Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek vár tőlem tanácsot...

Szerintetek vár tőlem tanácsot vagy csak elmeséli a dolgaikat?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm babája 3hós. Az anyuka kivan nagyon az elejétől,h hasfájós,nem lehet letenni, csak őnála nyugszik meg az apukánál nem,de sokszor ő se tudja megnyugtatni. Mivel koraszülött a baba tápszeres főleg de az anyuka a szoptatást nem tudja elengedni ugyh összevissza eszik a baba tápszert tejet. Mondogatja h milyen cseppeket meg mindenfélét ad a babának,kálciumos vizet ad neki, nehogy náthás legyen,most kitalálta h fogzik,és arra is kb 4féle kenőcsőt vett,elkezdte a hozzátáplálást, estére akar neki banánt adni...meg ilyen furcsaságai vannak. Ezekkel nem értek egyet és az én babám nem is ilyen volt,de nemtudom h mondjam e neki h sztem nem így kéne,mert konkrétan nem kérdez. Úgy veszem ki a szavaiból h a védőnővel tartja a kapcsolatot. De egy egy ilyen beszélgetés után csak a fejem fogom,és utána gondolom h lehet azt várta h mondjak valamit?

2021. jan. 19. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
A banán erős hasfogó, hasfájós gyerenek tilos adni!!!!!!!
2021. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Hú hát nehéz helyzet. Nekem is volt egy ismerősöm aki mindig nekem panaszkodott. Először próbáltam neki segíteni aztán mivel minden tanácsom le💩ta és csak panaszkodott ugyan azon tovább, így elengedtem a fülem mellett. Leírta válaszoltam: "Aha. Értem. Az biztos rossz." Ennyi. Szerintem csak panaszkodni akarnak.

Most egy másik ismerős kompoztatni kezdte a kicsit és meséli nekem milyem jó. Inkább rá is hagytam.

Nehéz szó nélkül hagyni ha tudod, hogy valamivel akár árthat is, de az ő gyereke. Nem tudsz vele mit csinálni 🤷

2021. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát ez az, én sem szerettem ha kéretlenül belebeszélt v.ki a dolgainkba,de én nem panaszkodtam sosem,nem tudom másnak mi a célja vele,h csak nincs kivel beszelgetnie de lehet tényleg segitség kéne neki. Nem legjobb b.nőm akkor nem lenne gond,havonta/kéthavonta találkozunk .
2021. jan. 19. 14:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyi, hogy úgy van vele, hogy neked is van gyereked, neked lehet panaszkodni mert te biztos megérted
2021. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Szegény gyerek. Azt se tudja mit kell csinálni egy gyerekkel. És az ilyenek szülnek ahelyett, hogy kipakoltatnák magukat. 🤦
2021. jan. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Lehet,h tényleg csak ez az oka.csak így meg tényleg olyanok a beszélgetések h ' tenyleg?, az biztos rossz,dejó,nahát, decuki" és ebben ki is merült a részemről.
2021. jan. 19. 14:16
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát 3 lehetőséged van

1 Elmondod a tanácsaid kockáztatva, hogy megsértődik

2 Folytatod a semmitmondó beszélgetéseket

3 Letiltod és nem kell olvasni a barságait

2021. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
5ös, nekem is az az érzésem,h mindent csinál vele ami eszébe jut hátha jobb lesz,de sztem ez a sok csepp,kúp és kitudja még mi is okozhatja a hasfájást. 1hónapja mondta (a baba akkor volt 2hós) h mindent megnyalat vele amit ők esznek...hát kicsit megállt a levegő. Nem tudja letenni még úgy sem h a pihenőszékben a konyhában és ő közben főz. Mert ezalatt is ordít,játszószőnyegen is pár percet van el utána ordít és fel kell venni. Ez amúgy normális? Az enyém ilyet nem csinált.
2021. jan. 19. 14:23
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod esetleg becsomagolni egy "Nálunk az vált be erre, hogy..." Így végülis csak mesélsz és nem tanácsot adsz, miközben mégis :)
2021. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem jó neki, hogy össze vissza eteti minden félével, főleg amit ők esznek. Az felnőtt kaja, az még nem jó a babának, főleg egy 2-3 hónapos csecsemőnek. A tápszer se jó neki, valószínűleg másik fajtát kéne neki adnia, mert attól fájhat javarészt a baba pocakja. Sokat kéne tornáztatnia, hogy a felesleges büfi és puki ki tudjon jönni neki. Erről jó lenne ha elbeszélgetnél vele, mert így csak árt a babának . Azért sem jó, hogy azt etet vele amit ők esznek, mert nincs még kifejlödve rendesen a baba bélrendszere, ami csak ront a helyzeten így.


Szerencsére nálunk nem volt ilyen probléma, nekem 100%os anyatejes babám volt és még a mai napig is cicizik, már elmúlt 1éves. De ezt még én is tudom, hogy nem jól csinálja és nem ért a gyerekhez.

Nem vagyok megmondoanyukameg hiperszupertökéketes, de ez amit művel az gyerek veszélyeztetése. Előbb utóbb baj lesz ebből, úgyhogy segíts neki, és nézd inkább azt a szerencsétlen nyomorult gyereket, hogy legalább neki jobb legyen.

2021. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!