleg-e.Ha igen, fülhőmérő, vagy cumis lázmérő.Ha magas hőt mutat, digis hőmérő hónaljba.

2-3 óránként rá szoktam nézni, ha igazán beteg.

2010. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi is olyat vettünk. Bár azt olvastam, hogy nagyobb babánál alkalmazható biztonsággal.
2010. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... de sajnos nincs fülhőmérőnk. Tapintásból nem tudom megállapítani, délután is sokszor azt hittem, hogy lázas, majd kiderült, hogy éppenhogy csak hőemelkedése volt.. Akkor most mégis csak keltsem fel?
2010. aug. 11. 21:37
 6/9 anonim ***** válasza:

én soha nem keltettem, alapvetően a láz nem betegség, az immunrendszer védekezése a fertőzések ellen. Szerintem ha zavarja ugysem alszik. Az én kisfiamat annyira zavarja, hogy írd és mond 37,2-nél már tíz percenként felébredt és keservesen sírt- úgyhogy neki ezt is csillapítani kellett. A nagyobb simán elvan 39 fokkal is. Persze azt meg azért csillapítom mert magas, de éjjel még ekkor sem szoktam sem nézegetni sem méregetni.

De persze nem vagyok orvos, nem tudom mit tanácsol egy orvos.

2010. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem is 3 hós a babám, és digitális lázmérővel popsiba mérem, de én éjszaka nem keltem fel, hanem óvatosan kicsomagolom a pelust és úgy mérem meg,de csak akkor ha érzem a kezemmel hogy meleg.
2010. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hagyd békén gyógyulni, fel ne keltsd! Tedd a homlokára a kezed, ha szinte éget, akkor van magas láza. Figyelgetsd, ennyi.
2010. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én magunkból indulok ki, ha magas a láza, sajnos nem alszik nyugodtan. Felébred állandóan, sír...stb. Akkor meg megtudom mérni neki. Ha édesdeden alszik, akkor túl magas láza nem lehet, esetleg hőemelkedése, amire semmit nem kell adni.
2010. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!