Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem a bilire...

Hogyan kezdjem a bilire szoktatást? Ti hogy fogtatok neki? Van valami külön praktika? 16 hónapos babánál még korai, vagy elkezdhetem lassan?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs életkorhoz kötve, akkor érdemes és szerintem KELL is elkezdeni mikor a gyermek mutat érdeklődést a dolog iránt. Tehát mikor jelzi, hogy ez a helyzet számára kellemetlen. Le veszi a pisi pelenkát, zavarja ha kakis a pelenka. Erre rá lehet segíteni, mosható pelenkával, csak bugyi adásával, de ha a gyermek még nem kész rá akkor kínszenvedés lesz az egész. Ha már rájött, hogy mi az az érzés ami után jön a bepisilés, meg kell mondani ha ilyet érzel akkor bilire/wc-re kell ülni. Ez a folyamat ha jó időben kezdik el kb. 1 hónap, ha sikerül a megfelelő helyre intézni a dolgot nagy dicséret és minden kell. Ha be csurog akkor csak simán átöltöztök és ennyi, nem szabad megbüntetni. Szerintem 16 hónaposan még nagyon fiatal hozz. Legalább 24 hónaposan lesznek szoba tiszták a mai gyermekek, de van aki csak 3 évesen. Szerintem teljesen fölösleges elkezdened, a kicsi még idegrendszerileg sem érett meg a dologra.
2013. máj. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem korai.

Kisfiam pont 2 éves. 3-4 hónapja vettem bilit, kezdetben érdekelte, párszor ráült, de semmi komoly, el is raktam. Gyerekorvos pont jött hozzánk, mondta, ráér, nem kell erőltetni.

4 napja fürdés után szaladgált meztelenül a szobában, fürdés után, egyszer csak hallom, hogy zenél a bili. Elővette, és állva belepisilt, fogta a kis kukiját, nem is tudom, hogy ezt hol látta. Egész jól bele is célzott, másnap ugyanez volt. Most majd, ha jön a nyár, akkor az udvarra nem adok rá pelust, szerintem nyár végére össze fog jönni a szobatisztaság nappalra.

2013. máj. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából én is gondoltam ,hogy korai még, csak azt számolgattam, hogy pont tél lesz mire 2 éves lesz és ezért gondoltam, hogy akkor most megpróbálnám, meg szeretek előre gondolkozni, hogy mit és hogyan. :)
2013. máj. 2. 09:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 7 hós és már nagyon utálja a pelust, sokszor alig lehet rátuszkolni. Amikor pisil kakil tudni lehet, de jelzi is néha-néha. libero-s pelust használunk, de gondolkodom már a bilin,mert lehet menne neki, a kaki biztos, mert beállt, szinte mindig ugyanakkor.
2013. máj. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!