Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan is lesz ez a felülés?

Hogyan is lesz ez a felülés?

Figyelt kérdés
kislányom 19.-én lesz 6 hónapos és már régóta emelgeti a fejét,már jó magasra megy neki és vele párhuzamosan mindkét lábát is emeli,de hogy lesz ebből felülés?és mikor?
2010. aug. 13. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem stabilan ül, kúszik, mászik forog, járkál kezet fogva, de még mindíg nem ül fel magától. 8 hós
2010. aug. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában kétféleképpen ülnek fel, négykézlábból kiülnek, vagy állásból leülnek. Vagy még úgy, hogy fekvésből felhúzzák magukat vmibe belekapaszkodva, de az már nem maguktól van, úgyhogy az nem mondható igazi felülésnek.
2010. aug. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hasizomból ülnek ám fel :) Az jóval később van.

A nagyobbik lányom négykézlábról kitette oldalra a popsiját, és úgy tolta ülésbe magát. 6,5, inkább már 7 hósan.

A kicsi is négykézláb indít, de ő feltérdel, közé ül, és utána húzza előre a lábait. (többnyire csak az egyiket. Nem tudom mennyire érthető... Így szokott ülni: [link] Ő holnap lesz 8 hós, 6 hósan kezdett felülni.

2010. aug. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én babám még 7 hónaposan is azt csinálja, amit a tiéd.. Nem tud felülni.
2010. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat és a képet is,nagyon aranyos:)

akkor picit elvagyok tévedve én azt hittem majd most az ülés jön és aztán a kézen fogva sétálás.pörögni pörög már:)vagyis átfordul,hátról hasra,de vissza felé nem akar,inkább ezek a mászó mozdulatok a jellemzők hason,hogy húzza fel a lábát és emeli a fenekét.és amikor stabilan ül,akkor kitámasztjátok már?mert nekem mondott olyat gyógytornász hogy amíg sík talajon nem ül fel egyedül addig kitámasztani sem szabad.

2010. aug. 13. 19:46
 6/8 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok. Én sose ültettem, nekem is konduktor ismerős mondta, hogy nem szabad, mert árthat is.


A sorrend általában ez szokott lenni:

forgás-kúszás-mászás-felülés-felállás

Na persze a babák nem ismerik a papírformát, szóval van kivétel, de a nagy többségnél ez a sorrend :)

2010. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7 hónaposan hasizomból ült fel.
2010. aug. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 3 hónapos korától hasizmozott. 6 hónaposan a babakocsiban fel tudott kapaszkodni ülésbe. De az igazi felülés kb. 6,5 hónaposan volt, négykézláb állásból ült fel, vagy inkább le. Kitolta egyik oldalra a fenekét, letottyant, és "elengedte" a talajt.

Nálunk nem ez volt a sorrend, amit az egyik válaszoló írt. Így nézett ki: forgás, négykézláb állás, felülés, mászás, állás. Kúszás nem volt.

2010. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!