Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok fürdés és esti szoptat...

Babátok fürdés és esti szoptatás/tápszer után azonnal elalszik?

Figyelt kérdés

A kisfiam 9 hónapos, kb 3 hónapja tart már, hogy fürdés után megeszi a tápszerét, és ahelyett, hogy elaludna szépen, fél 10-fél 11-ig ébren marad. Eleinte csak nézelődött, most már tud kúszni, és menne világgá alvás helyett. Pedig nagyon álmos, a vacsora alatt is le-lecsukódik a szeme, nincs túlpörögve, mégsem akar aludni. Semmi nincs ami zavarhatná, és már mindent kipróbáltunk, nem használ semmilyen praktika. Aztán fél 10 körül egyszer csak szépen elalszik, és alszik reggel 8-ig. Ha korábban fürdettem, ha később, ugyanaz volt a helyzet. Ha délután 3-tól volt ébren folyamatosan, vagy este 6-tól, ugyanaz volt a helyzet.

Akinek volt hasonló tapasztalata, megírná, hogy esetleg léteik-e erre valami megoldás? Szkeptikus vagyok, mert tényleg mindenfélét variáltunk már, de hátha...


2011. okt. 22. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez normális:)Nekünk is volt ilyen időszak kb ilyen idős korában.Én is próbáltam mindent,amiket leírtál de nem használt semmi.Volt jó néhány ilyen napunk, aztán elmúlt.

Szóval türelem, mindig van valami marha érdekes nekik, ami miatt nem lehet elaludni:)

Most 1 éves kifiam, pont ma nem akart elaludni, minden más jobban érdekelte...aztán csak elaludt.

Az viszont jó, hogy átalussza fiad az éjszakát, az enyém még mindig 2-5x kel....:S ja és fél7kor ébred reggel....

2011. okt. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a mozgásfejlődés okozta ezt a változást,nem tud betelni vele,hogy képes helyet változtatni.A másik,hogy szeparációs szorongás,amit szintén a kúszás váltott ki,képessé vált nélküled felfedezni a világot.Szerintem mindkettő megváltozik majd,ha megnyugszik ez ügyben,és megszokottá válik számára az új helyzet.
2011. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
írtad, hogy megtanult kúszni. ha azóta csinálja, akkor emiatt van szerintem. most ez érdekes neki. lányom evés után azonnal alszik, de most tanult meg mászni, meg a kezemet fogva menni, és evés után pár percet még ő is magyaráz, forgolódik, de utána elalszik. ha minimálisan is de rá is hatással van.
2011. okt. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a mozgásfejlődés. A lányom most lesz 8 hónapos. Pár hete gurul és most már kúszik is. Felül néha támaszkodva, meg hintázik négykézlábon. És ezek miatt nem akar este elaludni. Előtte fürdés, vacsi, max. 20 perc nézelődés az ágyban és alvás volt. Most meg a kiságyban is randalírozik, kúszik, forgolódik. Ki is kell venni, mert nem fér el.

Mondjuk én legkésőbb fél 9-kor beteszem az ágyba, villany le, és akkor alvás van. Annál tovább nem szoktam hagyni.


Elmúlni már szerintem nem fog, mert innentől mindig lesz valami új a mozgásfejlődésben. Ráadásul egyre ritkul majd az alvás igénye is. Gondolj csak bele, neked is jól esik az esti fürdés után még TV-t nézni, olvasni.

2011. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én arra is gyanakszom még, hogy a nyáron megszokta a kisfiam, hogy apa fél 10-kor ér haza a munkából, és nem bírja ki, hogy ne foglalkozzon vele egy kicsit. Már nem így dolgozik, de lehet, hogy 3 hónap alatt ez berögződött a kicsinél.
2011. okt. 23. 14:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Soha, furdes utan felelenkul
2014. márc. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mi 6-7 óra között fürdetünk, utána kaja. 3,5 hónapos, és nem alszik utána. Legkevesebb fél óra, de általában van, h 9-f10-kor alszik csak el. Mivel szinte csak este-éjjel van a kiságyba, ilyenkor áll neki forogni, körbe "járni" a kiságyat (mármint keresztbe, vagy lábtól megfordul :) )

De alszik reggel 8-ig.

2014. ápr. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!