Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos fiam kb 2 hete...

5 hónapos fiam kb 2 hete éjszaka sokszor kel, pár napja viszont szinte óránként, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Kisebb korában nem volt ilyen, egyszer kelt, most viszont éjszakánként 5-6 alkalommal is, 2-3 napja sírva, minden ébredésnél.

Ma Ez már a második ébredése volt, már nem tudtam mit csinálni vele, kapott 120 ml. tápszert, ettől megnyugodott és alszik, mi lehet ez?? Éhes? 2,5 órával ezelőtt evett...


2010. aug. 13. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
esetleg a foga lehet.
2010. aug. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mozgásfejlődés és fogzás is lehet.

Nálunk is volt ilyen időszak, és egyértelműen alvászavar volt nála. Egy hétig minden éjjel fél óránként kellett mennem hozzá, totál zombi lettem. Akkor párom a neten keresett megoldást, és talált egy oldalt, ahol a Sedatif PC-t ajánlották erre a problémára (homeopátiás).

Napi 2x1 szemet kapott, közvetlenül felkelés után és közvetlenül lefekvés előtt. Összetörtem mozsárban, és pici vízben feloldottam, ezt megitattam a kisfiammal. 2-3 nap után már érezhetően jobb lett a helyzet, és két hét elteltével teljesen megszűnt a probléma.


De először is azt kellene kideríteni, Nálatok mi áll a háttérben. Fogzásra utaló jelek vannak? Mert akkor lehet, hogy a camomilla 15ch is a kívánt hatást fejtené ki (akár negyed óránként lehet adni 5 golyót abból).

2010. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A sedatif-ra én is gondoltam, eddig reméltem, hogy nem maradandó a dolog. A fogánál alul van két kis dudor, de nem fehérlik kicsit sem. Szóval nem hiszem, hogy az lenne.

Lehet, hogy magamnak is veszek egy dobozzal :D

2010. aug. 13. 22:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk egyébként a két alsó fog úgy jött ki, hogy már csak azt vettem észre, hogy szét van nyílva az ínye, és ott a fogacska hegye. Szóval még lehet az is akár.

De semmi baj nem lesz, ha megpróbálod a Sedatifot. Ha nem hat, akkor nem az lesz a babád alkati szere. Azt biztosan tudod, hogy az első pár napban viszont felerősítheti is a tüneteket. Akkor nem szabad megijedni, adni kell tovább. Ha egy hét után sincs javulás, akkor nem lesz jó neki. Ez esetben próbáld meg a camomillát, hátha mégis a fogacska okozza. :)

2010. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Az é n Babám az első perctől kezdve átaludta az éjjszakákat. 8 hónaposan többször felkellt éjjelente, és egyik napról a másikra előjőtt a foga, aztán eltelt 1 hét és a második is kibújt. nem volt fehér, csak egy kicsit puklis
2010. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!