Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 7 hónapos a kislányom!...

Most 7 hónapos a kislányom! Tegnap csináltam pudingot és megkóstoltattam vele . Imádta! Lehet neki adni? Persze bolti tejből csináltam! Adtam neki 4-5 kanállal de szerencsére nem lett semmi baja!

Figyelt kérdés
2008. dec. 1. 07:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek a tejes dolgok megosztják a véleményeket.Én személy szerint bolti tejet egy éves korig nem adok.

Viszont sokan kipróbálták,hát ha úgy látod hogy nem lett baja,ez a te dolgod, amúgy tényleg egy éves korig nem ajánlják(tudom igaz régen is ezt ettük,én is hat hóstól feles tejet kaptam és semmi bajom).

2008. dec. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy vagyok vele, hogy nem akarom a véletlenre bízni a dolgot: amit nem ismer, az nem fáj, hogy MÉG nincs... az allergia szerencse kérdése, hogy kialakul e ebben a korban. Jobban teszed, ha nem adsz neki bolti tejjel bolti pudingot...

Nálunk (pedig senki sem az) az unokaöcsémnél alakult ki lisztérzékenység, mert az anyja tejbegrízzel etette... Van sokminen, amit már adhatsz a babának!

A felnőttes kajának is eljön az ideje! A baba megvárja! te is tedd ezt! Adjál helyette pl: gyümölcsös tejpépet! teljesen jó íze van, én is szeretem :) ill. vannak már pudingok babáknak is! Szerintem ne kísértsd a jövőt!

2008. dec. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszolóval egyet értek, de annyiban azért kiegészíteném, hogy a mi gyerekkurunkban/ bár lehet ő jóval fiatalabb, mint én/ a tejben nem volt ennyi mesterséges adalék, akkor még tejből készült. Sajnos a mai tejek, szerintem még tehenet sem láttak, mindenféle másból készül, ezért nem nagyon tudja a picik gyomra megemészteni. De ha a kérdező babájának nem okozott gondot, akkor adjon néha neki.
2008. dec. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Bocs, első válaszolóval, nem előzővel.
2008. dec. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát én aztán nem vagyok egy agyonaggódós steril anyuka, de a tejjel én is vigyáznék. Biztos, hogy nem véletlenül mondja az összes orvos, hogy egyéves kor előtt ne. Én mikor csecsemő voltam, fél éves korom után kaptam kecsketejet, ( pont allergia elkerülése végett) de a tehéntejet szerintem ne add neki. És egyéves kora után is próbálj házi tejet szerezni. De ne aggódj, azzal a pár kanál pudinggal nem ártottál neki.
2008. dec. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Halihó!

Nem akarom megmondani, hogy mit tegyél, csak a véleményemet írom.

Írtad a szövegedben, "szerencsére" nem lett semmi baja"... ezt jól írtad. Mint fennt: szerencse kérdése. Épp minap beszéltem a védőnönkkel és mondta, hogy az 1ik anyuka babájának erős pocifájása volt, étvágytalansága... nagynehezen kiszedte belőle, hogy bizony-bizony adott a picinek sajtocskát, meg túrórudit, meg hasonló tejféléket. A gyerek helyrejött, miután nem kapott több tejes dolgot. Viszont! az elején nem mutatkozott semmiféle gond ezekkel az étkekkel kapcsolatban, csak amikor már túl sok volt a kicsi szervezetében és nem tudott mit kezdeni vele. Szóval lehet,hogy a 1-2 kanálka nem árt. De ha rendszeresen fog kapni és a szervezete nincs még rá készen, akkor komoly bajok lehetnek majd. Rejtett allergia stb. Aztán ha tényleg allergiás lesz, majd 1szer megkérdezi, hogy miért? te meg ha megmondod az igazat, hogy azért mert nem bírtad kivárni azt a pár hónapot, lehet,h egész életedben a fejedhez vágja majd, és ugyaneddig bűntudatod lesz majd. 3-5 hónap nem a világ vége... ha születése után 7 hónapig kibírtad, h nem adsz neki...

És tény, hogy régen más volt a tej, de most most van.

2008. dec. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet hogy most semmi baja nem volt,de a tejérzékenység okozatai később jönnek ki. Ilyen pl.a hörgőhurut és a további légzési nehézségek pl.asztma. Nem éri meg!!!!

Ha meg mégis adsz neki,laktózmentes tejből. Ami fél liter 500Ft körül van...

2008. dec. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sok mindenben elég "laza" vagyok,2 gyerekem van,de azt hiszem a tej az,amit csak 1 éves kora után fogok neki adni.Sajnos ezekben a tejekben már mindenféle van.A tápszer és a tejpépek tökéletesen fedezik a szükségleteiket.
2008. dec. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a kisfiamnak 1 éves kortól adtam tejet, és joghurtot. A boltban lehet venni babapudingot, én azt adtam a fiamnak.

Az a baj, hogy a tejallergia később, fog kijönni.

Beszéld meg a doktornővel, vagy a védőnővel, hogy mit tanácsol!

2008. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy csak pár kanállal adtam neki! Semmilyen tejpépet nem fogad el! Bébi kaját szoktam neki adni! Ja persze még szopizik!
2008. dec. 2. 05:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!