Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annak akinek nem volt hisztis...

Annak akinek nem volt hisztis a gyereke, tehát megúszta a dackorszakot, milyen volt babaként a gyereke?

Figyelt kérdés
Akinek pedig nagyon durván hisztis lett, annak hogy telt a babázós időszak? Lehetett látni így utólag visszagondolva?

2021. jan. 16. 22:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém piszok rossz alvó volt.15+ volt a legdurvább időszakban a kelések száma.Kifejezetten kezelhető amúgy és minden szempontból nagyon megértő gyerek.Nagyon kevés hisztije volt.
2021. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
21%
Jó baba volt mindkét lányom, a hasfájós sírós időszakot leszámítva. Egyiknél sem volt dackorszak. Szerintem ez a következezes nevelés eredménye
2021. jan. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Attol h a hasa faj az elejen 2es meg jó baba. Attol h a 2 eves hisztizik még jo gyerek. Kovetkezetes neveles kerdese.... Hat nem ez egy agyi eres resze a sajat akart a kudarc kezelése stb. Egyébként kerdezo ezt sose lehet tudni. Sokat valoznak egyszer tunemenyesek utana hisztisek. Majd egy teruleten kezelhetővé valik a masikon meg pokol.
2021. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom elmondása szerint a férjem álomgyerek volt, akinél egy az egyben kimaradt a dackorszak. Nos biztosíthatok mindenkit hogy nem kimaradt csak csúszott egy 35 évet :D


Ikreim van, a babakorukkal nem látom összefüggésben a dackorszakot. A rossz alvó volt a kevésbé dacos.

2021. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Mindig nyugis volt, babaként a legjobb baba, ami csak lehet, 3 óránként felkelt enni, fél órát nézelődött magában, aztán alvás, az éjszakát is nagyon hamar végigaludta, dackorszak tulajdonképpen nem volt eddig, van olyan, hogy hisztizik, mint minden gyerek, de kb. kétnaponta egyszer pár percet, 3 és fél éves.
2021. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az egyik kérdés miatt ötlött fel bennem, valaki írt valamit aminél elgondolkoztam.


Ha a fiam mindent szétpakolós, mindenhova felmászós, csapkod, visong, mint a szélvész úgy mászik, oda ahova nem szabad (wc felé, kamra felé, erkély felé) hadonászik, attól még gondolom nem lesz nagyon hisztis. Nem nyugodt baba, de nem sír, visongat meg nevet.


Arra akartam rájönni, hogy a korai viselkedés mennyire vetíti előre a jövőt? Most kb megállíthatatlan, anyukám ki is nevetett hogy lesz majd dolgom.

2021. jan. 16. 22:56
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem részben vele született dolog részben nevelés kérdése.

Lehet őket terelgetni a jó irány fele. Erre szoktam mondani hogy nem hülyék ők csak gyerekek.

Lehet nekem szerencsém volt a naggyal aki most 7 éves mert 2 hetesen már nem kelt éjszaka, nappal csak akkor nyöszörgött ha már kezdett éhes lenni.

Nem volt se szeparációs szorongása se dackorszaka, őrült hisztijei. Vagy nekem volt/Van baromi nagy türelem 🤣

A kicsi lassan 4 hónapos. Ő 5 hetes kora óta alussza átaz éjszakát. Ő sem szokott napkozben sirni semmiért csak panaszkodik ha éhes. Kíváncsi vagyok hogy fog alakulni

2021. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognám a nevelésre, ami a saját tapasztalataimat illeti.

Genetika, terhesség ideje, szülés körülményei, ezek inkább voltak kihatással a későbbiekre (nem akarok

mélyen belemenni, de tényleg érdekes dolgok így utólag visszagondolva), de nem rémlik, hogy másképp neveltem volna bármelyiket...

A nagy volt a legnyugisabb, a kicsi most 2.5 éves, ő a legakaratosabb. A középső is tud alakítani, szeret hisztizni, de teljesen más jellegű.


Ami nem a babakorra irányul, hanem kicsit későbbre, szerintem a naggyal azért is volt könnyebb, mert egyedüli gyerek volt. Majdnem 7 évre rá jött a második, viszont a két kicsi között nem egész 2 év van.

2021. jan. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem minden gyerek hisztis lesz, mert meg kell tanulniuk a határaikat, de ez mindegyiknél másképp alakul ki. Szerintem nem a gyerek hisztisségén múlik a dolog, hanem hogy hogy van kezelve a szülő által. Ha engednek a hisztinek akkor a gyerek látja, hogy ezzel célt érhet és legközelebb is eszközként használja majd.
2021. jan. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

4


Pont ezt akartam írni


Hogy akinek komarad annak később indulatkezelési és kudarckezelési problémái lesznek


Garantáltan


Ekkor tanulják meg ezeket kezelni.

Ha nem tanulja emg az érzelmeit kezelni, akkor felnőttként sok gondja lesz.

2021. jan. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!