Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Èrdeklődnèk akinek oxigèn...

Èrdeklődnèk akinek oxigèn hiànyos àllapot volt a szülès alatt de nem tudott róla hogy alakult kèsőbb a picivel? Mennyire befolyàslta a fejlődèsèt,miben maradt le? Behozta-e ezeket kèsőbb?Volt -e valamiyen kezelèsre szüksèg??

Figyelt kérdés
2020. dec. 8. 16:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
De jò hogy többen írtok!Felàllni màr fel àllt pàrszor viszont ami nagyon èrdekes hogy nem akar ülni semilyen formában☹Ès azzal nagyon le van màr maradva!
2020. dec. 9. 08:06
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Azzal sincs naaaagyon lemaradva. Annak is 13 hónapos kor a határideje. Vagy mászásból vagy állásból szokták megtanulni pár hét, hónap eltéréssel.
2020. dec. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Alig van lemaradva a gyerkőcöd, abszolút nem vészes. 4es vagyok, a mi kislányunk 13 hónaposan 1-1 kúszó mozdulatot tett, nem mászott, nem térdelt, csak forgott, nah ő volt nagyon lemaradva.

Keress rá az ún. Lóczy-táblázatra. Ott látni fogod, hogy a felülés "határideje" 16 hónap. Tudom, hohy hihetetlen, de a legtöbb szakember túl szigorú szempontokat követ. Csináljátok a tornát tovább. Mindenesetre ha felmerült egy ilyen gyanú, én felkeresnék egy neurológust, mert az oxigénhiány nem csak a mozgásért felelős területeket érintheti, jobb ennek utána járni.

2020. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
13, azért a Lóczy-nál is a sötéttel színezett területet érdemes figyelni, mert az számít a viszonylag könnyen behozhatónak.
2020. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha meg tudjátok oldani, vigyétek el a Budapesti Korai Fejlesztő Központba. Ott egész jól és nem kizárólag a mozgására koncentrálva felmérik, így láthatod majd, hogy mi a helyzet pontosan.
2020. dec. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Voltunk màr neurològusnàl 10 hònapos koràbam akkor azt mondta nincs aggòdalomra ok Dèvènyt ajànlott csak!Arra jàrunk 2 hònapja,pàrazor volt màr korai fejlesztő nàla es most kezdünk TSMT-vel.Èrtelmileg is nèztèk azzal nincs gond okos baba,pàr dolgot is tud ami mèg nem a korànak megfelelő. Nem biztos az oxigènhiàny...Csak a hosszù nehèz szülès miatt (kicsit lilàs volt a bőrszín,9/9/10 Apgar)ès mivel a mozgàsban le van maradva gondolnak erre..
2020. dec. 9. 17:00
 17/21 anonim ***** válasza:

Most el foglak szomorítani, de a barátnőm lánya oxigénhiány miatt idegrendszeri károsodást szenvedett.És mit ne mondjak ezt senkinek nem kívánom, egyszerűen borzasztó.érdemes lenne orvosról orvosra megnézetni, hogy van-e valami baj, még időben vegyék észre.


Tudom, hogy ilyet gonosz dolog mondani alap esetben, de inkább csak a mozgásával legyen problémád (de leginkább semmivel..) mint, hogy mentális sérülésekkel küzdj.


Most 19 éves a barátnőm lánya. Nem tudom, hogy hány éves szintjén lehet, igyekszem is kerülni a témát, ha csak nem ő hozza fel, egy biztos, hogy gyógyszerezik.Sokat,amit időben be kell vennie és folyamatosan.

Ő anélkül sajnos beszámíthatatlan.Volt,hogy ő maga ment be a kórházba gyógyszerért, hogy segítsenek neki, mert folyamatosan hangokat hall és rosszul érzi magát.

Most már támad is, ha dührohamai vannak (illetve, most kezd bajos lenni a mérete és ereje miatt),de ezeken a rohamokon felül egész értelmes. Szereti az anyukáját (és valójában tudja is, hogy rosszat tesz, mindig bocsánatot kér tőle akár mások előtt is.. :/), az állatokat is szereti, szeret zongorázni, általános iskolát le tudta tenni, dolgozni is képes de persze csak olyan tudja foglalkoztatni aki az ő félékkel foglalkozik.

Van intézet ami foglalkozik vele, az általánost is csak ilyen iskolában tudta letenni.

Be is lehet adni bizonyos helyekre, hogy szakember foglalkozzon velük, de ez mindig csak végső megoldás. Náluk szóba sem jöhetett. De nem is akart másik gyereket sem utána, tudta hogy élete végéig ő mekkora felelősség.


Nem el rettentés, csak egy példa,hogy van ilyen is. Ha esetleg ez áll fenn, tudd hogy mire számíthatsz.

De erősen remélem, hogy semmi baj, le maradni mozgásban egy átlagos baba is szokott.

2020. dec. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
21%
Tesóm így halt meg, de szerecsére túlélte
2020. dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%
18, ha túlélte, nem halt meg, maximum nem volt pulzusa és legzese, mikor megszületett.
2020. dec. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
61%
Az én kislányom 31 hetesen 2-apgárral született. Lélegeztetőgépen volt 10 percig, majd 3 napig légzés támogatást kapott. 12 hónapos volt amikor elkezdett mászni, 18 hónaposan indult el. Okos erős kiscsaj. Én egy percig sem aggódtam. Tudtam hogy meg csinálja csak adni kell neki időt. Lehet kinevettek érte de én biztattam és pozitívan próbáltam segíteni. Hisz ha féltem volna akkor lehet érezte volna ezt rajtam és ez miatt ő is bizonytalanná vált volna. Én azt mondom nincs miért aggódnod.. Lásd a példám. Tökéletesen egészséges amiért nagyon hálas vagyok a sorsnak.. :)
2020. dec. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!