Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól kezdtetek...

Hány hónapos kortól kezdtetek játszótérre járni és mik a tapasztalatok, hogy viszonyulnak az "új" anyukákhoz?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szia,


mi ahogy ülni kezdett mentünk, akkor 7 hónapos volt a fiam. nagyon szereti azóta is, ahogy nőtt úgy lettek egyre érdekesebbek a dolgok neki. mi kisvárosban lakunk, sosem törődtem mások véleményével!! mivel nálunk nem a hagyományos módon zajlanak a dolgok, már elégszer megszóltak, nem foglalkozom velük :) van egy anyuka barátnőm, akinek a kisfia 1,5 hónappal fiatalabb az enyémnél, velük bandázunk.


Ági

2010. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb 1 éves kora óta járunk (akkora lett tavasz), de nem minden nap és nem mindig uyganoda, szerencsére itt a kerületben van sok játszótér.

A többi anyuka nem érdekel, nem őmiattuk megyünk le.


Van fiamnak egy osztálytársa, nekik a kicsi 2 éves, velük szoktunk heti 1-2x találkozni, megbestéljük, hogy elmegyünk valamelyik játszótérre.


De azért nem csak a játszótér létezik mint program a gyreknek.


Látom vannak akik mindig nap ott vannak, akármikor megyünk csak pofáznak,esznek a gyerek meg a hetedik határban:-((

2010. aug. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

jujj, hát igen, ez nálunk is szokásos kép!! nem azt mondom, hogy a nyakán lógok végig, amig játszózunk, ha látom, hogy eljátszik valakivel hagyom, de nem is azért viszem le, hogy traccsoljak valamelyik padon... nálunk sem minden napos, heti 1-2x elég bőven!! :)


Ági

2010. aug. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mióta ülni tud a fiam (9hónapos kora óta) járunk a játszótérre hintázni. Minket sem érdekelnek más szülők, nem miattuk megyünk, hanem a fiúnk miatt.
2010. aug. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amióta ülni tudnak,azóta járunk,Mindig másik játszótérre megyünk,oda,ahol nincsenek sokan,most felfedeztünk egy kihalt játszóteret egy gyönyörű környéken,ott nem kell anyuka-bandáktól tartani.:DDD 4 gyerekkel járok,nem kell nekik nagyobb társaság.

Nekem is kedvenceim azok az anyukák,akik trónolnak a padon,pletykálnak,és néha rábődülnek a gyerekre,h "Nem szabad!".:DDDD

2010. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nevetséges ami némelyik játszótéren megy, mint nálunk is. Komolyan mondom az általános iskolában nincs ilyen "kiközösítünk mert más vagy mint mi", mint az anyukák között. Nálunk is bandába verődtek, és aki nem megy minden nap, nem meséli el az életét, meg hogy mit tud a gyereke, mit nem, azt levegőnek nézik. Így nincs mit kidumálni rajta, ha nincs ott. Szerencsére a férjem gyakran leviszi a játszóra a lányunkat, őt nem nézik ki, talán örülnek is ha férfit látnak ott. Így a kislányom sincs kirekesztve a többi gyerek közül, mert sajnos még az is előfordulhatna. Én meg váltogatom a játszótereket, és sok más helyre viszem ahol gyerekekkel találkozhat.

Egyébként 8-9 hónapos volt mikor már hintázni jártunk de más még nem is érdekelte.

2010. aug. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Az én lányom 6 hónapos még csak, de már előre tartok a játszótéri "anya bandáktól". Amiket írtatok én is azt tapasztalom, meg, hogy mindegy, hogy már 9óra a gyereknek aludnia kellene, de ha anyuka még nem fejezte be a tracspartit, akkor nincs hazamenetel. Én szeretnék "magunknak" majd egy egyszerű anyukát, aki beül a homokozóba, löki a hintát...stb. Kíváncsi leszek, most még le is lomboztatok kicsit:-((
2010. aug. 13. 19:33
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes, hogy majnem minden hozzászólás arról szólt, hogy a szemét anyukák képesek egymással is beszélgetni, ahelyett, hogy napi 24 órában a gyerek valagában lógnának.. bár bocsánat :) azt hiszem kedves kérdező pont ezeket az anyukákat kellene majd elkerülnöd :)

én is attól kezdve járok a játszóra ahogy ülni tudott a gyerekem, és nagyon jól esett ha egy másik anyukával tudtam addig is 5 percet beszélgetni, amit mindig meg is tettem és teszek is a mai napig. Ennek köszönhetően mára már majdnem mindenkit ismerősként köszönthetek (1 éves a gyerek) az új anyukákkal is mindig beszédbe elegyedek, nem értem miért probléma az,hogy van aki nemcsak némán löködi a hintát heti egyszer a gyerek alatt...

Nekem is jó (neked is jó lesz, ha kimész, és barátságosan érdeklődve fogadnak), és a babák is élvezik mindig ha új arcot látnak.

Szóval ne tarts ettől, szerintem minden anyuka aki otthon van a gyerekkel, örül ha hasonló helyzetű, vele egykorú csajokkal dumálhat egy kicsit!! Csak úgy néz ki, nem ezen az oldalon....:))

2010. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De edzek az anyukák csak beszélgetnek, a gyerek meg már fent volt a mászókán...ja és kedves anyuka óvónő.
2010. aug. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
jaj anyukák ne legyetek már ilyenek! ki az aki tökéletes? senki! igen, van,hogy jól esik beszélni más felnőtt emberekkel, egy anyának is jár egy kis társaság, nem beszélve arról, hogy a gyereknek is jó, ha mindennap játszhat a szabadban, és ha felmászott a mászókára? könyörgöm, azért GYEREK! Persze figyelni kell minden anyának, az én szemem is mindig ott van a fiamon, de ő még pici nem veszthetem szem elől egy pillantara sem, de most őszintén ki az aki még sosem hibázott anyaként? Ki az aki képes minden pillanatban a toppon lenni, és kizárólag a babájára figyelni? SENKI! Tökéletlen anyák vagyunk mind, és nagyon nem szép dolog, hogy pont mi, akik tudjuk jól, hogy milyen baromi fárasztó, kimerítő és nehéz egy gyereket nevelni otthon egyedül, pont mi mutogatunk ujjal a másikra, ahelyett,hogy egy kis megértést tanúsítanánk! Igen, van akinek jól esik a játszótéren egy kicsit beszélgetni másokkal, nekem is, beismerem! és alig várom az időt, hgoy a gyerekem egy kicsit ellegyen magában, és ne kelljen minden másodpercben őt kísérgetnem, hanem leülhessek egy padra meginni egy kávét miközben egy másik anyukával beszélgetek... kövezzetek meg ezért nyugodtan...
2010. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!