Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éhes a baba, de nem sír?

Éhes a baba, de nem sír?

Figyelt kérdés
Létezhetet ilyen egy 3 hetes csecsemőnél? A barátnőmről van szó, aki covidosan szült. Sajnos a babát elvették tőle, őt másnap hazaküldték a kórházból, kb. mint egy leprást(igen, megtörtént!), a baba 4 nap után került haza, aki nem fogadta el a mellét, csak bimbóvédővel, ordított rajta. A bnőm nagyon akar szoptatni, fejt, stimulált, ciciztette a babát szépen, próbálkozott. Viszont tegnap írt nekem összetörve, hogy a dokinál képzeljem el 2,5 kg-ra fogyott a baba 3-ról. Ha nem hízik péntekig, kórházba kerülnek, illetve tápszert kell kapnia minden cici után, mert minimális lehet a teje,pedig ő azt hitte van. Azt mondja azért nem adott neki tápszeres pótlást eddig, mert nem sírt a babája,amit nagyon furának tartunk,hisz egy babánál ez ösztönös. Másik gondja, hogy a tápszer a babából orrán-száján sugárban jött ki már 2x. Szerintetek baj lehet? Vagy túlehette magát? Csak azért tettem föl ezt a kérdést, mert az én fiam 2 hónapos, szintén kevés tejem volt, de mi pótoltunk első héttől, de szeretném, ha kizárólag anyatejes lenne, így már csak napi 2x kap, minden nyekkenésre cicire rakom az amúgy éhesen üvöltő babámat, de most megijedtem, hogy vajon elég e neki a cici, nem éhes vajon szegénykém, ha nem adok tápszert neki??? Napközben jól elvan, cicizik sokat, nyugodtan alszik, kiegyensúlyozott. Este vacsinál sajnos a cicin idegeskedik a végén, ordít, így kap tápszert, mert valóban nem jön már belőle vagy minimálisan szivárog. Gyarapszik, van pisi, kaka is, tehát nem gondolom, hogy éhezne a cicin? Köszönjük a válaszokat előre is...
2021. jan. 21. 06:36
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Most beszéltem vele, írja mikor mennyit evett a pici... Éjféltől fél 6-ig aludt...nem értem miért nem keltette fel, azt mondta amúgy nem szokott ilyen sokat aludni, ő nem ébresztette... Hát eldobom az agyam,kicsit kiakadtam, írtam is neki, hogy én a helyében kelteném, hisz gyarapodnia kell, de már nem akarok okoskodni neki. Elvileg holnap mennek a gyerekorvoshoz...
2021. jan. 21. 13:01
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nah holnap majd az orvos eldönti. Mi lehet szegénykével.
2021. jan. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kovid miatt durván elapadt az én tejem is. A bukásra ez vált be nekem: ekészítésnél eggyel több kanál tápszert tettem bele, mint az ajánlott. Szurkolok a picinek!
2021. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Utolsó! Sűrítőnek nem Nutritont szoktak használni?? Ha több tápszert teszel, megváltoznak az arányok, több lesz a kalória is!
2021. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13 vagyok, igaz, Nutriont szoktak, de nálunk az (is) volt a cél, hogy több kalória legyen.
2021. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Értem.
2021. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!