Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Született valakinek nagyon...

Született valakinek nagyon picin a babája?

Figyelt kérdés
Dec. 18-án szültem. A babám 1760g-s. Jelenleg még nem hozhattam haza korházból. Állitolag egészséges csak nagyon gyenge. Nincs szüksége inkubátorra, viszint szondán etetik. Nagyon keveset képes egyedül megenni. Valakinek hasonlo tapasztalata, aki el tudná nekem mesélni, hogyan alakult az életük tovább? Minden rendben e volt a picivel? Mikor hozhatták haza korházból? Köszönöm
2020. dec. 26. 22:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A baba akkor úgy nevezett IUGR - sorvadt baba. Nagyobbik lányom toxémia miatt lett IUGR

Ő 37.hétre lett 2240g. 1 hetet volt a pic osztályon,4 napot oxigéninkubátorban. 1 éves korig jártunk a fejlődésneurológiára.

Mindjárt 6 éves. Okos ügyes de vannak idegrendszeri elmaradások. Most szeretnénk visszatartattni még 1 évet az oviban.

2020. dec. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%
Lanyom 870 grammal szuletett 26.hetre. 3 honap pic. Ma mar egy egeszseges ugyes okos vidam kiscsaj :)
2020. dec. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%
Apukám '54-ben született 1500g-mal 32. hétre. Nem kell gondolom mondanom, hogy jól van - hisz azóta már 66 éves. Pedig akkor még se pic, se szondán táplálás nem volt. Falun laktak, ott is született. Mai szemmel nézve csoda, hogy életben maradt.
2020. dec. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden jól alakul, akkor szerintem 2-3 hetet lesztek bent, viszont minimum 1 éves korig korautógondozásra kell járnotok havonta 1x.
2020. dec. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

35. Hétre születtek az ikreim

1800g

1920g

1hét PIC

1 hét koraszülött osztály

Nem kellett oxigént sem kapniuk. Csak mivel kicsik voltak így gyorsan elfáradzak az evésben ezért kellett a szomda nekik.

A fiúnkat már nem is kellett volna bent tartani a korán, őtvihettem volna haza, de úgy döntöttem maradunk mind a hárman (lehetett volna h a fiammal hazamwfyünk és mindennap bejárok a kislányhoz)

A fiúnk velem volt a szobában végig a korán A lányunkat 2 nap után kaptam ki szobára. Mikor már nem kellett szondázni akkor jöhetett ki. Onnantól még 3 nap és mehettünk (szépen hízott, elértük a 2000got) haza.

2x kellett visdzamennünk kontrollra a korára 3 hetente. Többet nem is kell mennünk, mindent rendben találtak.


Ha nincs gond és szépen tud már enni a baba(nem kell szonda) és hízik is akkor 2000-2500g körül szoktak hazaengedni

2020. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

38+5 hétre volt 2590 g a születésije, másnapra 2380 g-ra esett. Hétfőn született, péntekem mehettünk haza. Tápszeres és anyatejes lett vegyesen. Már 2 éves, 12 kg.

Nekem ráírták a zárójára, hogy IUGR.. Ennek nem örültem, de ez van.

Első félévben gyerekorvos meg a védőnő a mérleggel stresszelt, minden pénteken vinnem kellett kontrollra mérésre hozzájuk..Aztán látták, hogy hízik, utána leálltak.

Erre számíts szerintem te is.

2020. dec. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
1380 grammal született a fiam 34 hétre toxemia miatt. Ő volt két hetet inkubátorban de amúgy semmilyen beavatkozásra nem volt szükség. Őt is az első napokban főként szondán táplálták, szép lassan álltunk át a cumisuvegre (sajnos a szoptatást nem nagyon engedték). 18 nap után kaptam meg kiskocsin és onnantól csak üvegből evett vagy szopizott. Összesen 22 napot voltunk bent mire elérte a két kilót es hazajöhettünk. A világon semmi gond nem volt vele a későbbiekben. Sosem volt egy húsos baba de mindig megfelelő volt a súlygyarapodása. 2 éves elmúlt már, madárétkű de ez sok 2 évesre amúgyis jellemzi. Jelenleg 12 kg és 90 centi és makk egészséges.
2020. dec. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17 vagyok ismét.. azt elfelejtettem leírni hogy amíg bent voltunk a kórházban addig ő is nagyon keveseket evett. Nem volt ereje. De az egyik nővér mondta, hogy ne aggódjak amint hazamegyünk be fog indulni. Teljesen igaza volt, gondolom ahogy hazamentünk én is nyugodtabb lettem, meg ezáltal ő is és szinte naponta emelte az adagot amit képes volt megenni. Úgy mentünk haza hogy 35 ml-t alig tudott megenni, és otthon napokon belül már 90 ml-t evett.


Szóval nyugi, ezt a pár napot most túl kell élni, tudom milyen nehéz.. de utána minden szépen menni fog a maga útján ahogy kell.

2020. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!