Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a neve annak a vírusnak,...

Mi a neve annak a vírusnak, ami 3 napig tartó magas lázzal jár és utána 3-4-5 napig kiütéses lesz a baba? Állítólag a legtöbb gyerek átesik ezen 2 éves korig.

Figyelt kérdés
Említette a dokinő a vírus nevét, csak elfelejtettem.
2010. aug. 15. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2010. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

3 napos láz a neve tudtomal:D

exanthema subitum

2010. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
rota...?
2010. aug. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

hát nagyon remélem hogy nem az első link:S:S:S:S:S

1 éves babám beteg, én meg 27 hetes terhes vagyok és nagyon rosszakat írnak, hogy milyen veszélyei vannak egy magzatra:((((( hát most nem vagyok nyugodt:(


Köszi a linket és a tippeket!!

2010. aug. 15. 19:45
 5/11 anonim ***** válasza:
3 napos láznak hívják.mi épp most vagyunk benne.semmi más tünet nincs csak láz és utána kiütés.nálunk a láz meg volt,pici hányinger és még nincs kiütés.bizony kérdezz rá a dokinál,mert ez a betegség fertőz.kisbabák közelébe nem jó menni,de nem tudom a felnőttekre és a magzatra hogy hat.
2010. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok az 1. linkes.

Én is rosszul lettem, mert én is kismama vagyok.

Ha kérdezel orvost, akkor írd légyszi le, hogy mit mondott a kismamákra vonatkozóan.

Köszi

2010. aug. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Megint 1. vagyok. Ezt találtam. Szerinted????



Tisztelt Doktor Úr!


32 hetes terhes vagyok jelenleg.

Múlt héten kislányomnak 40 fokos folyamatos lázzal, majd kiütéssel járó ún. "háromnapos láz" nevű betegsége volt.

Szeretném megtudni, hogy ez a betegség okozhat-e kárt a pocaklakómban, hiszen végülis ez is valami vírusos, lappangós betegség.


Köszönöm válaszát

Dia



Kedves Dia! A méhlepényen a vírus hála Istennek nem jut át. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc

2010. aug. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

szia! Felhívtuk fél órája a gyerekügyeletet, azt mondta a doki, hogy nincs káros hatással a magzatra!

Ha a 4. napon még kiütéses a baba, akkor gyanakodhatnak rubeolára és az bizony veszélyes a magzatra! :S

Most izgulhatok, hogy nehogy rubeola legyen, mivel arra csak 15. hónapos korban kapja majd csak meg az oltást:S

2010. aug. 15. 20:06
 9/11 anonim ***** válasza:
A három napos láz hivatalos vírusneve: ROSEOLA.
2010. aug. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, előbb elküldtem. Most esett rajta át éppen a kisfiam. Három napig lázas volt, most előjöttek a kiütések. Testszerte apró kis piros pöttyök. Ma délelőtt már csak hőemelkedése volt.
2010. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!