Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik megoldást látjátok...

Melyik megoldást látjátok jobbnak vigyek én saját kis ruhát a picinek, vagy pedig legyen kórházi ruhába? Mit kell még ruhán kivül be vinnem a picinek?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond van aki azt mondja, hogy ne vigyek mert a kórházi steril de a másik fele pedig azt hogy vigyek mert hipoval mossák. Első baba már nagyon várjuk. Előre is köszönöm.38 hetes kismama
2011. szept. 28. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nem vinnék oda ruhát,mert utána csak futhatsz utána.

Hogy ne kavarodjon el fürdetésnél, stb..


Ahol én szültem ott is adnak, nem is vittem, és tökéletesen elégedett voltam vele. Igaz néha egy mérettel nagyobb volt, de azért teljesen jó volt.

2011. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Biztos attól is függ,hogy hol fogsz szülni, de leírom Miskolcon hogy működik. A babák a kórházi ruhában vannak,nem is lenne értelme saját ruhát adni rájuk, mert amikor elviszik fürdetni őket, akkor nem foglalkoznak azzal,hogy a saját ruháját adják rá. Annak meg megint nincs értelme,hogy amikor elviszik Te átöltöztesd a kórháziba, mert akkor már mindegy meddig van rajta. Szerintem még egy babának se lett baja a kórházi ruháktól. Azt a pár napot ki lehet bírni a csúnyácska kórháziban is. (meg a babát nem is érdekli:))
2011. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sote I-en szültem 6 hónapja.

Pólyában vannak a babák és egy kis inget kapnak a kórházban. Én csomagoltam a babámnak hosszú ujjú bodyit. Fürdetéskor vitték a csecsemősök a babával a tiszta bodyt és abban hozták vissza, a használtat pedig hozták a babával vissza, nem keveredett el egyik sem. Én azért vittem, mert nem tudtam kell e és úgy voltam vele, hogy inkább legyen nálunk. Nem is volt baj, mert hűvös volt és a body melegebbnek bizonyult, mint az a kis ing. Elég fagyos a babám. :D

2011. szept. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én vittem és a sajátban volt a kislányom a 2. naptól kezdve. Nem keveredett el, mert mindig mentem vele a fürdetéskor. Vagyis inkább odavittem a babám és mikor megfürdették visszavittem. Nem volt belőle gond sosem, és még örültek is neki, mert miután a csecsemősök megfürdették én szépen felöltöztettem és ők meg fürdethették a következő kicsit. A kislányomnak meg nem kellett 10-15 percet várni, mire a többi babát megfürdették.
2011. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki válaszolt!
2011. szept. 28. 21:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy csak popsitörlő, rendes peli és textil peli kellett a többit adták! Ruhát csak akkor vittünk, amikor jöttünk haza! Szerintem érdeklődj a kórházba, mert mindenhol más a "divat"
2011. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én vittem, és most is fogok. Nekem a kórházi fertőtlenített ruhától teljesen kivörösödött a pici bőre és a csecsemős nővér kérdezte, hogy nincs-e véletlenül saját ruhánk itt, mert nem bírja a baba érzékeny bőre a kórházi erős fertőtlenítőt. Minden nap megkapta a tiszta ruhát fürdetéskor és egy sem keveredett el. Én vittem még: popsitörlőt (nem adtak) pelenkát (napi 2-3 dbot adtak) pelenkázó alátétet, textilpelenkát és popsikrémet. (Győri kórház, de szerintem máshol sem jobb a helyzet.)
2011. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is a legegyszerűbb, ha utána kérdezel a konkrét kórházba. Én a SOTEII-n szültem, csak hogy lásd mennyi a különbség az I és a II között. Nem kellett vinnem popsitörlőn kívül semmit. Ott adtak: napi 5 pelust, ruhát a babának, kifejezetten NEM szabadott sajátba lenni-e, nehogy elkeveredjen, textil pelust is adtak, hintőpor, alkohol a köldökcsonk ápolásához. Posikrémet nem adtak, de nem is tanácsolták az állandó krémezést, csak ha nagyon piros. Én a mai napig így használom, 2x volt a fiam feneke piros, mikor jött a foga és kicsípte egy kicsit.

Ebből is láthatod, h kórháza válogatja.

Könnyű, gyors szülést Neked és sok egészséget!

2011. szept. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hát ez így igaz mindenhol más a szokás utána fogok érdeklődni. Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 29. 07:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is vittem a kisfiamnak saját ruhát és most is fogok a kislányomnak. Szörnyen ronda a kórházi ruha és olyan erős fertőtlenítő szaga van, hogy katasztrófa. Ami számomra nagyon érdekes, hogy itt Debrecenben a Klinikán nem viszik el a babát fürdetni, hanem ott a szobában fürdetik a csap alatt, ahol mi a kezünket mossuk napközben. Így persze nincs esélye eltűnni a ruhának. Én vetkeztetem le, aztán én öltöztetem fel fürdés után. Nem is gondoltam, hogy ez van ahol másképp működik :)

Egyébként, hogy a kérdésed 2. részére is válaszoljak én még viszek neki pelust 1-es méretűt, mert itt nálunk 2-es liberót adnak minden babára - ami anno a 4240 grammos kisfiamra is óriási volt -, textil pelust, pelenkázó alátétet, törölközőt (kifogót) - mert amit adnak az egy darab pamut rongy, ami nem szívja a vizet - , popsitörlő, bepanthen, egy vastagabb pléd (decemberben fogok szülni), egy vékony sapi ha kimegyünk a folyosóra. A ruhákból persze nem mindet egyszerre majd apa hozza minden nap a váltást. Egy napra két-három bodyt és rugit számoltam - a "balesetek" miatt ennyi kell egy napra szerintem. Bár a kisfiamat volt, hogy 5x-6x át kellet öltöztetnem, mire kitapasztaltam, hogy melyik pelus a legjobb neki :)


Boldog babavárást és könnyű szülést!!!!

29+3hetes km

2011. szept. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!