Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Piros gyulladt, időnként...

Piros gyulladt, időnként eleven a 9 hetes babóm hajlata. Majdnem mindegyik. Mi a leghatásosabb kezelési mód? Leggyorsabb? SOS!

Figyelt kérdés
Először a nyakánál volt nagyon DURVA. Ott bepanten plussal kezeltem. El is mulasztotta, de rendszeresen kennem kellett hogy ne jöjjön vissza.Most a combikánál volt, már levedzett ott is de ott ugye kritikusabb, mert még a pisivel is érintkezésbe kerül. Majd elkezdtem a doki tanácsára (aki még nem látta mert nyaraltunk) kamillával kentem minden egyes tisztába tételkor alkalmanként volt közte betadin is, és majd hintőpor szigorúan gyógyszertári készítmény. Csak már minden hajlatban van, és szegény gyerek mire végigérünk alaposan a hajlatokon az tiszta tortúra. (Két comb, két térd hajlat, két hónalj, két fül, plussz nyak. Jah még annyi hogy doktornő azt mondta felejtsünk el MINDEN krémet, viszont a hintőpor meg érdessé tette a gyerek nyakát, és hiába tisztult le, olyan mintha maradandó sérülése lenne, ilyen pattanásszerű érdes száradt valami) Tanácstalan vagyok. SOS! (holnap megyünk a 2 hós oltásra, szóval azért megyek azonnal dokihoz mikor tudok... de addig?)
2010. aug. 15. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak a hónaalja volt bepállva, és egy kozmetikus ismerős a Nive hintőport ajánlotta. Nekünk azóta már nem is kell használni, pár nap alatt gyönyörűen helyrehozta. Abban ugyanis van valamilyen gyulladáscsökkentő.
2010. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy ekcémás? anyatejes? te sok tejterméket fogyasztasz?
2010. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Biztos nagyon kellemetlen, főleg ebben a melegben! Próbáld ki, hogy kamillás vízben fürdeted, biztos jól fog neki esni, és hátha használ, aztán hintőporozd be! Én még annak ellenére is, hogy mit mond az orvos, biztosan kipróbálnék valami hámosító krémet, főleg, ha a hintőportól csúnya lett a bőre. Sudocrem vagy Neogranormon. Nekünk ez utóbbi vált be, de próbáld ki valamelyiket, hátha segít!


Légy szives, írd meg, mi lett, mi segített!


Mielőbbi gyógyulást nektek!

2010. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mármint Nivea. Bocsi, nem túl jó ez a billentyűzet.
2010. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kamillázd addig, amig nem mond biztosat az orvos. Próbáld meg naponta többször lefürdeti a kánikulai napokon. Lányomnak is volt a hónaljában, kis pirossággal kezdődőt, hintőporoztam, mert az mindig bevált, de sajnos nem múlt el, tiszta piros volt neki, érdes. Orvos bőrgombát állapitott meg, kamillás lemosást és canesten oldatot ajánlott. 2 hét volt, mire elmúlt neki.
2010. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kamillás vízben fürdünk, illetve MINDEN alkalommal áttörlöm kamillás főzettel, megszárítom alaposan. és most megpróbálom felváltva, egyszer krém egyszer hintőpor.

A níveát lehet már ilyen korán??? Úgy tudom ilyen piciknek még nem nagyon ajánlottak a "márkás babatermékek" kizárólag a gyógyszertári dolgok....? hm??

2010. aug. 15. 14:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Az unokahúgomnak is ilyen problémája van kezdetektől fogva,télen nyáron.Ők felkerestek több szakembert,de nem jutnak előrébb.Volt hogy kapott fürdetőt,krémet,port...egy ideig mindegyik használt,de aztán egyik sem.A hintőpor az náluk ami visszább "szorította" ezt a pirosságot és pöttyöket. Most 4 éves,a hajlatokban elmúlt a gond,de most a karján és a combján jön elő ez a dolog.Járnak egy orvoshoz,aki szerint a szervezete valamit nem tud kidolgozni magából és ehhez jön az izzadság.A felgyülemlett anyagok pedig a bőr alatt"begyulladnak" majd végülis kilökődnek,amikor kis pattanásszerűek lesznek.Most valami furcsa kezelést kap amivel kitisztítják a bőre alatti pórusokat.Akkor megszűnik a panasz teljesen,2 hét után kezd el újra képződni és így tovább.Elvileg egy idő után meg fog szűnni.Ezt csak azért mondom,hogy ti is minél előbb próbáljatok utána járni a dolognak.Lehet hogy nálatok csak a sima izzadás okozza,de inkább derüljön ki.

Én azt ajánlom,hogy mindenképp vidd el egy jó szakemberhez/bőrgyógyász/.Ő majd segít remélhetőleg.

2010. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ém az eslő pillanattól Niveát használok/használtam a gyerekeimnek, és soha semmi bajuk nem volt tőle, viszont a gyógyszertárinak a szgától örosszul vagyok, hányingerem van tőle. De ha ilyen gondom volt, akkor Neogranormont haszáltam. Én írtam ez előbb is, hogy próbáld ki! De a Nivea is nagyon jó!
2010. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Legyen minnél többet pelus nélkül, nagyon könnyű öltözetben pl. egy kis atlétában. Nekünk a kamilla és a hintőpor mellé ez vált be, plusz én még anyatejjel is mosogattam neki.
2010. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is ez volt a gondunk, nem használt semmi :( Nekünk a védőnő ajánlott egy termékcsaládot (Frezyderm), kamillás fürdető, babakrém, meg folyékony hintőport és pár nap alatt gyönyörű lett tőle Babó bőre. A krémet használjuk azóta is, meg a folyékony hintőport is, szerintem egy próbát megér nektek is.
2010. aug. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!