Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megvan a baba az első 2...

Ha megvan a baba az első 2 hétben tudtok háztartást vezetni, vagy főzni, vagy erre abszolult nem lesz idő? Mert nekem ez olyan hihetetlen.

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 00:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt segitsegem es nagyon orultem neki, mert nem csak az idohianyrol van szo, de fizikailag sem lettem volna kepes semmire. 5 hetig meg ulni sem tudtam. Babonak le volt nove a nyelve ugyhogy nem tudott szopizni rendesen, ezert fejtem ezerrel (kb napi 6-7 orat) nehogy elmenjen a tej. Ha volt kis ido akkor probaltam aludni, behozni az ejszakai kimaradt alvast. Eshat ugy egyebkent is igen szarul ereztem magam. Bizom benne, neked konnyebb lesz es lesz idod a haztartasra is, de azert javaslom par adag etelt fagyassz le, es ha valaki felajalja a segitseget, ne utasitsd vissza. Kellemes babavarast!
2010. aug. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam, hulla voltam.
2010. aug. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült. Az én Babámat átvítték egy másik korházba és én oda jártam egy hétig reggeltől estig bent voltam, úgyhogy az első hét kiasett. A második héten talán egyszer sikerült főznöm, egyszerüen hulla vagy, ha a gyerek alszik, akkor próbálj meg te is aludni. Nekem a védőnő azt mondta hogy a gyermekágy (első 6 hét) alatt "semmit" ne csináljak, kérjek meg valakit, hogy segítsen, mert különben nem fogom birni. Ha fáratt vagy, akkor kevesebb a tej, sokkal jobban lefáraszt minden ebben az időben. Mikor jön a Baba? Sok sikert és egészséget nektek.
2010. aug. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp jól jön a segítség,ha van. Elsőnél nekem is volt,a második,harmadik gyerkőcnél már kevésbé.Apa 5 napot tudott otthon maradni,utána rám maradt minden. Gyerekek,főzés,háztartás,oviba szaladgálás,persze az összes gyerekkel.Néha a fáradtságtól azt se tudtam,fiú vagyok e vagy lány.De túléltük,aztán ment minden zökkenőmentesen.

Amit nem nagyon muszáj megcsinálni,azt hagyd ki nyugodtan,ha van egy kis időd,inkább pihenj.

2010. aug. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha van segítséged, mindenképpen használd ki, és a háztartásból a lehető legkevesebbet csinálj! Nekem segített az anyukám és az anyósom, majd átvettem egy pár hét után a háztartást, de kár volt, mert nagyon elfáradtam. Nagyon sok energiát vett ki belőlem a szoptatás a fejés, és nem a szokásos fizikai fáradságra gondolok, hanem úgy éreztem, hogy minden energiám elfogy. Amennyit csak tudsz, pihenj inkább, amikor alszik a pici, Te is aludj, kisebb dolgokat persze elvégezhetsz, de nagyobb takarításba, főzésbe ne kezdj az elején. Neked is regenerálódnod kell majd, megszokni az éjszakai keléseket, azt, hogy nem tudsz majd 7-8 órát aludni egyszerre, csak több részletben. A pihenés egyébként a tejtermelődés miatt is fontos, minél többet pihensz, annál több tejed lesz, no persze ehhez kell a szoptatás, a fejés, illetve sok-sok folyadék.
2010. aug. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én tudtam volna, ha akartam volna, mert a babám semmi mást nem csinált, csak aludt, kb 2 óránként szopizott 6-7 percet. Fizikailag is jól voltam, természetes könnyű szülésem volt.

Nekem kedvem nem volt semmihez, inkább csak feküdtem és néztem a babámat.

2 hét alatt nem lesz koszos a lakás, így én nem takarítottam. Kaját pedig rendeltem magamnak. A férjem a munkahelyén szokott enni, pár dolgot pedig ő vásárolta meg, ami kellett (pl tej).

Nekem nem kellett segítség, bár én az a típus vagyok, ha épp meg akarnék halni, akkor se szeretném, ha itt lábatlankodnának mások helyettem.

De vannak babák, akik egész nap cicin akarnak lenni, és vannak nehéz szülések is, vagy császáros szülések, amikor szülés után 2 héttel még mindig csak feküdni tud az anyuka, olyankor nem árt, ha ott egy férj.

2010. aug. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatt én sem hittem azoknak akik azt mondták:ALUDJ AMÍG LEHET!


Aztán megszületett a kisfiam és hulla voltam,nem a sok tennivaló miatt mert az még ment is volna de az hogy jó esetben 4 órát aludtam 1 nap azt is szakasosan az már kikészített teljesen,és nekem még "alvós" babám is volt!


Szóval ha terhes vagy még akkor ALUDJ AMENNYIT CSAK TUDSZ!!!!!!

2010. aug. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Addig pihenj, míg a babád is alszik. Én sem haladtam, de volt segítségem, eleinte főztem, mert hát férjnek is enni kell, aztán kifulladtam, nem bírtam a robotolást, és 1-2 hónapig rendeltük az ételt - teletál.

Aztán mikor összerendeződtünk a babával, mikor aludt, akkor csináltam meg mindent, a második alvás alatt pedig én is pihenek. :)

2010. aug. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hittem, el...aztán az első 2-3 hétben még enni sem volt időm :D Pedig Apa is itthon volt. Kellett idő, míg összeszoktunk és kialakult az új napi menetrend. Onnantól ment minden zökkenőmentesen. De a mai napig a Kislányom az első és csak aztán jön a házimunka.
2010. aug. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak az első 2 hétben!?!?!?!? ... majd rájössz...

Elhiheted, túl vagyunk rég a 2 héten, de még mindig SZINTE SEMMIT nem tudok elvégezni a gyerek mellett. Sose hittem volna hogy ennyire nehéz lesz!!!

2010. aug. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!