Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hosan korai meg probalkozni...

20 hosan korai meg probalkozni a wc-re szoktatassal?

Figyelt kérdés
Bilit nem szeretnek, csak wc szukitovel
2020. dec. 22. 07:57
1 2
 1/14 anonim válasza:
48%
Szerintem teljesen rendben van, csak szokás kérdése. Ki hamarabb, ki később kezd meg egy egy nevelési szakaszt. Ha a gyerek megszokja és megtanulja akkor hátránya nem lehet.
2020. dec. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Elég korai. Általában 3 évesen érnek meg a szobatisztaságra.
2020. dec. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Még két éves sincs, túl korai elkezdeni.
2020. dec. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Sietsz valahova?
2020. dec. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
igen, nagyon
2020. dec. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Ha nyitott rá, te pedig hetekig hónapokig pisit-kakit akarsz a lakás minden pontjáról takarítani, akkor nem korai. :)

A 2019. márciusi babás csoportban (azok csoportja akik eredetileg márciusra voltak kiírva, de van köztük januári és áprilisi baba is) több szobatiszta gyerek is van, de ez volt az útja.

Én inkább még (min) 1 évig tisztába teszem, minthogy a feltörlővel kövessem. ;)

2020. dec. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem korai. Az EC technika erről szól a kezdetektől. Nézz esetleg utána. Találsz fb csoportot is, ahol tapasztalatot cserélhetsz más szülőkkel.
2020. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Az EC technika tréning. Erőltetés. A gyerek nem áll készen, de elvárják hogy pelenkán kívül ürítsen. Nem az inger irányítja, hanem egy Pavlovi reflexet váltanak ki a bili látványával.
2020. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Indiába az EC technikát használják. Ott nem így hívják, nincs is igazán megnevezve. Az EC az nem szobatisztaság, mivel a gyerek nem megy el magától a bilire, és nem is jelzi, hogy kell neki. Az EC technika lényege, hogy a szülő figyeli a gyerekét, és tudja, hogy mikor fog kakilni vagy pisilni. Az előbbit a legtöbb szülő már egy-két hét után tudja. Ehhez társítanak valamilyen hangot, amit mindig akkor adnak ki ha a kicsi éppen wc-zik. Így felismeri az ingert, és párosítja a hanggal.

Ehhez viszont nagyon sok türelem kell. Nem kényszerítesz semmit a gyerekre, csak felismerteted vele az amúgy már meglévő ingereket. Ez egy jó bevált módszer, ami működik, ha türelemmel, odafigyeléssel csinálják. Ezért lesznek képesek egy idő után vissza tartani, mivel felismerek az ingert, majd várják a hangot. Ettől nem lesz rossz a gyereknek. Nekem így szobatiszta az egy évesem. 8 hónaposan volt először az, hogy pisilés nélkül át aludt az éjszakát. Sose kiabáltam vele, vagy kapott bármiféle büntetést.

Igazából ha baleset történt, akkor mindig próbáltam elfojtani a nevetésem, mert nem figyeltem esetleg eléggé, és lepisilte az oldalam.

2020. dec. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szobatiszta egy fenét. Csak pelenka nélküli, te pedig megfeszülve figyeled, hogy ne legyen baleset.
2020. dec. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!