Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az unokám 16 hónapos koraszülö...

Az unokám 16 hónapos koraszülött volt és még egy szót sem tud kimondani?

Figyelt kérdés
Félek hogy nem fog tudni beszélni mert van egy unokatestvére aki három évesen nem bír beszélni. És ezt már az orvosok is megállapították. Szerintetek egy koraszülött 16 hónapos Babának már mennyire kéne hogy beszéljen? Az én lányom nem volt koraszülött és másfél évesn már nagyon sok szót tudott mondani.
2020. nov. 24. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha időre született volna, akkor sem lenne baj.
2020. nov. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Én ismerek ilyen lányt, aki szintén koraszülött volt és későn kezdett beszélni. Azóta már általános iskola felső tagozatos kisdiák és osztályelső tanuló, sorra nyeri a különböző versenyeket is.
2020. nov. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Semmit nem jelent. Két évesen a lányom talán három szót mondott, most három évesen be nem áll a szája, egész nap beszél. Ha még 2 és fél évesen sincs semmi változás, akkor érdemes komolyabban foglalkozni vele, addig semmi gond nincs ezzel.
2020. nov. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Semmi baja. Mindenki máskor kezd el beszélni. Nálunk is volt a családban, aki egy évesen már összefüggő mondatokat mondott. Van, aki meg csak 2 éves kora után kezdett el beszélni.
2020. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Ne haragudj, de ne legyél már ennyire buta. Én elvileg 1 évesen már beszéltem, nem tudom mennyire igaz és nem vagyok einstein. Nagyon változó, hogy mikor kezdenek beszélni, a lányom 3 éves is elmúlt mire össze tudott rakni egy mondatot, de mivel teljesen értelmes nem kell ezen aggódni, most már ugyanúgy beszél, mint máa kiscsoportos gyerek. Egy 16 hónapostól senki nem várja el, hogy beszéljen. Ha 2 évesen nem ért meg semmit, akkor érdemes megnézetni, de beszélnie nem kell ilyen korán.
2020. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem csak két és fél éves kora után kezdett beszélni. Nagyon okosak, már sulisok. Ha érti, amit mondasz és igyekszik megértetni magát (mutogat, húz, nyökög vagy hablatyol vagy bármi), akkor nem lesz vele gond.
2020. nov. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Két éves koraszülött fiam van. 16 hónaposan csak mutogatott és nyökögött. Mindent értett és mindent tudott ami ebben a korban elvárható. Az unokád mivel koraszülött folyamatos neurológiai kontroll alatt van. Ha gond lenne ott kiderülne.

18 hónaposan a PIC osztályvezető főorvosa is csak legyintett hogy nem kell izgulni, okos, értelmes mindent ért.

Második születésnapja előtt kezdte el mondani az első két betűket, majd bekerült a bölcsibe és azonnali fejlődésnek indult.


De 16 hónaposan egy árva mukkot nem szólt és a gagyogása is nagyon szegényes volt, most meg egész nap karattyol. Mintha beakarná pótolni az elmúlt hónapokat 😆


Ha egy gyermek egészséges akkor nincs olyan hogy "nem bír beszélni", legfeljebb később. Ha szükséges 2,5 év után szokták javasolni a különböző beszédindító kezeléseket.

2020. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
19hós a fiam, napra pontosan született. Ő sem mond még 1 szót sem.
2020. nov. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
2,5 éves koráig nem aggódnék,utána elvinném egy hallásvizsgálatra
2020. nov. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!