Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan rossz a tápszer?...

Tényleg olyan rossz a tápszer? Milyen hátrány ér egy tápszeres babát?

Figyelt kérdés
2 hetes kisfiam sajnos nem tudom szoptatni, nem indult be a tejem, pedig sokmindent kipróbáltam(laktoherb tea, homeós bogyók). Ezért tápszert írtak fel neki. Lesz valami hátránya abból, hogy tápszert fog enni? Nagyon rosszul érzem magam amiatt, mert nem tudom szoptatni!
2008. dec. 1. 12:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

Semmilyen hátránya nem lesz,miért lenne?

a mai világban már elég sokféle tápszerből lehet válogatni és már próbálják úgy kifejleszteni őket minthogyha anyatej lenne,persze az anyatejet nem pótolhatja semmi sem,de ha nincsen tejed akkor nincsen más választásod,nem a te gyermeked az első aki tápszeren nőt fel és nem is az utolsó,ezért egyáltalán nem kell rosszul érezned magad,a gyermekednek nem lesz semmi baja abból,hogy tápszert fog enni,hidd el és nyugodj meg!

2008. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
A tápszeres babák nem szenvednek hátrányt, csak sajnos nagyobb rá az esély, hogy hasfájós lesz. Próbáld túl tenni magadat rajta, nem tehetsz róla, hogy nem tudod szoptatni. Ugyanúgy szeret Téged, mint a szopós csecsemők az Anyjukat.
2008. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Ne legyen lelkiismeretfurdalásod!Te önhibádon kívűl nem tudsz szoptatni és nem azért nem teszed mert nem akarsz.Én is hasonló cipőben jártam a kisfiammal, kipróbáltam minden lehetséges módot és a születésétől kezdve hozzá kellett táplálnom tápszerrel.Ostoroztam magam, sírtam is eleget, de szerintem semmi hátránya nem származik ez miatt.Még nem volt beteg és szépen fejlődik.Annak idején a testvérem tehéntejen nőtt fel és 3 diplomája van.Én nem hiszek abban, hogy betegesebbek, vagy éppen a szellemi képességeik elmaradnának az anyatejjel táplált babákhoz képest.
2008. dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Szia

Semmilyen hátránya nem lesz a babádnak csak legfeljebb annyi, hogy macerásabb a tápszeres etetés.Gondolok itt megcsinálás ,melegítés...stb. De emiatt ne érezd magad rosszul,nekem a védőnő 3hetet mondott a tejbe indulásra. Ha tudod még próbálkozz.Nekem is csak 3 hétig volt és azóta tápszeres.Most 1éves a babám és beteg se volt azóta, szépen fejlődik, nem hízott el.Mert ezt is szokták mondani a tápszeres babákra, hogy túl lehet etetni őket, de ez hülyeség. Úgyis annyit eszik amennyire szüksége van. Mostani tápszerek pedig eléggé jók ahhoz hogy a megfelelő tápanyagokat a baba megkapja. Persze az anyatej a legjobb, de ha már így alakult akkor sem csinálsz a babádnak rosszat. Nekem még most is néha fáj hogy nem tudtam legalább 6 hónapig szoptatni. Fel a fejjel.

2008. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a More Milk Plus kapszulától indult be a tejem. Esetleg azt még próbáld meg, hátha neked is segít. Ha mégsem akkor sem kell kétségbe esni! Tápszerrel is ugyanúgy felnőnek a babák, mint anyatejjel.
2008. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a első válaszolóval.

