Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Adott egy 164cm magas 112kg-os...

Adott egy 164cm magas 112kg-os 13éves lány. Vajon ki okolható ezért? Kinek a hibája, hogy ilyen a gyerek? Teljesen őszinte válaszokat várok. Ti hagytátok volna, hogy eddig fajúljanak a dolgok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 20:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
21%
112 kg,akkor az már elég nagy ahhoz hogy egy kifejlett malacot arrébblökjön a vájúnál!Én nem hagytam volna eddig fajulni,főleg ha azt a kocát háziállatként tartjákt!Persze ha kertes ház és van neki ól csinálva akkor ott elfér!
2010. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Amennyiben nem betegség miatt ennyire kövér,akkor nagyrészt a szülei,de valamennyire ő maga is hibás ezért.

Én nem hagytam volna eddig fajulni a dolgot,a legszemellenzősebb szülőnek is látnia kell,amikor a gyereke már betegesen elhízott.

2010. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

Hú, ítélkezzünk látatlanban, üsd, vágd, nem apád!

Honnan tudjuk?

Például fogalmunk sincs annak a lánynak a hormonháztartásáról. Sem a családi körülményeiről. Sem semmiről. Őszinte választ vársz? Teljesen lehetetlen és értelmetlen ennyiből megmondani, csak vagdalkozni lehetne.

2010. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Vannak akik hormonális gondok miatt híznak nagyon sokat. Vannak szülők akik nem képesek diétára fogni a gyereket.

Vannak gyerekek akik aztán még sunyiba is a hűtőre járnak.

Egyébként a szülőnek is bőven van része mert nyugodtan lehetne valamilyen sportra járatni a gyereket,szakember segítségét kérni diétára stb stb én inkább "gonosz" szülő aki nem tömi mindennel minthogy már fiatalon egy csomó gondja legyen a szívével stb stb stb

2010. jan. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem hormonális probléma,kisebb korába "olyan aranyos" volt hogy minden kajából két pupostányérral evett meg a szülők szerint.Nem mozog csak amennyit nagyon muszáj,tesi alól felmenteti magát.Igaz otthon sem táplálkoznak egészségesen,kedvencek a pörköltek és minden féle disznóság.Én próbáltam már elmagyarázni a szülőknek,-anyosoméknak-,hogy ez azért nem normális,de ők azt mondják,nem tehetnek semmit.
2010. jan. 27. 20:36
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A magasságához és a korához iszonyú sok ez a súly.Szerintem a szülő felelőssége hogy idáig fajult a dolog.De csak akkor ha nem vitte még eddig orvoshoz a gyereket!Mindegy hogy mi miatt lett ilyen ezzel meg kell próbálni csinálni valamit ,ebbe bele is halhat!Külföldön egy ilyen gyereket elvettek a szülőktől és még meg is büntették őket érte.Még mielőtt bárki bármit mondana én sem vagyok sovány,ez lehet örökletes dolog is ,de az ilyen fokú elhízás mint amit itt írtál ez már az életét veszélyezteti.
2010. jan. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a szülő felelőssége, egy ennyi idős kislányért még a szülei felelnek. Miért nem lehetett azt mondani neki, hogy nem kapsz repetát?? Én nem értem az ilyen szülőket komolyan. Elkényeztetik a gyereket, azt hiszik, hogy az a jó, ha mindenből 5ször raknak a tányérra. Aztán persze szegény gyerek már 100 kilo. Olyankor meg jön anyuka és apuka, széttárja a kezét hogy ő nem tehet semmit...
2010. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak azt tudom írni, hogy mikor fiam 9 éves volt kezdett a pocakja nőni (36-37 kiló volt, előtte 33). Majd azt mondtuk neki, hogy vacsira max 2 szelet kenyér esetleg alma ha nagyon kell. Megszokta, befejezte a végtelen zabálást és most 10 évesen semmi poci nincs és 36 kiló, de már ugye nőtt.

Időben kell észrevenni, hogy a gyerek 4 szelet kenyeret megeszik. És nem azért nem adtunk neki kettőnél többet, mert nem lett volna! A gyermek érdeke, hogy erre nagyon odafigyeljünk.

Azonkívül nagyon fontos a rendszeresség.

Nálunk minden este 6-kor van vacsi. 12-kor ebéd.

Ja és nem igen szoktam chipseket vásárolni.

2010. jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
100%
Teljesen őszintén? A gyámügy helyében a gyereket már rég elvettem volna anyósodéktól, mert ez a súly egy 13éves lánynál gyk. életveszélyes, Anyósodéknak meg 2-3 k urva nagy pofont leb aszni mert azért ez akárhonnan is nézzük, rohadt nagy felelőtlenség a részükről
2010. jan. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is úgyan ebben a cipőben jártam tizen évesen.

Szerintem nagyban a szülő hibája ez a rengetek túlsúly.Egy 13 éves gyerek még nem tudja felmérni,hogy ez mennyire veszélyes. Itt a szülőnek kell lépnie. Nem kell tömni a gyereket. Utobb nálam is kiderült,hogy a hormonjaim miatt volt(van) túlsúlyom. El kell vinni a gyereket egy kivizsgálásra meg dietetikushoz és majd segítenek neki. Nekem is sokat segítettek.

2010. jan. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!