Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem volt féltékeny kisgyermeke...

Nem volt féltékeny kisgyermeked a babára, amikor hordoztad?

Figyelt kérdés
Úgy tervezem, hogy ha meglesz a kistesó, őt sokat fogom hordozni, mert bár az elsőszülöttemmel egész nap ágyban tudtam fetrengeni, nyilván vele nem fogok tudni. A 10 hónapos lányom nagyon szepás most (tudom, vagyis remélem, hogy ez elmúlik), így fel szoktam kapkodni a karikásba, hogy kicsit lenyugodjon, akkor hozzám bújik. Tudom, még messze a tesó, de ha a kicsi rám lesz kötve, nem lesz féltékeny a nagy? Úgy hogy veszem fel, ha nyűgje van, ölelésre vágyik? Ti nálatok hogy volt ez? Nyilván vele is leszek kettesben, nem akarom elhanyagolni, most csak ez a hordozás része érdekel. Köszi, ha írtok tapasztalatot!
2020. dec. 17. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Nálunk 34 és 35 hónap van a 3 gyermek között.

6-3 évesek a legkisebb 6 napos.

Nálunk volt tesó ajándék amit a legkisebb "hoz" a nagyobbnak. Nem kell óriási dologra gondolni, egy kis apróság. Emellett be vannak vonva mindenbe persze épp annyira amennyire szeretnék. Próbálok külön is lenni velük egyesével, kettesével és egyszerre is.

2020. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem olvastad el a kérdést. A hordozást kérdeztem...
2020. dec. 17. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem hordozom egyik gyerekemet sem, ráadásul nálunk 8 év a különbség a gyerekek közõtt, de azért leírom, ha nem baj:

Nem tudom mikor lesz a kistesó, mert nem írtad, de ha már úton van, ilyen kicsi korkülönbséggel borítékolható a féltékenység, erre számíts. Én a helyedben megpróbálnám legalább más nyugtatási módszerre szoktatni a nagyot addig, ne a hordozás legyen az egyetlen módszer, mert abból szerintem nagy balhé lesz. Megölelni, simogatni anélkül is meg lehet, lassan már úgyis nagy lesz a hordozáshoz.

2020. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

13 hónap van a két gyerekem között. Idősebb lány, kisebb fiú. A lányomat is rengeteged hordoztam, de amikor elkezdett járni, már nagyon nem akarta. Tetszett neki, hogy sétálhat. Így azt se vette zokon, hogy az öccse rám volt kötve. Nálunk ez nem okozott problémát, de ez függ a babád személyiségétől is.

Illetve nálunk nagyon kicsi a korkülönbség, még a lányomnak nem volt ilyen ‘csak az enyém’ korszaka, így azonnal megtanult osztozkodni.

2020. dec. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Arra féltékenyek, amire még emlékeznek. Pl. ha a nagyot pár hónappal azelőtt választod el, rakod ki a babakocsiból, az ágyatokból, viszed bölcsibe... stb., hogy a kicsi születik, akkor érzi úgy, hogy kitúrták.
2020. dec. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon féltékeny volt, de nem a hordozás miatt. Azt addigra már el is felejtette. Sőt, nekünk nagyon is sokat segített a hordozás, mert így mindig szabad volt a két kezem, és tudtam a naggyal játszani, ilyenek.

Amúgy én tudok olyanról, aki egyet előre köt, egyet meg hátra, de ahhoz már nagyon elborultnak kell lenni. :)

2020. dec. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam akkor nem volt sosem féltékeny, amikor a kicsit hordoztam. Gyakran előfordult, hogy a kicsi rám volt kötve, a nagy hasra esett és fel tudtam venni megvigasztalni, vagy az ölembe tudtam ültetni. (Ugye a kicsi a mellkasomon volt, a nagyot a csípőmre ültetve vettem fel.)

A nagytesó sokkal inkább akkor volt féltékeny, ha babakocsival mentünk játszótérre, mert a kicsit tologatnom kellett, amíg el nem aludt és csak utána tudtam játszani a naggyal.

2020. dec. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!