Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire volt fontos névadásko...

Mennyire volt fontos névadáskor, hogy gyakori-e az adott név? Zavart-e, hogy gyakori vagy nem érdekelt Benneteket?

Figyelt kérdés
Pl: gyakori most az Anna, Zoé vagy Bence, Máté.

2020. dec. 17. 16:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Többször is leírtam már itt. Anna a lányom. A születése évében ez volt a leggyakrabban adott női név. Soha nem volt ilyen nevű gyerek a korosztályában. Magam is csak egyet ismerek, nálam is idosebb
2020. dec. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Anna az egyik kedvenc lánynevem, egyáltalán nem érdekelt, hogy mennyir tucatnév. Szerencsére a családnevünk nem gyakori és szépen illik hozzá.
2020. dec. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A kislányunknak 2 neve van. Az elsőt sokan választják mások is, míg a második neve igazán különleges. Azért adtuk neki ezeket a neveket, mert nekünk tetszenek. Remélem ő is szeretni fogja majd őket. 😊
2020. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

Nálam szempont. A nagyon egyedi, "ez most fiú vagy lány név" szintű nevek sem tetszenek, de azért ilyen Anna vagy Bence gyakoriságút sem adnék. Dolgoztam olyan munkahelyen, ahol egy osztályon 3 Anna volt és 1 Hanna. Azért ezt nem kívánnám a gyerekemnek, alapvetően a név mégis csak a megkülönböztetésre szolgál. Plusz az olyan nevek sem teszenek, amik magukban nem túl gyakoriak, de van egymillió nagyon hasonló, és így összességében gyakorinak tűnnek. Ilyenek most pl. a Lana, Lara, Nara, Mira, Mina, nevek. Nekem mind egybecseng.

Nézem a nevek népszerűségi listáját. Olyan kb top 50 után már oké. A gyakoriságuk miatt mondtam le pl a Lilla, a Jázmin és a Máté nevekről.

2020. dec. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelt,hogy gyakori név-e.Dávid a neve(21 éves).
2020. dec. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
50%
Nekem még nincs gyerekem, de nem érdekelne, ha a szomszéd gyereket úgy hívnák, ahogy én szándékozom elnevezni a gyerekemet már több, mint 10 éve. Párom még nincs, ővele vagyok még hajlandó egyeztetni; majd ha oda jutunk; de egyébként direkt magamhoz hasonló embert választok majd párnak; és szinte biztos vagyok benne;hogy azokat a fiú-és lányneveket (névötleteket), amik már nekem nagyjából tehát olyan 13 éve már megvannak; ő is imádni fogja. Tehát a párom is. Ebből kettő nem modern név, és nem is tucat; az egyik szerintem gyakori, de én mindenképpen ragaszkodom hozzá. :) Egyébként is, kitaláltam hozzá egy szerintem egyedi becenevet. :):):)
2020. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
*Jaj, ez most csak ilyen asztrológia, hogy 3 gyerek mindenképpen várható; de egyébként van még több ötletem is nevekre, ha esetleg több gyermek jönne. :)
2020. dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
*Ja és tehát minimum második keresztnévként ragaszkodom ezekhez a nevekhez; de inkább első. :)
2020. dec. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem automatikusan a kevésbé gyakori, de ismert, régebbi nevek tetszenek.

Örülök is ennek, nem azért mert mástól irigylem a kiválasztott nevet, hanem mert nekem is klasszikus, de ritkább nevem van, és szeretem, hogy ha a társaságban/ osztályban a nevemet mondták, nem kellett hozzátenni a vezetéknevem, míg Zsófiból volt SzabóZsófi, kisZsófi stb.... Mátéból ugyanez.

2020. dec. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!