Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha a kisfiam 3,5...

Mit tegyek ha a kisfiam 3,5 éves és amúgy nyugodt gyermek és nem lehet rá panaszkodni de ezekről nem szokik le?

Figyelt kérdés
De ezek mellett kitart és nem tudom mit kell ilyenkor tenni. Tűnj el , nem szeretlek, menjél világgá. Ezeket akkor mondja ha nem az van amit ő akar. Amúgy tényleg okos .Lehet az befolyásoló tényező hogy a közvetlen környezetében van egy kisfiú aki kezelhetetlen és nem foglalkoznak vele a szülők.( nagyszájú, verekedős)
2009. aug. 18. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek sokszor mondanak ilyesmiket.De az biztos,hogy a másik gyerek rossz hatással van rá.Ha ilyesmiket mond a gyerek,ne azt mondd,hogy Te sem szereted,hanem inkább azt,hogy neked ez rosszul esik és szomorú vagy miatta.,és ez látsszon meg is rajtad.Egy idő után leszokik erről a viselkedésről.
2009. aug. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyerekeknél (főleg fiúknál) előfordul, hogy ebben a korban nagyon dühösek lesznek. Ezt a dühöt még nem tudják kezelni. Előfordulhat ilyenkor céltalan rombolás és előfordulhat verbális rombolás.

Azokat a mondatokat mondja, ami szerinte a legrosszabb. (Nem szeretlek, menj el..)

Kétféleképp lehet reagálni és a gyerektől, a gyerek reakciójától függ, hogy melyik a helyes.

Az egyik a tökéletes ignorálás, meg sem hallod. De 1 prc múlva elkezdesz vele egy teljesen más témáról beszélni, valamiről ami érdekli, ami felvidítja, ami vicces.

A másik, hogy azt mondod rá, hogy ez elszomorít téged, hogy ő ilyeneket mond, hogy megérted, hogy dühös, de azért te tudod, hogy nem mondja komolyan.

Meg lehet próbálni mindkét reakciót, és megnézni, hogy melyikre reagál jobban a gyerek.

Viszont mindkettőnél kell neki annyi időt hagyni, hogy megnyugodjon, de nem annyit, hogy belelovalja magát.

2009. aug. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. aug. 18. 08:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha azt mondod a gyermekednek, hogy tudod, hogy nem gondolja komolyan, azzal olajat öntesz a tűzre.


Ilyenkor azt kell válaszolni, hogy látom, dühös vagy, azért haragszol, mert ezt vagy azt tettem vagy ezt mondtam? Tudod, azért csináltam vagy mondtam ezt, mert... Egy 3,5 éves gyerek megérti, ha elmondják neki, mit miért csináltak, ami neki nem tetszett.


Pl. látom dühös vagy, hogy nem engedem el a kezed az úton, de félek, hogy jön egy autó és elüt. A gyerek máris tisztában lesz azzal, hogy nem ő a rossz, hanem te félsz és megnyugszik. Sok sikert!

2009. szept. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!