Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha nem akarok...

Miért baj, ha nem akarok felesleges kacatokat vásárolni a babának?

Figyelt kérdés

Hamarosan szülök, úgyhogy elkezdtük berendezni a babaszobát és megvásárolni a kisbabánk holmijait, de úgy érzem, mások túl sokszor beleszólnak, mit kellene vennünk.


Az egyik rokon el is kezdett sápítozni, hogy milliós összeget költött a babára érkezése előtt, mert a rengeteg bútor, ruha, ringató, tökömtudja...


Én nem akarok felesleges vackokat vásárolni, veszek persze kiságyat, pelenkázót meg egy kis ruhásszekrényt, 3 hónapos korig valamennyi ruhát, babakádat, légzésfigyelőt, egy-két csörgőt, babakocsit, de ennyi.


A babakozmetikukom, fürdetők használatát nem tartom egészségesnek, játékokra szerintem egyelőre nincs szüksége, amíg a mi szobánkban lesz, nem akarok a szobáját sem különösebben kidekorálni.


De kb. azt érzékeltetik velem, mintha spórolni akarnék a gyereken, pedig nem szorulunk rá, csak nem látom értelmét a sok felesleges cuccnak.



2020. dec. 13. 17:35
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
91%

Elnézést.


A kezeivel manipulálja a felette elhelyezett apró méretű tárgyakat és gyermekjátékokat.


:) Olykor elragad a hév, és kibukik ez a csúnya szleng. De dolgozom rajta.

2020. dec. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

31 jot nevettem 😂


Azert mert jatszik a lelogos bizbaszokkal 😂 attol meg lerakom a foldre is dzsizosz. Azert egy nap marha hosszu, es kapaszkodjatok meg a kedvenc jateka ami utan nyul (dobperges) egy elefant amihez ha hozzaer vilagit es hangot ad ki. Tudom, a pokolra fogok jutni

2020. dec. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
85%

Persze hogy pokolra jutsz, hiszen nem a flakon kell neki, meg a budipapír.

Akkor meg kb ásd el magad ha veszel egy játékot aminek a nevében az van, hogy fejlesztő. Mint a tipi tapi könyve ahol különböző anyagokat taperolhat, nem csak a műanyag flakont.

2020. dec. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem szabad ilyen kérdéseket feltenni, ha nem veszel játékot a gyereknek szaranya vagy mert rajta spórolsz, ha veszel akkor szaranya vagy mert nem foglalkozol vele nem beszélgettek (igen a 2 kizárja egymást, olyan nincs, hogy mind2 megy egyszerre), ha beszélgetsz vele és foglalkozol vele túl sok inger éri, meg amugy is a középkorban is felnőttek a gyerekek fejlődik az magától is, ha van játéka de kevés akkor is szar anya vagy mert nem vagy mindenre felkészülve 10 éves koráig, most épzeld el, hogy veszel neki angolul beszélő kismacit de neki a matekot kell erősíteni majd suliba, persze mert számoló kismacija nem vot, ha sok ja akkor is, fejlődni fog attól is ha random tárgyakat dobálsz a kiságyba, hiszen így ismerekdik a világgal, azért a konyhakést próbáld mondjuk kihagyni a sorból...

ha mesét nézhet elrontod ha nem nézhet akkor meg elveszed a gyerekkorát


az, hogy majd akkor vedd meg neki amit igényel, amikor oda jut korban az felháborító, mert kinek van ideje egy pár hónapos mellett kimozdulni készülj rá, hogy be leszel zárva hónapokig, néha majd résnyire húzhatod a redőnyt, hogy érjen napfény, de ez a maximum


netes rendelés? felejtsd el...olyanra nem lesz enrgiád majd elhúzod magad kúszvaaz ágyig jobbnapokon, amikor marad annyi erőd a gyerek után


Engedd el ki mit mondd és csináld ahogy te jónak látod..ha elcseszed mégis mi történik? majd korrigálsz.

2020. dec. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
84%
43: igazabol el lehet rontani barmit? Ha egeszseges ugyis mindent behoz ha esetleg le van maradva barmiben. Minden gyerek felno.
2020. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
84%

Mármint 33?

Dehogy lehet, de azon idegrohamot kapni, hogy valaki vesz játékot, az nettó hülyeség. Tessenek mar szépen kimászni az emberek életéből, pénztárcájából, és arcából.


Én veszek néhány szenzoros játékot, aki nem akar nem fog, nem érdekel. Csak a "másik oldal" is fejezzebe az ítélkezést meg pattogást.


Lehet, sőt biztos velem van a baj,de elkezdtem nagyon rühellni az embereket, meg a véleményüket amire senki se kíváncsi.

2020. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
46%

Annyira -bírom az összes ilyen álszent, gyk-s embert, aki idejár, de nem kíváncsi más véleményére. Akkor ki lehet kapcsolni a netet, pláne a gyk-t bameg. Menjetek facebook fórumokra vagy bandázzatok egymással. Ez egy véleménykérdés volt. Leírtam, hogy szerintem f*szság a fityegős, villogó zenélő játék és én ilyet nem adok. Azt,hogy szar anya vagy, azt te álmodtam bele ebbe a kommentbe és te projektáltad ki saját magadra 😂 kérdező kérdezett én elmondtam,hogy nem költök ilyenekre, mert nem érdekel, nincs értelme, drága, szemét, műanyag. Ha szerinted van és te veszel, akkor ok.

Én nem érzem magam régiónak,amiért flakont kap. Te miért érzed magad annak,mert nem? Ezen kéne agyalnotok..

2020. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
49%
Engem nem hat meg ez 😀 amúgy leírja a legtöbb szakember,hogy nem kell fejlesztőjátékokat vásárolni. Ez az anyáknak fontos. Marketing. Én csak akartam, hogy lássa a kérdező,hogy zenélő elefántra pihenőszék nélkül is nőnek fel babák.
2020. dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem költekezünk túl, leginkább azért, mert ha valamiről menet közben mégiscsak kiderül, hogy kell, azt meg lehet venni akkor is. Játékból sem kell egy tonna. Igaz, hogy fejlesztik pl a kontrasztos könyvek a látást, de azt fejleszti egy kontrasztos párnahuzat vagy otthon vart textilkönyv is. Lógós, csörgős játékokat dettó fölösleges naponta másikra cserélni. Egyébként is tipikusan ezek a holmik, amiket az ember úgyis tucatjával kap ajándékba. A bútorokat is ajándékba kapjuk, használtan vesszük ill. van pl. komód, ami már régebben megvan, és csak átfestjük, hogy menjen színben a többihez.
2020. dec. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Persze, feleslegesek a zenélő stb játékok, de ha látnád hogy mennyire örül a 9 hónapos lányom hogy megtanul megnyomni egy gombot, amitől a játék elkezd zenélni, ő meg tapsol, vagy négykézlábra állva táncol. Persze, ez egyáltalán nem fontos, ettől nem lesz kevesebb egy gyerek, de ő örül, én örülök, ő okosodik, kapcsolgat, ok-okozati összefüggésre rájön, stb, és közben jól is érzi magát, nekem megérte az a 6000 forint egy tevékenységi központért. Van, akinek nem éri meg.
2020. dec. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!