Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 honapos kislanyom nem...

8 honapos kislanyom nem kuszik, csak forogva kozlekedik. Ez nagy gond lehet?

Figyelt kérdés
Egyaltalan nem latok hajlandosagot kuszasra, maszasra. Nem huzza fel a labat, nem ringatozik, nem tolja fel a popojat, semmi. Gurulva kozlekedik, ill hason a vizszintes tengelye korul is forog ossze-vissza. Igy bejarja az egesz lakast :) erdeklodo, mindent megnez, megfog, megkostol :) voltunk Deveny szakembernel, o azt mondta, semmi gond az izomzonusaval. A gyerekorvosunk mar 6 honapos kora ota mondogatja, hogy "ilyenkor mar szoktak kezdeni a kuszast...". 8 hos statuszon nem voltunk meg, nem tudom, mit fog mondani. Szerintetek? Mindenhol azt hallom, hogy "nincs lusta baba", de en az enyemet komotosnak latom. Nezelodik, beszelget, 20 percig kepes fekudni egy helyben es mondja a magaet a szonyeg bojtjanak, vagy "olvas" egy konyvet. Azt hittem, ezt azert csinalja, mert nyugodt, lusti tipus. De masok azt mondjak, biztos valami gond all a hatterben... Erdemes lenne felkeresnunk egy neurologust? Vagy hova forduljunk?

2016. aug. 5. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Én utánajárnék, az biztos. 8 hónaposan már kúsznia kellene.
2016. aug. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden fejlődés fázis nagyon fontos az agy érésének szempontjából. Ha valami kimarad, az következményt von maga után. A háziorvos jól mondja, én tovább mennék.
2016. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd! Azt szokták mondani, hogy minden baba más!

Az enyém ilyenkor már ált.

De egyik napról a másikra történtek nála az események! Fel sem tudtunk (készülni) Lehet, hogy a tiéd ma még forog össze-vissza, holnap meg már kúszik-mászik. Várjátok meg a státuszt mit mondanak!

De egy idő után mindent be fog hozni.

Az enyém pl nem beszél. 20 hónapos lesz. Mindenki azzal nyaggat, hogy Ohh már rég kéne neki! Tudod mit majd elkezdi ezt is úgy, hogy ma még nem holnap meg be nem áll a szája!

Lehet én nem görcsölök úgy rá mint sokan. De sztem a gyerekednek nincsen baja. De valóban elviheted ,hogy megnyugodjatok!

De hidd el, kb 1-2 hónap múlva már mosolyogni fogsz ezen a kérdéseden mert úgyis elindul a drága:)

2016. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9 hónapos korig kell kúszni, 11 hónapos korig mászni. A lányunk 9 hónaposan kezdtett kúszni, 10 hónaposan mászni.
2016. aug. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mi is ugyan így vagyunk,most 8,5 hónapos a kislányom és két napja kúszik úgy hogy két kézzel húzza magát de ő is forog és körbe kúszik régóta...Ti hogy álltok most?Ha gondolod beszélhetünk privátban :)
2016. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsere beindult nala is 8 honap 4 naposan :) most 9 honapos, es teljesen szabslyosan, valtott kezzel-labbal kozlekedik. Sot, hasit... :)))
2016. szept. 10. 07:29
 7/7 anonim válasza:
Azóta a kislányom pont a 9.hónapfordulója óta szabályosan mászik mint a golyó és mindenhol feltérdel és próbál felállnin,nem bírok vele:)Ti hogy álltok?:)
2016. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!