Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyiket latjatok jobbnak?

Melyiket latjatok jobbnak?

Figyelt kérdés

Van aki elvarja a parjatol hogy melo melett be segitsen a babaval es haztartasban?


Van aki elvarja es van aki nem.


2021. jan. 19. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Amikor még nincs gyerek, és a pár mindkét tagja dolgozik, az a méltányos, ha mind a ketten tesznek a kényelmükért, kedvükre való mértékben, kinek mekkora rendre van igénye. Mivel a feleség a gyerekkel nem pihenni van otthon, hanem ugyanúgy dolgozik, csak épp màs a munkakör, ezért nem kérdés, hogy a férjnek ugyanúgy vállalnia kell feladatokat, mint korábban. Már, amennyit akar. Ha meg nem akar, akkor ne legyen szava a feleségére, ha nem főz vagy takarít.
2021. jan. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az apànak is be kell segìtenie a gyerekgondozàba es a hàztartàsba. A gyerekgondozàs 24 òràs munka, a hàztartàs is több, mint gyerekvàllalàs előtt. Nem várhatja el senki, hogy a munkaidő lejàrtàval ne kelljen kivennie ebből is a rèszèt. Mert akkor az anyàra maradna a 24+ os műszak, az apa meg a 8/10/12 òra utàn csak pihenjen?
2021. jan. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Elvárás? Szerintem rögtön elgondolkodtam volna, ki is a férjem, ha nem érzi, hogy a gyerek és a ház is közös.


Ez nem elvárás, nem kérést fogalmazok meg felé. Szerintem fordítva van: az a normális, ha tudja, mekkora munka ez is. "melo melett be segitsen" -hogy tér majd vissza a nő a munka világába, ha a férfi nem szokta meg a gyerek körüli és a háztartási feladatokat? Utána lesz kedve megosztani? Vagy utána is csak "segít"?

2021. jan. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom, ez a 24 órás munka kicsit sok. Legyen mondjuk 12.

A férj dolgozik a munkahelyen 8 óra+ ebédszünet és utazik is átlag másfél orat egy nap a munkába (oda-vissza). Napközben nem alszik a főnöke, nem ultetheti be a tv elé, nincs ideje szelfiket lőni magáról és a kollégájarol (csak arra céltól, hogy őt rövidebb idő alatt is jobban kifacsarjak)

Szóval szerintem a gyedes időszakban könnyebb a gyerekekkel, megértőbb voltam a férjemmel, mikor munka után nem o akart mosogatni és gyereket altatni.

Amikor már mindkét fél dolgozik, akkor pedig mindenki kell hogy csináljon mindent mert különben káosz van.

2021. jan. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Én azt várom el, hogy a munka után a gyerekkel foglalkozzon. A háztartást nekem kb felüdülés vezetni, engem kikapcsol a takarítás, de meg napközben a lényeget megcsinálom babával együtt is, annyira (egyelőre) nem érzem tehernek. Viszont amikor a férjem hazaér, akkor azt igenis elvárom, hogy ő átvegye a gyereket, foglalkozzon vele, töltsön el vele minőségi időt, amíg én netezgetek, olvasok, fürdök, akármit csinálok pihenés gyanánt. Amúgy ha szólok neki, hogy le kéne vinni a szemetet vagy megkérem, hogy most pakolja be a mosogatógépet, azt nyilván megteszi, és ha látja, hogy nagyon nincs energiám/időm a baba miatt, akkor észreveszi és magától is megcsinálja, szóval tőle nem kell elvárni a háztartásban való részvételt, mert szerencsére neki is az a normális, hogy két fős a feladat.
2021. jan. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Mivel itthon vagyok, a házimunkát, boltba menést, ilyesmit kb 70-30 arányban én végzem, de ez nekem teljesen rendben van. Amikor dolgoztam, 50-50 volt, és ha majd megint dolgozom, megint annyi lesz.

A gyerek(ek) már más téma. Ők közösek, nem csak az enyémek, tehát igen, foglalkozzon velük, amennyit tud. Szerencsére a férjemtől ezt nem kell "elvárni", azért tölt időt a gyerekekkel, mert szeretne velük időt tölteni. Ha ez csak kolonc és kötelesség lenne neki, akkor nem szültem volna neki gyereket, pláne kettőt.

2021. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
Én azt várnám el, hogy amíg elvégzem a házimunkát foglalkozzon a gyerekkel, de én mit gondolok, ő dolgozott, fáradt, én csak le akarom passzolni neki a gyereket, hogy várhatom el, hogy ő ledolgozta a munkaidejét és itthon is helyt álljon. Sajnos többemberes baba, jóformán semmit nem tudok csinálni mellette, mert egész nap elvárja a figyelmet. Néha fürdet, néha napokig azt mondja, hogy de hát tegnap is ő fürdetett. Ha szabadnapos akkor is azt mondja, hogy attól hogy nem kelt fel korán, még nem pihente ki magát, vagy beszólogat, ha takarítani akarok, hogy ezt biztos most kell csinálni.
2021. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!