Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szokik le erről az egy...

Mikor szokik le erről az egy éves kisfiam?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesít, hogy mindent szétlocsol. A környezetemben minden ilyen korú gyerek, sőt hónapokkal fiatalabbak is megkapják a kis tápszert/vizet/teát/bármit a cumisüvegben és megisszák. Az én fiam... na az nem. Szétpocsolja. Igen csepegés mentes cumiból is. Már megőrülök tőle, hogy egy nyamvadt vizet nem lehet elöl hagyni, ha szomjas, igyon. Vagy pl hogy nem lehet reggel a kezébe adni a tápszert amíg én megiszom a kávém, addig ő a tápszert. Nővéreméknél mikor voltunk olyan szuper volt. A kislányának csak odaadtam a tápszert és egymás mellett szépen “megkávéztunk”. Ő ezt már 8 hónaposan is megcsinálta. Nyugtassatok meg, hogy vannak meg ilyen babák, mint az enyém és akinek ilyen volt, annak mikor szokott le róla? Természetesen a kutyák is szomjaznak egész nap, mikor wc-re megyek akkor hívom be őket is csukom az ajtót és kapják a vizet, mert az sincs biztonságban. Nekik sem ideális, hogy nincs előttük víz egész nap. Nem, nem tudom olyan helyre tenni, ahol a kutyák igen, de a gyerek nem fér hozzá 😞
2021. jan. 17. 10:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
7-8 hónaposan tudott már inni csőrös pohárból, később elvette ha kellett, ivott, lerakta. Dobálta ő is, de az nem tartott sokáig, mindig rászóltam és elvettem olyankor tőle. Amikor szomjas volt akkor adtam vissza, így rögtön ivott nem jatszott vele és idővel megtanulta. Kint a vodorben víz őt is érdekli, odamegyunk megnezzuk belenyulhat aztán elhozom onnan. Egesz nap miért kell szomjazni a kutyáknak? Tedd a fürdőbe a vizet és 2 óránként engedd be őket oda.. Ha szomjasak isznak, ha nem, kihozod oket.
2021. jan. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi. En is mind ezt csinálom. Mint latod, hatastalanul...

a kutyákat is beengedem, amikor eszembe jut, nyilván. De nekik sem túl ideális így sem.

2021. jan. 17. 10:22
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Megnyugtatni meg tudlak,hogy vannak ilyen gyerekek a tiéden kívül is. De abban nem tudok segíteni,hogy mikor szokik le róla. 15 hónapos a fiam,dettó ezt csinálja. Nekünk benti kutya van,kiborítja a vizét elég sokszor,meg benne pocsol. Pedig tudja,hogy nem szabad. Mindig odasomfordál és nézi hogy figyelem-e. A cumisüvegből azonnal kivarázsolja a vizet és már lép is bele,ugrál benne,tapogatja.
2021. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is ezt csinálta a középső fiam. Az lett a megoldás, hogy megtanult pohárbol inni. Rendes, vastag falú üvegpohárbol. Reggel és este megitta belőle a tápszert, később a tejet. Napközben ha szomjas volt, szintén pohárbol itta a vizet. Megitta, elvettem tőle a poharat, utána nem volt locsolás. Persze, a cicák vizét nálunk sem lehetett elől hagyni.
2021. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi 3 és 4 vigasztaló, hogy nem vagyok egyedül. Mi is pohárból tanítjuk most inni. De egyelőre, ha az ő kezében van, ugyanúgy kiönti. Hm hat akkor kitartás, úgy néz ki vannak ilyen típusú gyerekek. Olyan csodapoharat meg nem találtak fel, amit nem tud szetlocsolni. Talán a szivoszalas csepeges mentes olyan lesz, de inni még nem tud belőle.
2021. jan. 17. 12:18
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Megnyugtatlak, az én fiam is mániákus pocsoló. Egyszerűen nem bírja ki. Mindenből rájön, hogy lehet kipocsolni. Cumisüveg, cseppmentes pohár, kutya vize, csirkék vize, pocsolya, víz egy padon, tök mindegy mi és hol, de pocsol. Elől hagyni nem lehet neki a vizet, mert kipocsolja. De ha odaadom, hogy igyon is résen kell lenni. Este a tejitalból is direkt hagy egy kicsit, hogy kipacsálja belőle. Már másfél éves, de csak egyre kreatívabb.
2021. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6 detto. A tapszer maradékát mindig ki akarja pocsolni. Amint már nem issza, azonnal teszem is fel magasra előle.
2021. jan. 17. 12:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tesód kislánya a ritka kisebbség.

Eszembe nem jutott volna elvárni a gyerektől ilyen idős korban, hogy önállóan kiszolgálja magát. Amíg tápszert ivott mindig ölben itta (2 éves korig volt tápszeres). Minden mást is felügyelet mellett a konyhában. Pont hogy ne legyen alkalma mindenhol kipacsálni.

Egyébként a csodaitatók erre jók, felkeltik a fantáziájukat, hogy hogyan lehet kivarázsolni belőlük.

Második gyerekkel nem is használtuk ezeket. Első perctől pohár, szigorúan konyhában.

Persze ebből is izgi eleinte kiönteni de legalább erre számítasz.

2021. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8 de nemcsak a tesom kislánya. Minden egy év körüli kisbaba a környezetemben. Csak az enyém nem. Azért volt nekem fura. De akkor megnyugodtam, hogy nem dilis a gyerek, csak ilyen fajta 🙂
2021. jan. 17. 16:04
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 2,5 éves, mindig locsolta, most a legrosszabb... Nem akarlak elkeseríteni.
2021. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!