Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más a babához való viszonya...

Más a babához való viszonya az anyukának, hogy ha előirányzott császárral, egy perc vajúdás nélkül születik a baba, mintha természetes úton, fájdalmakkal hozza világra a gyermekét?

Figyelt kérdés
Van aki minkettőt megtapasztalta? ( Mármint, nem olyan császárra gondolok,ahol 19 óra vajúdás után végül császár lett, hanem ahol anyuka nem érzett szülési fájdalmat, mert megcsászározták.)
2008. dec. 2. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem betervezetten, de császárral szültem. Elfolyt a magzatviz, de a nagylány még nem nagyon akart kibújni pedig 1 nappal szültem korábban a kiirtnál. Nagyon ragaszkodom hozzá. Sőt!! Oda sem adnám senkinek, de azért nagyon jó, hogy anyukám segit nekem, mert néha nagyon elfáradok.

Imádni való kis drágaság, akit nagyon vártam. 36 évesen az első babám, de évekkel ezelőtt megállapitották, hogy nem is lehet babám, és mégis lett. Lehet, ezért ragaszkodom annyira hozzá.

Üdv. 9 hónapos "nagylány" anyukája

2008. dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én mindkét gyermekemet fájdalommal, természetes úton szültem. A barátnőm viszont programozott császárral. Most lesz 6 hónapos a babája. Azt mondta, hogy kb egy hónapig nem tudott mit kezdjen a babával, annyira idegen volt. Az első gyereke is császáros volt, de már megindult vajúdás végén döntött a műtét mellett a doki.

Tehát ő nem érezte azt az erős anyai kötődést, mint az első szülésekor. De szerintem ezt ne vedd általánosságnak. Ez csak egy eset a több ezerből. Nem gondolom, hogy egy programozott császár miatt az anyák automatikusan később kezdik átélni az anyaság érzését.

2008. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Semmihez sem fogható csoda végigélni a szülést, annak minden kínjával együtt. Örülök, hogy nekem megadatott, pedig nem volt könnyű szülésem. Azt gondolom, elképzelhető, hogy az első pillanatokban, vagy az első napokban könnyebb anyának érezni magát annak, aki természetes úton szült. Ettől függetlenül, ha komoly indok van rá, hogy programozott császár legyen, ne aggódj, így is imádni fogod a babádat, az egészségetek pedig mindennél fontosabb. Csak megfelelő indok nélkül ne engedd, hogy császározzanak.

Sok boldogságot!

Egy otthon született kislány anyukája

2008. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok. A császáron már túl vagyunk. :o) Álmomban nem gondoltam, hogy ez fog történni, de így eset.
2008. dec. 2. 13:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy Anyának nem lesz más a viszonya a babájához, csupán azért, mert császárral vagy esetleg természetes úton szült. A baba ígyis-úgyis a tied, a te testedből lett, benned nőtt 9 hónapig.

A fiamat császárral szültem, a lányomat és a harmadik gyermekemet is természetes úton szültem.Különbség nálam nem volt.

A legjobbakat!

2008. dec. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Egyetértek az utolsó válaszolóval. Teljesen mindegy hogy szzületett a baba, szenvedtél-e érte szülés közben vagy nem.

Én 13 nap túlhordással szültem császárral. Sejteni lehetett hogy az lesz, de nem volt előre programozott. 9,5 hónapig nem volt egy db haskeményedésem, és fájásom sem. Infuzióra sem indult meg a szülés, így egyszerűen betoltak a műtőbe és kivették a babám. Attól a pillanattól fogva imádom Őt. Akkor sem szerethetném jobban, ha másképp történnek a dolgok.

2 hónapos kisfiú boldog anyukája

2008. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Erdekes a kerdes, marcsak azert is, mert szerintem a gyermeked irant erzett szeretet, kotodes nem az atelt vagy nem atelt fajdalomtol fugg. Nekem 20 ora vajudas utan (ebbol 8 ora volt fajdalmas, utana kertem epiduralt) vegul csaszarral szuletett a fiam. Nem az elso 8 ora fajdalma miatt imadom, hanem "csak ugy". Sot, a legfajobb az egesz szulesben az volt, amikor kivettek a hasambol es elvittek megmosdatni, feloltoztetni, es en meg nem foghattam a karomban. Alig birtam ki azt a par percet, annyira vagytam mar ra, hogy magamhoz olelhessem. :)
2008. dec. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem, faros volt a baba, viszont a kiírt időpontnál 20 nappal korábban indult el a szülés. Annyira gyorsan zajlottak az események, hogy egyszercsak ott volt a kisfiam a karomban. Nekem ez furcsa volt, pár napig nem is akartam elhinni, hogy nekem már van egy babám, de ez az érzés pár nap elteltével elmúlt és azóta egyszerűen IMÁDOM őt. Szóval szerintem legfeljebb az elején lehet némi különbség a császáros és a természetes úton szült anyák között, utána ez a nem-is-tudom-mit kezdjek-vele érzés elmúlik.
2008. dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!