Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valakinek szintén ilyen...

Van valakinek szintén ilyen lassan gyarapodó babája? A kislányom 8 hónapos és 6,6 kg. Egyébként szerencsére egészséges, vidám baba.2950 g-mal született. Féléves korára megduplázta a születési súlyát, de azóta minimális a gyarapodása.

Figyelt kérdés
Mindig is kisebb mennyiségeket szopizott, mint a hasonló korú babák, mostmár eszik gyümölcsöt és főzeléket is. Kell aggódnom a súlya miatt?
2011. márc. 20. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

HA kiegyensúlyozott, mint írod, akkor nem gond!

Fél évesen kezd el lelassulni a gyarapodás, mert beindul az intenzív mozgás.

2011. márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Orvos,védőnő mit mond? Szerintem kicsit kevés a súlya.
2011. márc. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a lányom 11 hónapos korában érte el a súlyduplázást, most 7,6 kg. Kiegyesúlyozott baba, kap gyümit, főzeléket, tejpépet, tápszert is kiegészítésként. Az orvos szerint ilyen alkat.
2011. márc. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2011. márc. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2490 g-mal született.3 és fél hónapos korára duplázott, addig gyönyörűen hízott.Az első hónapban majdnem egy kilót.Aztán az elmúlt 2 hónapban fél kg-ót hízott csak.Kevesebb lett a tejem, és mivel semmilyen tápszert semmilyen formában nem fogadott el, ezért 4 és fél hónaposan elkezdtünk hozzátáplálni.De ez se váltotta be a reményeket, hogy majd megdobja a súlyát, mert továbbra is 40-50 g-ot hízott egy héten,és eltelt így 2 hónap.Sokszor már sírva fakadtam a mérleg láttán, és állandó vendég voltam a tanácsadóban.Állítólag a 4. hónapban lelassul a gyarapodás, és akkor is, miután duplázott.De ennyire??A doki azon kívül, hogy írta fel a tápszereket, mást nem csinált.Végre kaptunk beutalót vérvételre, mert vashiányt gyanít.A védőnő tanácsára pár napja Béres cseppet kap, mert ő is keveseket eszik, és szerintem ez a fő gond.Múlt héten volt 5540 g, és ma töltötte be a 6. hónapot.De állítólag én voltam ilyen pici mindig.Anyu örült, ha 50 g-ot híztam egy héten, és én se zabáltam annak idején.Egyébként a hosszához viszonyítva teljesen jó a súlya.Megnéztem a kiskönyvemet.5 és fél hónaposan én is csak 5550 g voltam, és kb. 2 hét alatt híztam 100 g-ot, szóval követ engem.Én 14 hónaposan is csak 8, 5 kg voltam.Megnyugtató volt ezt látni, szerintem csak genetika, de egy vérvételt megér.El kell fogadni, hogy ők sosem lesznek pufi babák.De amíg kiegyensúlyozott, addig nincs gond.
2011. márc. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is lassan hízik! 2600 gramm volt születésekor. 3 hónaposan már ő is duplázott, mert akkor már 5400 gramm fölött járt. Aztán elkezdett lassulni a hízásban.

1 éves státuszon 7940 grammnak mérték. Most 13,5 hónapos, mostanság haladta meg a 8 kg-ot, és 73 cm.

1 évesen azt mondta a védőnő, hogy még éppen benne van a megengedhető határok között. A doki meg meg van vele elégedve, azt mondja szép formás kisfiú!

2011. márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is lelassult a gyarapodás azután, hogy megduplázta a születési súlyát ( 4 hónapos volt ) 2700 grammal született, és most 7 kg. Az első hónapban nálunk is majdnem 1kg hízott, majd fél kg-ot, és szépen lassan csökkent. Gondolom a te babád is sokat mozog, talán már kúszik-mászik, és oda azért kell az energia:-) Szerintem ne aggódj! Írod is, hogy vidám és egészséges, és ez a legfontosabb! A gyerekek hízása sem a nagykönyv szerint kell, hogy alakuljon, hiszen minden baba más. Mi felnőttek sem vagyunk egyformák:-) Nyugodj meg, minden rendben!:-) Boldog babázást!

