Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ezzel van valami...

Szerintetek ezzel van valami gond? Többet kellene mozignia a kislányomnak?

Figyelt kérdés

Ma fél éves a lányom (második gyerek). Az első gyereknél más volt ő izgett mozgott.

De a lányom ő nyugodt baba. 3x alszik napközben, mikor ébren van. Játszik a játszószőnyegen hol hanyatt, hol hason. Hol féloldalasan. Tud hasról hátra meg hátról hasra is forogni, de nem gyakorolja. Párszor csinálta, megmutatta, de ennyi. Nyugodtan elvan játszik de nem mozog folyamatosan. Éjszaka is 9-reggelig alszik.

Én most már próbálnám kicsit ösztönözni a kúszásra. Elé teszek egy játékot és hogy próbálja meg elérni, az is alakul már tegnap próbálta magát előre nyomni.

Csak fura hogy ő ennyire nyugodtan elvan, nem forog annyit mint a másik gyerekem. Ő inkább beszélget, gagyog a felette lógó játékoknak. Nebet ránk mosolyog ránk.

Bár lehet majd most fog neki a mozgás is jobban beindulni.

A védőnő szerint teljesen rendben van.

Van okom aggódni?

Másnak is volt /van ilyen nyugodtabb eszik alszik babája? Nektek a mozgásfejlődés hogy alakult?


2020. dec. 21. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

A védőnő azt mondta rendben van. Mi mi egyebet tudunk neked mondani?

Azon kívűl, hogy a kérdésed részben provokatív, ami miatt pár édesanya feje felrobban (köztük az enyém is), szerintem felesleges volt kiírnod a kérdést.

Védőnő megerősítette, hogy minden oké, te meg itt panaszkodsz a tökéletes gyerekedre. Az enyém 12x kell egy éjszaka, de cserébe 6 hónaposan stabilan mászik. Cseréljünk?

2020. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A védőnő az alapján mondta hogy minden oké hogy mondtam h már mindkét irányba fordult egyebekben nem látta mit hogy csinál.

Már ne is haragudj de abszolút nem provokatív jellegű a kérdés mivel ha te is anya vagy gondolom tudod hogy a te gyereked is sir, de a másé is, az enyém is. De mivel a mozgásra irányult a kérdés ezért erre nem tértem ki. Az alvás meg azért lényeges tényező hogy ebben a korban érdekel másnak ez hogy alakul.

És azért írtam ki a védőnő véleménye ellenére, mivel a jelenlegi covidos helyzetben nem nagyon foglalkoznak azzal hogy ha vmi kis apró gond van, csak ha teljesen szembetűnő.

A rendelőben is kb 10 percig voltunk.

Én úgy gondolom senkit nem sértettem meg a kérdésemmel.

2020. dec. 21. 13:32
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Az én kisfiam dettó ilyen volt, mint a te babád. Ő is ugyanígy elvolt, hason, háton. 6 hós korára kb egyszer vagy kétszer mutatta meg, hogy tud hátról hasra fordulni, de akkor még nem csinálta rendszeresen. 9 hósan ült fel magától, de nála pl kimaradt a kúszás. Viszont az üléstől kezdve nem volt megállás, mint a villám, úgy kezdett el mászni 2 héten belül, utána felállt, kapaszkodva lépegetett és 1 éves korára szépen sétált. Most már másfél éves, semmi baja,sőt... Egész nap jön, megy, futkározik, elég eleven gyerkőc lett belőle. Szóval szerintem nincs miért aggódnod, majd beindul a mozgása. Ha védőnő szerint sincs probléma,akkor még főleg. Legyél türelmes 🙂
2020. dec. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Ha esetleg még az alvása is érdekel,az én kisfiam is 3x aludt napközben, kb 1 órákat. Éjszaka egyszer kelt enni.

3-as voltam.

2020. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm szépen.
2020. dec. 21. 13:36
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
1: irta a kerdezo hogy az elso gyereke izgaga volt es emiatt aggodik... nem kell mindenbe rosszat latni
2020. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Baratnom kisfia 8hosan olyan dagi volt h nem viccelek oldalra fekve gurult oda masokhoz (anyatejes). Azt gondoltam h ez valami nagy gond lehet h se ulni, se kuszni, maszni stb. Olyan stramm kis futkoso kolok lett mint barmelyik masik a jatszoteren:) Valoszinuleg a babad kesobb ero tipus. Elvezd ki a nyugodt heteket:)
2020. dec. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!