Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kimerült anyukák, beadnátok...

Kimerült anyukák, beadnátok bölcsődébe a babátokat? Főleg, ha az ingyen is van?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van, a nagyok már rég iskolások, a legkisebb most 7 hónapos. A férjem éjjel-nappal dolgozik, csak a nagyobb gyerekeim a segítségem. A pici gondozása mára már teljesen lemerített minden energiám. Ha nem lát, sír. Éjjel óránként ébred, nem is tudom, mikor aludtam már át az éjszakát, talán tavaly ilyenkor utoljára. Még szopizik, de inkább csak megszokásból, egyébként mindenevő lenne, ha adnák neki. Napközben a világot fedezzük fel, nem lehet magára hagyni egy pillanatra sem, mászik, feláll, elesik, megkóstolna mindent ami a keze ügyébe kerül. 2-3 alkalommal alszik nappal (de csak 45 perceket), olyankor vagy én is összesek fáradtan, vagy akkor mosogatok, főzök, stb. Ugy érzem nem birom már. Elég nagy túlsulyt is cipelek a testemen, nincs energiám, pedig kiegyensulyozottan étkezem.

Szeptembertől alkalmama lenne a picit bölcsődébe adni, a mi országunkban és az én városomban erre nagyszerű lehetőség van, a harmadik gyermeknek pedig még ingyenes is. A szolgáltatásukkal maximálisan meg voltam elégedve, a nagyobb gyermekeim 1 éves koruktól oda jártak, mivel nekem vissza kellett mennem dolgozni. 7-8 egy év körüli gyermekre jut 2 lelkiismeretes óvónéni. Idén ősztől pedig már akár 6 hónapos kortól is indul egy csoport- ha lesz elég beíratkozó gyermek.

Dolgozni most a harmadik csemete után majd csak 2011 végén kell kezdenem, én mégis azon gondolkodom, hogy beíratom a kicsikémet. Édesanyám, aki 72 éves, beteges idős asszony, támogatja az ötletemet, anyósom viszont nagyon felháborodott, hiába érveltem, hogy csak napi 2-3 órára vinném el oda természetesen. (mert erre is lehetőség van, sőt nem is kötelező minden nap,hanem csak ahogy nekem megfelelne, már meg is beszéltem egyébként az óvoda igazgatóval). Anyósom egyébként 35 km-re lakik tőlünk, de még csak egy alkalommal jött el vigyázni a kicsire, mikor szülés utáni kontrollra mentem az orvoshoz.

Ha ezt a lépést megteszem, a férjem családja megítélne, hogy gondatlan, hasozntalan anya vagyok. Ti mit tennétek a helyemben? Csak egy kis feltyöltődésre vágyom, semmi másra. Egyébként mindemellé még most ősszel költözünk is, pillanatnyilag egy házfelujitás kellős közepén tartunk.


2010. aug. 15. 10:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Ne anyósodék döntsék el!

Lehet, hogy még a babának is jót tenne, ha egy kicsit energikusabb, kipihentebb anyukája lenne a maradék 21-22 órában :-)

2010. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
29%
Én gondolkodás nélkül beadnám, mivel dolgoznom kell. Azokat az anyákat viszont okkal nézik le akik otthon vannak, mert gyesen élnek mégis beadják a gyereket. Azért maradtak otthon, hagyták cserben a munkáltatót hogy a gyerekkel lehessenek, mégis megszabadulnak tőle.
2010. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
AZ is igaz, hogy abban a 2-3 órában, nem pihennék, hanem az elmaradt házimunkát próbálnám behozni. :-(
2010. aug. 15. 10:34
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egy próbát megér. Főleg így, hogy csak néhány óráról van szó. Ne foglalkozz azzal mit mondanak, Te tudod mi a jó Neked és a gyerekednek.Te vagy hullafáradt s nem a 35 km-re élő anyósod.HaJRÁ. :)
2010. aug. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Szerbiában, ahol én élek, nem olcsó mulatság a bölcsöde, most nem tudom épp mennyi, de anno a fizetésem egy negyede biztos erre ment. A harmadik gyereknek pedig ingyenes, ha dolgozik anyuka, ha nem. nem is feltétel sehol, hogy anyuka munkaviszonyba legyen. GYes viszont itt nincs csak akkor, ha nyuka munkaviszonyba van, akkor is első, második gyerekre 1 év, harmadik, negyedik gyerekre 2 év, a többire pedig már semmiféle támogatás nincs.
2010. aug. 15. 10:40
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
szerintem attól még nem lennél haszontalan anya ha alkalomadtán beadnád a kicsit néhány órára, legalább pihennél egy kicsit:) az senkinek sem használna ha te teljesen kimerülnél:)
2010. aug. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesirási hibákért. de már a 7 hónapos ütögetné a billentyűzetet itt az ölemben.
2010. aug. 15. 10:42
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

A Te esetedben azt mondanám, add be pár órára mindenképpen! Az anyósék meg mondjanak, amit akarnak.


Az én esetemben már másképp látom. Nem adnám be, mert

1. nem venném el azoktól a helyet, akiknek muszáj beadniuk bölcsibe a gyereket,

2. ezt vállaltam, nem lehetek elég fáradt ahhoz, hogy beadjam,

3. annak ellenére, hogy én is voltam bölcsis, és nem haltam bele, attól félnék, hogy nem figyelnek a gyerekemre, fél nap nem vennék le róla a kakis pelust, hagynák sírni,... stb.

Egyébként nincs is ilyen lehetőségem. Nálunk az adhatja be, aki igazolja, hogy megy vissza dolgozni.

Szóval nem adnám be. DE ez az én esetem.


A Tiéd egész más ügy. Azt mondom, még mielőtt agyadra megy a fáradtság, add be a gyereket pár órára! Ha csak 2 órán át takarítasz, 1-2 órán át pihensz, akkor is nyertél! És a családod is. Egy kipihent, türelmes, vidám, összeszedett anyukát.


Sok sikert és ne hagyd magad befolyásolni anyósék által!

21 hónapos kislány anyukája, 16 hetes kismama.

2010. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem probald ki. Napi 2-3 ora nem a vilag vege. Lehet neked is es a babadnak is jot tesz. Ott jatszhat, te is kiegyensulyozotabb leszel, kipihent. Ha meg annyira nem szereti akkor meg mindig kiveheted a bolcsibol es lehetsz vele otthon. Amig nem probalod meg addig ne mondj nemet.
2010. aug. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
10:42-es vagyok majd írj mi volt:) állj ki magadért:)))
2010. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!