Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon cicifüggő baba leszokik...

Nagyon cicifüggő baba leszokik a ciciről, ha már nem lesz benne tej?

Figyelt kérdés
12 hónapja szoptatok,de kezd kevesebb tejem lenni,viszont a babám éjjel is nappal is többször kéri a cicit,afféle megnyugvásként(fogzás)Nincs cumija,csak a cici,de már lassan le szeretném szoktatni,ha nem lesz tejem,akkor is kell majd neki szerintetek?
2010. aug. 15. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amíg szopik, addig lesz tej, ez így működik... :o)

Ha le akarod szoktatni, és nem tudod megvárni, amíg elválasztja magát, akkor így vagy úgy, meg kell vonnod tőle a cicit. Lehetőleg szép fokozatosan. Apa sokat segíthet ebben. :o)

2010. aug. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szia, a kislányom 20 hónapos, nagy cicis, úgy alszik el, hogy kap, és utána cumi. néha éjjel is kel, mert jönnek a szemfogai. magától alakult úgy (ill. 15 hósan kicsit segítettem neki, mert akkor nappal kb 10 percenként kérte volna), hogy már csak alvás előtt és után kéri. de már nagyon kevés van benne, minden alkalomra kb. 10-15 korty, azt is úgy kell kierőszakolnia szinte. :)

úgy látom, hogy szép lassan csökken az érdeklődése, pl. tegnap alvás után, amikor rendesen kénri szokta, beleszívott kettőt, aztán mondta hogy cici és lehúzta a pólómat, ment a dolgára....szóval látom a tendenciát, hogy mivel már nem nyújt akkora álvezetet, lévén majdnem üres, már nem olyan lelkes. de azért még igényli, ez biztos...majd sztem olyan 2 éves kora körül megpróbálok beszélni a fejével...majd meglátjuk hogy alakul.

2010. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

csak visszaugrottam, hogy tudassam, most ébredt, és most se kérte a cicit, van fejlődés. :)

2. voltam.

2010. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy az enyém nem mindig eszik,a lényeg,hogy a szájában legyen a cici.Tehát nem az éhség miatt kéri.Cumit nem fogad el.
2010. aug. 20. 12:43
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

szia, megint a 2. válaszoló vagyok. én a helyedben várnék még pár hónapot, erőszakkal nem venném el tőle. amikor már el lehet neki magyarázni, hogy anyának már nem jó ez, fáj neki, és nincs is benne már semmi. akkor gyengédebben el lehetne venni tőle. persze, hacsak le nem szokik magától is időközben. :)

amúgy az enyémnek van cumija is, de ez semmit nem változtat az ügyön. :)

2010. aug. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 19 hónapig szoptattam, a fiam most egy éves és még mindig cicifüggő pedig már réges régen elválasztaootam. Hogyha nyűgje van akkor már nyúl is be a pólóm alá, sokszor megakarja fogni a mellbimbóm és ha meglát meztelenül akkor még a nyál is kifolyik a szájából. Hogyha én nem vagyok akkor az apja mellett ül és szorongatja a mellbimbóját. Nem tudom mikor lesz ennek vége, próbáljuk jóideje leszoktatni de nem megy.
2010. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Erőszakkal semmiképp sem fogom,de másfél éves kora után már nem szeretném szoptatni,kevés pozitív élményem van sajnos a szoptatásról,de teszem a dolgom,csak már fogytán a kitartásom,mert a mellemnek is kellemetlen és lelkileg is kezd felemészteni.
2010. aug. 20. 13:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kérni fogja, hallottam már ilyet:.)

Lányom is cicifüggő volt, de leszokott szépen, pedig féltem tőle. Igaz, én elválalsztottam mikor terhes lettem . 4 nap után egyáltalán nem kereste.

2010. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szia!

az én kis csajszimról is azt hittem hogy sosem fog leszokni a ciciről!

az első 10 hónapban csak cicit kapott!(hiába próbáltam mást adni csak a cici!)

aztán mint legtöbb szoptató anyuka beparáztam hogy kevés a tej stb...de hidd el ha a babád mást nem kér akkor van benne elég amennyi neki kell!23 és fél hónapig szoptattam!közben terhes lettem a kis tesóval és amikor 3 hónapos voltam fokozatosan eljátszottam esténként hogy nagyon fáj és még a sírást is imitáltam!lánykám 2 hét alatt békén is hagyott!kisfiammal ugyan ez a szitu volt.őt már 13 és fél hós korára leszoktattam!

a lényeg a fokozatosság!

2010. aug. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Úgy értettem,hogy nem eszik,hogy nem szopizik mindig,amikor a szájában van a mellem,csak cuminak használja.Természetesen eszik mindent,ami ebben a korban ajánlott.
2010. aug. 20. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!