Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol baba születik, ott...

Ahol baba születik, ott minden és mindenki más megszűnik létezni a családban?

Figyelt kérdés

A családban pár hónappal ezelőtt baba született, és azóta lényegében abból állnak a családi találkozók (nagyszülők, testvérek, esetleg dédik vagy más rokon, bár ez most a covidmiatt ritka), hogy mindenki a gyerekkel foglalkozik, ott kell állni király körül, ha a földön játszik, ott ülünk körülötte és "csodáljuk", ha esetleg alszik és nem lehet vele mit csinálni, az esetek 90%-ban is a baba a téma.


Nyilván nem a miénk a gyerek, így kb. mintha ott sem lennénk, ha megpróbálunk másról beszélni, két perc múlva átterelődik a téma úgyis a gyerekre, a szülők ki is akadnak, ha nem a gyerek a téma...



Ez normális? Meddig tart, hogy mindenki így rá van gyógyulva a babára..? Ne értsetek félre, tényleg aranyos még minden, csak már kicsit sok ez, hogy, mintha mi nem is léteznénk, mintha bármit csinálunk, senkit nem érdekelne, mi van velünk..


Főleg, hogy jön most a karácsony, nem tudom, van-e értelme így menni...



2020. dec. 20. 09:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Te most féltékeny vagy egy babára?
2020. dec. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Igen, kérdező, ez van. Egy gyermek a családban öröm, és jóideig ez lesz az egyik örömforrása a családnak (ahogy elnézem: kivéve neked). Gondolj bele manapság egy családban sajnos annyi zűr van, az emberek egyre kevesebb dolognak tudnak örülni, összetartani. Egy gyermek megmosolyogtat, újdonság, és összehozza a családtagokat. Csak te vagy ilyen savanyú. NE is menj, senkisem lesz kíváncsi a pofavágásodra.
2020. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Ez teljesen normális, és ez nem fog változni sőt... Majd jön az első mászás, felül, Járás, első szavak, tud dobni, ugrani stb stb csinál majd ovis ajándékokat, versenyeket nyer stb stb stb

Tök normalis

Te hány éves vagy?

2020. dec. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Normális. Én 16 voltam mikor a legfiatalabb unokatestvérem megszületett. Eszembe sem jutott amiatt pampogni,hogy ő lett a központ jó néhány évre.

Most születik az első dédunoka, ezért az az unokatesóm lett most érdekesebb,aki szülni fog. Kezdjek el hisztizni,hogy nem engem ugrálnak körül?

Pedig mi is szeretnénk babát, nem jött még össze, de tudok nekik örülni.

Kicsit szállj magadba,mi az igazi oka, hogy kiakaszt a helyzet?

2020. dec. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon az jön le az írásodból, hogy tipikusan a régi testvérféltékenység miatt most ezt is versenynek érzed a felmenőid figyelméért, dicséretéért. Ez elég gyakori, már sokakkal előfordult. Ha meg akarsz tőle szabadulni, legyél őszinte magadhoz, toporzékold ki magad a tükör előtt vagy a párodnak vagy barátnőnek, vagy a pszichológusnál öklözz meg egy nagypárnát, hogy két évesen sem rád figyeltek, ahogy most se, és ez milyen igazságtalan és mennyire fáj. Aztán ha elmúlt, kiment, próbáld meg kicsit kívülről látni, hogy nem ellened szól. Utána esetleg menni fog az, hogy együtt örülj a többiek örömének megsértődés helyett. Ne rontsd el a sajátod és a többiek karácsonyát.
2020. dec. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez beteges.

Tuti nem mennék el.

Van gyerekem. Párom családjánál első baba volt ebből a generációból. Első karácsonykor fél éves volt. Persze mindig foglalkozott vele valaki, de attól mèg ugyan úgy dumáltunk, hülyültünk, nem mindenki a babát bámulta.

2020. dec. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Vigyázz kérdező, rossz kategóriába írtál.


Megértem a problémádat. Egy családban mindenkire oda kell figyelni, idősre, fiatalra egyaránt, főleg ezekben a nehéz időkben.


Többet nem is merek leírni, mert még a végén nekem esik a komment szekció.

2020. dec. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Úristen, túlgondoljátok az egészet...


Nyilván aranyos a gyerek, mi is babázunk, ha ott vagyunk, de azt már kicsit túlzásnak érzem, hogy órákon keresztül semmi más nem csinálunk, csak ülünk körülötte és nézzük meg róla beszélünk.


Azért felnőtt emberek vagyunk, történnek velünk dolgok, megy tovább az életünk. Most annak tényleg semmi értelme, hogy oda megyünk és a gyereket bámulja, tőlünk meg annyit nem kérdez meg semmi, mi van velünk.


A mértékkel érzem a problémát.

2020. dec. 20. 10:58
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk van baba, de mi baráti összejövetelekkor is meg családi eseményekkor is igyekszünk úgy alakítani, hogy azért ne csak és kizárólag róla legyen szó. Most karácsonykor pl tuti az lesz, hogy hagyom, hogy a nagymama meg a dédi ott babázzanak a nappaliban, mi meg a férjemmel és bátyámmal (ennyien leszünk összesen karácsonykor) kiülünk a konyhába forralt borozni és dumálni- szigorúan NEM a gyerekről. Én is belebuggyannék, ha más témám se lenne, csak a lányom, és persze imádom meg minden, de érdekel más emberek élete is. Én kifejezetten kellemetlenül érzem magam, és éreztem magam a terhesség alatt is, hogy minden a babáról szól (más kérdés, hogy még nyáron, amikor volt egy nagyobb összejövetel a két hullám között, én még terhes voltam, unokatesónak meg már megszületett a babája, engem senki le se tojt, mindenki a gyerek körül ugrált, az is zavart :D Tudom, nekem semmi se jó, de azért átérzem a problémád). Szóval én megértelek, engem is zavarna, ha ez lenne a helyzet. És nem gondolom teljes egészében normálisnak, ha tényleg 100%-ban csak a baba létezik, a család többi tagjáról meg megfeledkezünk.
2020. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező, voltaképpen válaszoltál magadnak. Akkor mire vagy kíváncsi? Vagy csak panaszkodni akartál egyet?
2020. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!