Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kislányom 3 hete...

4 hónapos kislányom 3 hete köhécsel, a doktornéni szerint a tüdeje tiszta. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Azóta köhécsel időnként, amióta sokkal több a nyála. A doktor néni meghallgatta, a tüdeje tiszta, a foga szerinte nem jön még, esetleg visszabukhat (tápszeres), ezért köhög. Védő néni azt mondja várjunk még a kivizsgálással. Lehet, csak én vagyok parás kicsit...

Picurom jó kedvű, semmi más baja nincs, néha szipog, de nagyon ritkán.

Néha a köhögés után nagyot nyel...az öklét dugja a szájába...szerintetek mi lehet? Köszi a választ előre is!


2011. aug. 25. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerint én is paramami vagyok, de én elvinném kivizsgálásra, mert lehet refluxos is és esetleg marja őt, ami visszajön. Vagy nem lehet allergiás valamire, ami bánthatja őt?

Persze lehet, hogy semmi baja, de nem értem miért kellene várni, szerintem jobb meggyőződni róla, hogy nincs baja, ha pedig van, akkor kezelni őt.

2011. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
nem szaraz a szoba levegoje? mert hiaba nyalladzik, az kicsorog, nem nedvesiti a kis torkat...
2011. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én is azt mondom, persze laikusként, hogy refluxos.

El fog múlni egyébként ha felül már.

Nehéz megmondani mi a jobb, ha elkezded kivizsgáltatni, találnak valamit, kapsz rá gyógyszert. Meg vizsgálatról vizsgálatra jársz vele. Vagy vársz a kivizsgálással, mert élettani a dolog és meg fog szűnni.

Ezt neked kell eldönteni illetve az anyai ösztönödnek.

2011. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4 hós kora körül az én babám is gyakran köhécselt, néha még álmában is. Ne ijedj meg szerintem (pláne, hogy látta orvos is, és megvizsgálta)! A kisfiam most 7 és fél hós, teljesen megszűnt már a köhécselés. Nekem azt mondta az orvos, hogy nekik még meg kell tanulniuk, hogy a nagy mennyiségű nyálat, ami összegyűlik ilyenkor, le kell nyelni! Időnként félrecsúszik, félrenyeli, semmi baj! Ha bukik esetleg, akkor az is okozhatja, hogy visszajön az étel, és ahogy nyeli vissza, nem sikerül neki. De megjegyzem: az én kisfiam rettenetesen bukós baba, még evés után 3 órával is előfordul (AR-es tápszert is kapott már), de a bukás ellenére a köhécselés mostanra már megszűnt! Szóval valószínűleg tényleg a sok nyáltermelés miatt volt. Mára megtanulta, mit kell vele csinálni.:))
2011. aug. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam mikor erősebben nyálzott (pár nappal a fog érkezése előtt), akkor köhécselt. Azt olvastam, hogy a sok nyáltól előfordulhat. Nálunk előfordult... :)
2011. aug. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


mindenkinek köszönöm a válaszokat.

Miután elmondták, milyen a vérvétel ennyi idős korban (2-en lefogják, 3. vért vesz, mivel husis, valószínűleg többször megszúrják majd, hogy vénát találjanak), úgy döntöttem, nem teszem ki ennek.

Azt gondolom tényleg reflux lehet és a kis nyála. Marni nem marja, mert akkor minden alkalommal sírna, és Ő nagyon mosolygós, kiegyensúlyozott baba.

AR-es tápszert kaptunk most, érdemes váltanom? Eddig Beba HA sensitive-et evett.

Talán az is segíteni fog, hogy most kezdem bevezetni a rendes táplálékot (almával kezdtünk-ezt annyira nem kedvelte, most jön majd a barack).

2011. aug. 26. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!