2011. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon aggódsz, a dokitól kérj egy beutalót vérvételre.

Egyébként az én fiam sem egy hízékony fajta.

Most 18 hónapos, 9,2 kg...

Ő is 2950 grammal született. Fél éves korára 6440 g volt, 1 évesen kereken 8kg. Még 15 hónaposan sem triplázott, akkor 8680 g volt. Ő ilyen alkat. Pedig sokat eszik, de rengeteget mozog is. Korán beindult a mozgásfejlődése, ő már 2,5 hónaposan hasról hanyatt fordult. 6 hónaposan felült, majd mászni kezdett, 7,5 hónaposan felállt, azóta meg nincs megállás... Nincs egy nyugodt perce sem, folyamatosan megy, szalad, táncol... Boldog fiúcska, igazi kis kópé.

Az apja családja ilyen, magasak és vékonyak. Apa 185 cm, 78 kg, sógorom 180cm és 65kg, másik sógorom 190 cm és 85 kg, apósom pedig 183 cm és 76 kg. Szóval valószínű, hogy Törpi is rájuk ütött. :D

2011. márc. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Orvos, védőnő nem sok mindent mond, pedig gyakran járunk ellenőrzésekre. Nekem is írtak fel tápszert, de a baba nem akarja elfogadni. Úgy tűnik elég neki az, amit megeszik, szopizáskor sem fogadja el soha a másik cicit, az elsővel beéri. Azért egy vérvételre lehet, hogy elmegyünk, köszi mindenkinek.
2011. márc. 21. 12:13
 10/11 anonim ***** válasza:
8:23-as vagyok.Szerintem nálatok is örökletes ez, és ezzel nem lehet mit kezdeni, de egy vérvételt megér.Mi csütörtökön megyünk, már előre rosszul vagyok, hogy megszúrják szegényt, de ha kiderül, hogy semmi gond, akkor pedig megnyugodhatok végre.Széklet mintát is vinnem kell, fogalmam sincs, hogyan fogom kiszedni a pelusból.Gondolom arra kíváncsi, hogy hogyan emészt, és hogy nincs -e felszívódási zavar.De a védőnőm szerint az már rég kiderült volna, mert látszott volna eddig is a kakin.De soha nem volt ilyen gond, még hasmenése se volt soha.Látod, vagyunk így egy páran, és a babák nem olvasnak táblázatokat és szakirodalmat.:)A gyerekorvosok sokszor hajlamosak a számokkal ijesztgetni szerencsétlen anyukákat ( engem is), de azt elfelejtik, hogy minden gyerek más, és hogy soha nem fognak egyformán fejlődni.Az én lányom egyszerre kb. 100 g-ot eszik meg fél évesen, a tesóm 2 hónapos fia bevágja a 150-et is.Sokszor óránként etetek, de nem tudok mit tenni, ekkora a gyomor kapacitása, nem tudom és nem is akarom megtömni, mert annak rossz vége lenne.Én abszolút átérzem a helyzetedet, én is benne vagyok 2 hónapja.Kb. azóta nem dicsekszem, hogy hány kiló a lányom, miközben mindenki erről csicsereg.És természetesen unokatesóm 3 hónapos kisfia már lekörözte a fél éves lányom, mert már 6 kg felett van..Annyiszor elhatároztam, hogy soha nem hasonlítgatom össze más babákkal, de folyton mindenki csak erről beszél.És rossz, hogy szinte az összes pénzem tejpépre, bébiételre, tápszerre stb. költöm, és nincs eredménye..És tényleg igaz, hogy lemozogják azt a keveset is.Most, hogy téged nyugtatlak, én is jobban érzem magam picit.Szerintem semmi gond nincs velük, egészségesek!!
2011. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!