Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem ilyen borzalom a...

Csak nekem ilyen borzalom a közlekedés a 2 éves kislányommal?

Figyelt kérdés
Összevissza futkos az utcán, nem arra megy amerre kéne, nem fogja meg a kezem, ha felveszem visít.
2010. aug. 12. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ilyen volt.Az összes részeghez odament megsímogatni.Aztán 6 éves korára rájöttek,hogy hiperaktív.
2010. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Az én lányom is ilyen, bár ő még csak 21 hónapos. 3 hete egy 15 perces út 45 percig tartott, ott feladtam, és kértem az anyukámat, hogy jöjjön értünk, mert nem tudok vele hazagyalogolni! Hisztizett, leült a járda közepén, menet közben húzni kellett, letérdelt,... Szépen szóltam, nem jött. Csúnyán szóltam, nem jött.

Közben 40 fok meleg volt, a szatyromban a megvásárolt hús és társai, ráadásul várom a második babánkat.

És akkor azt mondja a párom, miért nem megyek többször a kicsivel sétálni. Visszakérdeztem, hogy magánál van-e. Van udvarunk, egész nap kint van a gyerek, nem vagyok hajlandó a kötelezőeknél többet sétálni vele! Nézett rám furán. Mondtam, ha akar a kislánnyal sétálni, nosza rajta, áldásom rá! Azóta se indult el! :D

Szerintem ez valami életkori sajátosság lehet. Én mindenesetre csak akkor sétálok vele, ha muszáj. Pl. védőnő, orvosi rendelő, bank,...

Egészen addig, míg ki nem növi ezt.

Semmi nem használ, pedig már a vízzel lespriccelős technikát is kipróbáltam.

2010. aug. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi 20 hónaposak vagyunk, de még mindig babakocsizunk ha sétálni akarunk, mert ha gyalog jönne soha nem érnénk oda sehova. (ez értelmes:-)

Ez teljesen normális szerintem ebben a korban. Nekem inkább az a furcsa, ha egy gyerek képes hosszú távon az anyuka mellett sétálni. Pár kisgyerekes anyuka él körülöttünk, és az ő babájuk is rohangálós!:-)

2010. aug. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam bár még csak 15 hónapos de 8 hós kora óta megy azóta már ugye rohan ismeg ami ezzel jár...itthon az udvarban nem lehet fel venni behivni mert csak meg yés melózik:)az utcán ha pedig sétálnánk két sarkot már fordul oda és fogja a lábam hogy vegyem fel mi biciklivel megyünk minden hová!Emiatt gyerekülés és nagyon is elvan útközben!Jó ez persze a kismama esetében kiesik...
2010. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jajj nekem! Hármasikreim vannak és még cska most kezdtek el menni.... Azért jó tudni, mire számíthatok!
2010. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Nekem ikreim vannak,én az elején hámmal sétáltam.:))Nem érdekelt ki mit gondol,egyikük az egyik kezemet,másik a másikat fogta,de ha valamelyik kirántja magát és kirohan az útra,nem tudok utánaszaladni,mert a másikat fogom.Úgyh babahám,a vége a derekamhoz erősítve,így nem kellett rettegnem,h egy kocsi alatt végzik.Egyébként várandós mamáknak is hasznos,mert ők sem tudnak már olyan fürgén utánavágtatni,ráadásul a nagy rohanásban el is eshet,és kész a baj.

Úgy megszokták,h azon csodálkoztak,mikor már nem adtam rájuk.:)

2010. aug. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
TÜRELEM!Van amikor a gyereknek is rossz napja van fáradt,nyűgös,stb.és ugyanezt csinálja azén lányom is,máskor meg gyönyörűen elsétálgatunk.Nem kell rohanni,és időt kell szánni rá.Neki még minden új,minden fűcsomónál megállunk,hangyát nézünk,virágot szagolunk,és mindig másfelé akarunk menni.De ha nem próbálgatjuk és beszélünk hozzá mit szabad mit nem,magától nem tanulja meg.És kinőni sem fogja.
2010. aug. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fiammal sem egyszerű a séta, de már egyre jobb. Ha nem próbálkozunk, akkor soha nem tanulják meg, hogy hogy kell közlekedni. Mi általában motorral megyünk, mert azzal nekünk egyszerűbb és nem is fárad el olyan gyorsan (persze én annál jobban, mert rohanhatok mellette :).

Ha gyalog megyünk, akkor nem nagyon akarja megfogni a kezünket, de már kezdi megtanulni, hogy ha át kell menni az úttesten akkor muszáj, akárhogy hisztizik is. Nem könnyű, de pl. tegnap ő már egy hosszú szakaszon úgy jött haza hogy magától fogta végig a kezem.

Szóval szerintem csak türelem kérdése és megtanulják.

Pedig az én fiam nagyon eleven, de ettől még nem hiperaktív.

2010. aug. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!