Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hetes kisfiam sokat...

Egy hetes kisfiam sokat bukik. A doktornéni szerint mohón eszik. Megeszi a napi 600ml kajáját, de valamikor még éhes. Mitől bukhat sokszor?

Figyelt kérdés
Volt vár valaki ilyen helyzetben?
2008. dec. 2. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Azért bukik sokat,mert sokat is eszik.NEm szokott fájni a pocija?Nyugi,marad benne bőven kaja:)
2008. dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De a dokinéni mondta, hogy 600ml kell neki egy nap, és mi már akkor ráálltunk erre, amikor még nem is beszéltünk vele. a pocija nem nagyon fáj, gondolom én.
2008. dec. 2. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem most hét hónapos múlt a fiam, és az elejétől kezdve rengeteget bukik/bukott. Sajnos a fiúknál gyakori ez a probléma, de a legtöbbször hamar kinövik, nem úgy mint mi :-). Az én fiam akkor is bukott, mikor 50-et evett és volt hogy 150-nél meg nem. Nem nagyon lehet megmagyarázni az összefüggést. Fejletlen lehet még a gyomra és picike is. Sokaknak azt tanácsolják, hogy sokszor keveset.

Én három óránként etettem nagyjából, az elég is volt neki, és szépen fejlődött.

Szívből kívánom, hogy hamar nőjétek ki: Ha nem fogy, akkor azon túl, hogy kellemetlen, semmi gond nincs ezzel! Lehetőleg hason altasd, akkor nem nyeli vissza. Esetleg még azzal is próbálkozhatsz, hogy szopi közben többször büfizteted, nem csak a végén egyszer!

2008. dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet kapni egy nutrilon nevű port, amit vízzel keverve kell egy-két kanállal adni szopizás előtt, az állítólag besűríti a tejet a gyomrában. Kérdezd meg a dokitokat, mert azt nem tudom mikortól javasolják. De szerintem semmi baj nincs, ha fejlődik, és nem jön vissza minden.
2008. dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!Hát én is remélem hamar kinövi, mert úgy sajnálom szegénykémet. Igazából szerintem lehet az a baj, hogy Ő nem igen szokott büfizni. Valamikor 20- 25 percet büfiztetem, és semmi, de amit leteszem a kiságyba, kibukja a kajcsit....lehet hason is altatni? Az nem veszélyes még neki? Én oldalt szoktam altatni.
2008. dec. 2. 12:44
 6/9 A kérdező kommentje:
A kisfiam tápis, sajnos.
2008. dec. 2. 12:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházban már hasra tették a bukás miatt. A hét hónap mindig a hasán aludt, semmi baja azon kívül, hogy sokkal erősebb a háta, mint a háton altatott babáknak. Tápszeres babáknak meg lehet kifejezetten bukás elleni tápszert venni.
2008. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!És annak mi a neve??
2008. dec. 2. 16:34
 9/9 anonim ***** válasza:

szia. a tápszer pl. humana ha/ar

múltkor olvastam, hogy a tápszeres babáknál előfordulhat, hogy azért tűnnek éhesnek viszonylag sok kajcsi után is, mert nem elégül ki a szopizás iránti igényük.

2008. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!