Felháborítónak tartom ezt a szoptatós mizériát.Teljesen feleslegesen lelkiismeretfurdalást keltenek azokban az anyukákban,akik nem tudnak valamilyen oknál fogva szoptatni.NEM VAGY ETTŐL ROSSZABB ANYA A TÖBBINÉL!!!!!!!!!!!!!Vésd az eszedbe,és ne hagyd magad befolyásolni.Ne hagyd,hogy emiatt problémáid legyenek,mert csak magadnak és a kicsidnek ártasz vele.Mindannyian tudjuk,hogy a baba legjobb tápláléka az anyatej.Amint írtad meg is tettél mindent,hogy legyen neki még sincs.Akkor eteted azzal,ami utána a legjobb neki.Én egyszerűen utálom már,hogy emiatt sokan szinte felelőtlennek tartanak,aki tudatosan ártani akar a gyerekének.Ne foglalkozz az ilyen emberekkel,küldd a jó fenébe legyen az bárki.A szoptatás nem csak rajtad múlik,hanem nagyon sok minden befolyásolja.Nekem a fiammal rengeteg tejem volt,azt sem tudtam hová tegyem.Jó szopó jó étvágyú baba volt,semmi gondunk nem volt sokáig cicizett.A lányaimat viszont alig bírtam szoptatni,elég hamar kaptak pótlást,pedig ugyanúgy akartam mint a fiamnál,és mégsem volt elég tejem sosem.Pedig a fiammal semmilyen praktika vagy tejserkentő nem kellett,nem is használtam.A lányokkal meg mindent amitől csodát vártam,és mégsem volt hatás.De rájöttem,hogy a legfontosabb,hogy imádom őket,jó anyjuk vagyok,és mindig a tőlem telhető legnagyobb körültekintéssel szeretettel gondozom őket.Mindig a legjobbat adom nekik amit csak tudok.Szerintem ettől vagyok jó anya,és nem attól,hogy szoptatni tudom.Ha tudnám azt tenném,de így sincsen már lelkiismeretfurdalásom.

Szerintem neked se legyen.


Boldog babázást,üdv

2008. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Csak mindenhol azt hallani, hogy milyen rossz a tápszer a babának, a védőnő is itt volt nálunk, és amikor mondtam, hogy még mindíg nem indult be a tejem, úgy elkezdett szörnyülködni, mintha valami tragédia történt volna. Mintha nem érezném még elég rosszul magam miatta.

2008. dec. 1. 13:17
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Egyetertek az utolso valaszoloval. En kulfoldon elek, es itt peldaul azon lepodott meg mindenki, hogy en szoptatni akarom a lanyomat. Itt a tapszeres taplalas az un. termeszetes, csak en depiztem mindig azon, hogy van tej, vagy nincs tej. En is es az ocsem is tapszeren nottunk fel egyebkent.
2008. dec. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Szia

Az első válaszadó vagyok.

NE FOGLALKOZZ A VÉDŐNŐDDEL!!!!

AZT KELL MONDANI NEKI,HOGY TE MINDENT MEGTETTÉL,DE HIÁBA TÁPSZERREL FOGSZ ETETNI ÉS KÉSZ,NE HAGYD MAGAD MEGFÉLEMLÍTENI EZ A TE GYEREKED ÉS NEM A VÉDŐNŐDÉ!!!!!!!!

Képzeld nekem olyan védőnőm van akinek nincsen 1 gyereke sem,és mégis már 15-20 éve a szakmában van,de mindig nagyon megértő volt velem és sosem cáfolta meg azokat a dolgokat amiket én mondtam neki,talán azért mert látta rajtam,hogy én tisztelem annak ellenére,hogy nincsen gyereke.(sajnos ez miatt sokan megszólják őt,hogy így védőnő)

ÉS Ha te tudod azt,hogy mindent megtettél annak érdekében,hogy meginduljon a tejed,de mégsem indult meg akkor ne legyen lelkiismeret furdalásod,mert tényleg ezzel csak saját magadnak és a gyermekednek fogsz ártani,mert egy gyermek csak akkor boldog és kiegyensúlyozott,hogyha a szülő is az!!!!!!


2 éves kisfiú és 4hónapos terhes anyuka

2008. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A tápszernek csak az íze rossz :) bűn rossz szerintem. De a 3 hónapos manóm csak úgy szlopálja. Fel sem néz. 2 hónapos korától kap tápszeres pótlást, de semmi hátránya nem származott belőle. A hasa akkor is fájt, amikor csak anyatejet kapott, és most is fáj neki sajnos. Egy baba vagy hasfájós, vagy nem.

Ne idegeskedj azon, hogy pótolnod kell. Én is túlestem már az önmarcangoláson, hogy nincs elég tejem. Tekintsd ajándéknak amennyi van és pótolj utána tápszerrel! Szeresd a babód nagyon és nem lesz semmi hiba!

2008. dec. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!