Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek autista a gyereke, 1,5...

Akinek autista a gyereke, 1,5 korban mennyire ertette meg az utasitasokat illetve amit mondanak neki es mennyire kommunikalt?

Figyelt kérdés
2020. dec. 26. 21:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem másfél évesen szelektíven csinálta ezeket, ha olyanja volt mutogatott, megértett, ha meg épp elvolt, vagy bármi, akkor mintha meg se hallotta volna, ránk se nézett, csak ment a feje után, csinálta amit kigondolt. Beszélni nem beszélt, de volt, hogy figyelt, volt gyakran szemkontaktus, illetve fixen magyarázott babanyelven, grimaszt másolt, mutogatott, megmutatta a lámpát pl, ha kértem, meg ilyenek, ha ugattam mutatta a kutyát, ha szomjas volt ki akarta velem nyittatni az üveget, meg ilyesmi.


Nem aspergeres, de enyhén érintett, magas iqval, szociális téren nagy az érdeklődéssel, alacsony stressztűréssel, aktívan kommunikál, barátságos.


Szét lehetne bontogatni ezt az autizmus kategóriát, mert én pl egy olyan autista gyereket sem ismerek, mint ő, de van olyan típus, akik szemmel láthatóan nagyon hasonlóak, a látszólag érzelemmentes kis tudós típusból 4 gyerekhez is volt szerencsém, annyira hasonlított, ahogy viselkedtek, hogy nehéz nem észrevenni(nem mind volt aspergeres diagnózis alapján).


Először 2 évesen mondták hogy autista lehet, de mire a folyamat végére értünk, 5 éves lett leírva.

2020. dec. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Hat igazabol az van h nem beszel egyetlen szot se, hangutanzokat se es nem ert meg mindent maradektalanul. Nem bologat meg. Ettol fuggetlenul teljesen megertem h mit szeretne v nem szeretne. Aztan szenzorosan brutal erzekeny, foleg kaja teren, nem nyul bizonyos tapintasu etelekhez, es nem is eszik meg rengeteg mindent. Kb 3 dolog van amit megeszik..... sokkal lassabban kezd el csinalni dolgokat mint mas gyerekek. Nem utanozza a grimaszokat. Nagyon zarkozott idegenekkel szemben. A vedono jelezte ezeket a gyerekorvosnak aki januarra beutalt a szakszolgalathoz mert ezek alapjan szerinte lehet h autista. Nem akarom a homokba dugni a fejem, de nekem annyira neurotipikus kisgyereknek tunik, igen lassabban halad mint masok de extrem koraszulott 27.het en ennek tudom be a lemaradast meg az idegrendszere is eretlen emiatt. Nekem egy teljesen egeszseges ugyes okos aranyos kisgyereknek tunik. De az orvoa elegge ramijeaztett
2020. dec. 27. 13:01
 13/24 anonim ***** válasza:

Én nem bíznám a Szakszolgálatra... Ha van rá lehetőségetek, vidd el pl. a Budapesti Korai Fejlesztő Központba, jobban jársz. [link]

Mi (5-ös voltam) az Autizmus Alapítványnál voltunk, de számomra nem nagyon volt kérdés, hogy az-e. Ha bizonytalan lettem volna, hogy ez vagy valami más probléma állhat a háttérben, akkor én is inkább Czeizel Barbaráékhoz viszem. Vagy még a Bethesda KIDSZ is egész jó. De a Szakszolgálatok... inkább nem minősítem őket...

2020. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Korai fejlesztobe amugyis jarunk mivel koraszulott. Heti 2x foglalkozik vele egy zsenialis konduktor, benne ez soha nem merult fel h autista lenne
2020. dec. 27. 13:22
 15/24 anonim ***** válasza:

Kedves 10 es!

3 évesen milyen volt a gyermeked?

Mikor kezdett beszélni és mikor lett szobatiszta?

Milyen autisztikus tünetei voltak ekkor?

Ha hisztizett miken?

Köszi ha válaszolsz.

2020. dec. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Ja igen az utolao valaszrol jut eszembe h a brutalis hisztirohamjait nem is emlitettem...
2020. dec. 27. 15:52
 17/24 anonim ***** válasza:

A szakszolgálat nem diagnosztizál csak elküld, hogy diagnosztizáltasd, illetve meglévő diagnózis alapján tanulási segítséget adhat intézményben, vagy kiadja a papírt, amivel járhat szegregáltba..


Autizmust pszichiáter diagnosztizál vizsgálat és kérdőív alapján, nem a szakszolgálatos 20 perc alatt, csak nagyon tipikus esetben kaphat auti kódot gyerek ott..


Szóval tudom ijesztően hangzik, de keress pszichiátert! Ő tud segíteni a dologban, de a legjobb, ha kifejezetten auti irányban mozog, auti alapítványnál vannak ilyen irányban képzett, tapasztalt emberek, vadasban már szinte csak fiatal rezidens vagy frissenvégzett 30 körüli dokinő van, akik miatt jó híre volt az intézménynek, azok már nagyrészt váltottak.

2020. dec. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo, mi van veletek azota?
2021. dec. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Utolsó! Mi az az spd?
2021. dec. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Micsoda?
2021. dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!