Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyers tojást kapott, lehet...

Nyers tojást kapott, lehet tőle baja?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 hónapos kislányomnak anyósom, ma nyers tojást adott majdnem egy egész túrós palacsinta formájában! Nekem már csak akkor tűnt fel, mikor elém került a töltelék, és rákérdeztem ugyan mitől ilyen sárga, mert nálunk a túrós töltelék a túró+tejföl+vaníliás cukor kombót takarja, lehet tudatlan vagyok de ilyet még nem hallottam hogy valaki csak túrót kever ki nyers tojással és cukorral..Lehet tőle baja? Nagyon haragszom magamra és megesz az ideg, de bevallom erre nem gondoltam hogy lehet benne nyers tojás, és arra sem, hogy anyósom ha tudja hogy van benne képes szó nélkül adni az 1 éves gyereknek...Mennyi idő vajon mire kiderül okozott e fertőzést, illetve mire figyeljek a hasmenésen, hányáson kívül?
2020. dec. 12. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Semmi baja nem lesz!
2020. dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha szalmonellàt kap tőle, akkor legfeljebb 48 òràn belül jelentkezik a hànyàs, hasmenès.
2020. dec. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Szalmonellát kaphat, de egyáltalán nem valószínű, hogy szalmonellás lesz a tojás, semmi baja nem lesz.
2020. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Az én lányom imádja a nyers tojást. Ha látja, hogy keverem a tojásokat palacsintához vagy bundás kenyérhez, már jön is és tobzódik amíg nem adok neki egy picit. Sose volt tőle baja szerencsére, igaz nem is engedem, hogy olyan irdatlan mennyiséget egyen belőle.
2020. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Felénk is így csinálják, tojással.

Amúgy a tojásban nincs szalmonella, csak a héján lehet.

2020. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk is így csinálják a túró tölteléket, zalai vagyok. A férjem Baranya megyei, ők is tesznek bele. Amúgy mi baja lenne? Egy 15 hósnak már elvileg be kellett vezetni a fehérjét és a sárgáját is.
2020. dec. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Somogyi vagyok, szintén ilyen töltelék van a palacsintában. Ha friss, egészséges a tojás, nem lesz baja.
2020. dec. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
5ös vagyok. Én Szabolcsban lakok. Úgy látszik, országosan elterjedt a recept :).
2020. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A tojás természetesen be van vezetve, nem azzal volt a problémám, hanem a nyers állaggal a szalmonella miatt.

Akkor ezek szerint csak tényleg én nem hallottam még erről :)

2020. dec. 12. 18:44
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is így csinálják. Nem írtad bolti tojásból volt-e, de nagy telepeken szokás a tojó tyúkot vakcinázni szalmonella ellen, de a háztól se valószínű,hogy baja lesz.
2020. dec. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!